Zapalování benzínové sekačky

Problémy s elektrickým nářadím

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Iroot
Příspěvky: 83
Registrován: 13 čer 2014, 02:00
Bydliště: kósek od Prostějova

Zapalování benzínové sekačky

#1 Příspěvek od Iroot »

Ahoj, na benzínové sekačce PM461, osazena motorem BRIGSS and STRATTON 625 Series. Jeho výkon je 4,5 HP, se urval zaspoda plech, podala si ho vrtule (nůž). Musím ho vyrovnat a přivařit zpátky. Mám obavy abych neublížil zapalování sekačky. Motor je Briggs and Stratton, obsah 190 ccm. Můžete někdo poradit jestli to mohu přivařit bez demontáže motoru, nebo zapalování buď klasickou tenoučkou elektrodou, nebo cóčkem? Benzin samozřejmě vyleju.
Dík Pav

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od rezis »

Nevím o tom, že by se na těchto motorek používala nějaká elektronika. Svařuji na sekačkách normálně a v pohodě :)
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#3 Příspěvek od elektrosvit »

Popraskanou skříň sekačky jsem normálně svařoval elektrodou. Motor mě ani nenapadlo odmontovávat a nic se mu nestalo.

Uživatelský avatar
Iroot
Příspěvky: 83
Registrován: 13 čer 2014, 02:00
Bydliště: kósek od Prostějova

#4 Příspěvek od Iroot »

Dík moc oběma. V pondělí jdu na to, otočím ju vzůru kopytama strovnám plech a přivařím tenoučkou elektrodou.

Uživatelský avatar
texi
Příspěvky: 353
Registrován: 25 lis 2005, 01:00

#5 Příspěvek od texi »

..i motorový olej vylej ,ať se nedostane kam nemá ....

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#6 Příspěvek od petrfilipi »

Když už jsme u sekaček, čistíte je od trávy?
Já mám AL-KO 520BRV už asi 12. rok. Před 2 lety jsem měnil šasi (asi z 2.000 Kč), protože bylo úplně hotové, bo sem byl prase a sekačku jsem po použití ani po sezóně nečistil od trávy. Teď, s novým šasi, už ji po každém sekání naklopím směrem k držadlu, mokrým hadrem otřu zbytky trávy a suchým hadrem vytřu dosucha.

PF

Uživatelský avatar
Iroot
Příspěvky: 83
Registrován: 13 čer 2014, 02:00
Bydliště: kósek od Prostějova

#7 Příspěvek od Iroot »

texi píše:..i motorový olej vylej ,ať se nedostane kam nemá ....
Olej uz je vypuštěnej. A samozřejmě i nabrousit vrtulu. Ta co stím dneska sekla si stěžovala že už je to tupýý. Já řádil s motorovou kosou.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#8 Příspěvek od BOBOBO »

Jo taky již má vrchní plech povařený , bo ji čistím , když ji těžko utáhnu ...

Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Hape »

petrfilipi: Máme 14 let Hondu s šasím z ocelového plechu a většinou po každém sekání jí důkladně ofoukám a zespoda vyfoukám stlačeným vzduchem a zatím na ní není větší koroze vidět. Vodou vystříkám vždycky jenom látkový koš, na šasí sem jí použil za celou dobu asi jen jednou.

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#10 Příspěvek od elektrosvit »

K čištění používám plechovou stěrku, vodu ne. Vnitřní nátěr se stejně oloupal po několika prvních použitích a případná povrchová koroze se s každým sečením očistí odlétávajícími kousky. Také jsem někde (možná zde na bastlírně?) četl, že pomáhá natřít vnitřek skříně vyjetým olejem, což jsem nezkoušel, přijde mi to zbytečné. Poškození na vnější straně skříně jsem dřív zatíral barvou, teď už je neřeším. Jako hlavní problém se nakonec ukázaly praskliny v důsledku únavy materiálu jízdou po nerovnostech. Nejprve skříň praskla pod bočním vyhazovacím otvorem, kde je zúžená. Později se začala odlamovat celá přední část s kolečky. Praskliny jsem zavařil, od té doby zatím drží. Až se objeví další, sekačka půjde do šrotu. Je 14 let stará, sice Toro od Bédy, ale vzhledem k tomu, že ji používám na větší plochy, než byla určena, a terén je navíc všelijak hrbolatý, vydržela dost.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#11 Příspěvek od Artaban001 »

Ahoj, jediná elektronika je "váleček" se dvěma pólovýma nádstavcama, z něhož vede jeden tenký drát, jehož ukostřením se zapalování deaktivuje a pak VN kabel na svíčku. Montuje se to k setrvačníku, v němž je zapuštěný magnet. Bude to elektronická verze Magneta. Pokud máš strach, můžeš to demontovat a uložit bokem a na sekačce si můžeš vařit jak chceš - za předpokladu dodržení bezpečnýho postupu ( benzín, olej, travní prach)

Odpovědět

Zpět na „Elektrické nářadí“