GÜDE MIG 155 /4/A - schéma

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tornado6
Příspěvky: 1392
Registrován: 09 bře 2007, 01:00
Bydliště: Piešťany okolie

#16 Příspěvek od tornado6 »

Vyzera to tak, že už to mal niekto v rukách, podla toho čierneho drotu a elitu z druhej strany, čo premostuje ten čierny drot, zmeraj aj potenciometer, či neprerušuje bežec a či nie je prerušena aj draha, pripadne skontroluj aj to rele čo tam je či nemá v čudu kontakty.

Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 175
Registrován: 31 led 2012, 01:00
Bydliště: Liberecký kraj

#17 Příspěvek od kentan »

Určitě se v tom už někdo hrabal.
Drát přemosťuje vypálenou cestu na DPS pro podavač. Ten je napájen z hlavního trafa.
Potenciometr tam není, je tam encoder.
Relé už někdo měnil a zdá se v pořádku.

Edit, pravda. Toho elitu jsem si nějak nevšímal. Tak jsem se podíval na netu a našel obrázek trochu jiné verze této desky. A zrovna byla na trafu napsána hodnota 12V/2W. To by mohlo být ono. Proč má ale skoro 2X větší odpor sekundáru, než jiné velmi podobných parametrů a rozměrů? Mohu použít jakékoli 12V trafíčko? Asi mi nezbyde než to zkusit.
Naposledy upravil(a) kentan dne 27 kvě 2021, 04:50, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
tornado6
Příspěvky: 1392
Registrován: 09 bře 2007, 01:00
Bydliště: Piešťany okolie

#18 Příspěvek od tornado6 »

Lebo vinutie trafa sa nemera ohmmetrom, pri striedavých napetiach sa uplatnuje indukčnost, nie odpor ,ale v podstate rozdiel može byť v tom že je vinutý sekundár iným drotom teda priemerom drotu alebo na ine napetie, pripadne kombinácia oboch. A tak isto to može byť aj s primárom.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#19 Příspěvek od BOBOBO »

Nahrazuje se to i trafem na 24V tak nad 50VA s tím , že se napájí i motor podavače . je třeba zjistit , jaký případný stabík je na desce , zda usměrněných cca 35V snese , i první elyt .

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“