Sony anténní vstup (název upraven)

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jery
Příspěvky: 82
Registrován: 05 úno 2012, 01:00

Sony anténní vstup (název upraven)

#1 Příspěvek od jery »

zdravím mám starší věž hifi Sony a je tam tam výstup na anténu v podobě zdířky pro koaxial. nemá to ale stejný rozměr jako evropská .tak jsem koncovku koaxialu roztáhnul aby se dala nasunout na tu zdířku a kablíky koaxialu roztahnul do tvaru V a pověsil na zeď.
takto udělaný anténa není ale moc účinná, na VKV chytím asi 5 stanic. není nějaká redukce nebo japonsko - euro kabel nebo anténa jak to vylepšit.
mám ještě v bytě dvě zdířky na anténu kde dávám TV,nevím jestli by to bylo použitelné
Přílohy
3.jpg
2.jpg
1.jpg
2.jpg
Naposledy upravil(a) jery dne 29 kvě 2021, 23:52, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#2 Příspěvek od Kvicala_r »

Ano, ta druhá zdířka na stěně by měla být rádio. Třetí šroubovací SAT. Předpokladem je že jsou přivedeny z antén potřebné signály.
Jinak na věži je většinou standard IEC konektor - tedy stejná šňůra jako na TV, akorát zapojená "obráceně" Tedy samec do zásuvky na zdi a samice do věže..

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#3 Příspěvek od Hill »

Jek, že nemá stejný rozměr, jako evropská? Věř tomu, že má, ale rveš do ní jiný konektor.
Je to jen IEC samec, ne samice, jako v televizi. Účastnickou šňůru použiješ stejnou, jako pro televizi, ale zasuneš její konce opačně. To je mimo jiné kvůli tomu, že televize je v účastnické zásuvce rozbočená na jeden konektor a rádio na druhý, aby se nedaly zaměnit.
Podle fotky ten pravý vývod STA nepoužíváš. Přitom právě tam by signál rádia měl být.
Všimni si, že vývod pro televizi (vlevo) vyžaduje druhý konec účastnické šňůry, než rádio (vpravo).

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#4 Příspěvek od kokun »

Jak už bylo řečeno - u účastnických zásuvek je Levá = TV; Pravá = R a Horní(šroubovací) = SAT.
Z toho plyne, že TV signál "jde po kolíku" a R signál "jde po dutince".

A teď nám vysvětli, jak např. máš připojený TVP, když používáš redukci (dutinka-dutinka?) přímo na TV zdířce?

Obrázek
jery píše:zdravím mám starší věž hifi Sony a je tam tam výstup na anténu v podobě zdířky pro koaxial. nemá to ale stejný rozměr jako evropská .tak jsem koncovku koaxialu roztáhnul aby se dala nasunout na tu zdířku a kablíky koaxialu roztahnul do tvaru V a pověsil na zeď.
...
Taky nás tady docela blamuješ:
a) Každá věž (nejen tvoje) má ovšem VSTUP pro anténu a ne "výstup" 8O
b) Udělal bys lépe, kdybys model té tvé přímo uvedl (opsal), než nám tu dát foto štítku (2.jpg - které je tu ovšem 2x - tedy toho horního!), který ovšem s tou věží má pramálo společného (když je to nějaký krám: Teco-westinghouse motor JNEV-2P5-H1) :(
c) Zřejmě tu tvoji náhražkovou anténu (z koaxiálu) připojuješ nikoliv do ant. vstupu, ale do nějakého CINCH konektoru (Audio) - viz spodní foto 2.jpg 8O

Celé toto tvé zmatečné vlákno uvedeš na pravou míru tak, že nám tu dáš typ-model té tvé věže, příp. pořádné foto zadní stěny, aby bylo vidět všechny přípojné konektory :!:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Mek7
Příspěvky: 235
Registrován: 31 led 2020, 01:00
Bydliště: Zilina, SR
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Mek7 »

Hill píše:Jek, že nemá stejný rozměr, jako evropská? Věř tomu, že má, ale rveš do ní jiný konektor.
Asi si este neprisiel s takou vezou do kontaktu. Aj ja som tu mal nedavno vezu, tiez od Sony, ktora mala koaxial na antenu VKV, ale bol to IEC len na prvy pohlad. On tam totiz protikus nesiel zasunut, ten konektor vo vezi mal o malinko vacsi priemer 8O Keby som to nevidel, neuverim. Vezu uz ale doma nemam, tak fotku nedam...
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat :)
Hras Scrabble? Skus SKREBL.EU - moj novy projekt.
Disclaimer: Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby.
"Failing to plan is planning to fail" (Alan Lakein)

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#6 Příspěvek od ZVUK2000 »

Není problém narazit pro VKV antenu u audia i na BNC nebo F konektor, ale už jsem viděl i
cinch :D .

Uživatelský avatar
jery
Příspěvky: 82
Registrován: 05 úno 2012, 01:00

#7 Příspěvek od jery »

takže jsem nafotil název věže, zdířku , a kabel co tam dávám. ta zdířka je buď menší nebo vyosená, prý japonci měli jiné zdířky než evropské
Přílohy
4.jpg
koenektor do sony.jpg
zdířka v sony.jpg
typ sony.jpg

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#8 Příspěvek od keemo »

Vis proc ti to tam nejde? protoze tam rves opacnou koncovku! Ta "dutinka" v konektoru te veze je v realu "duty kolik" ktery jsi jiz tou spatnou koncovkou zatlacil dovnitr veze...
Nasadit tam patrilo viz nize, ale po tom co jsi ten antenni vstup uspesne znicil tak o tom pochybuju...
Přílohy
konektor-antenni-uhlovy-kovovy-televes-4131-samice_ien144427.jpg

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#9 Příspěvek od EKKAR »

Přesně, ten kolíček je dutej a patří na něj ještě větší dutinka jako protikus. Díra v samotným kolíčku slouží k zastrčení oholenýho konce drátu, kterej u věže slouží jako náhražková anténa ....
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

Presne tak. Co som videl antenne vstupy na japonskych veziach, boli to normalne IEC pre radio. Ten je opacny ako na televizor.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#11 Příspěvek od Hill »

Tak mi to nedalo, nakonec jsem v dílně vyhrabal věž Sony MHC-1600, nedávno jsem ji dostal jako vrak, ale rádio hraje.
V příloze jsou fotky anténních konektorů. Pro FM je IEC samec, pro smyčkovou anténu na AM jsou tam šroubové svorky.
Ten IEC konektor není součástí vstupní jednotky, je s ní propojený asi 1 cm lanka. Je tedy možné, že je to tak i v tvé věži, a žes tím vražením kolíku dovnitř nic nepoškodil.
Přílohy
ant_konektory_Sony_MHC1600.jpg

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#12 Příspěvek od keemo »

No spis mi slo o to ze pomrvil klestema ten vnejsi obal, otazka je zda jej neroztahl natolik ze tam nepujde nasadit ani to co tam patri. A ten kolik bude muset zevnitr vytlacit...

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#13 Příspěvek od ZVUK2000 »

No někdy tam dá výrobce dutinku místo kolíku. Konektor je sice O.K ale, dutinka musí do dutinky. A to může někoho oklamat :D
Přílohy
20210531_104858[1].jpg

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#14 Příspěvek od sinclair »

Ty pajcovaný SanKeny, to je dáreček pro mě?:D

Uživatelský avatar
jery
Příspěvky: 82
Registrován: 05 úno 2012, 01:00

#15 Příspěvek od jery »

stydím se :oops: :oops: :oops: teď už to asi nenapravím.děkuju

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“