3 fázový přívod a jištění k 1 fázovým zásuvkám

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#16 Příspěvek od monterjirka »

Ondra2 píše:Jinak k tomu přetížení N, nejvyšší proud tam teče při plné zátěži na jedné fázi. Pokud se k tomu přidá jakákoliv zátěž na kterékoliv nebo obou zbylých fázích, proud N klesá.
Ano, pokud budou jen činné (odporové) zátěže.
- pokud se sejde na jedné fázi kapacitní, na druhé odporová a na třetí indukční zátěž, může být proud středním vodičem až dvojnásobkem fázového
- pokud použijeme zdroje, které mají usměrňovač a filtraci, přestanou se odběry v jednotlivých fázích "časově překrývat" a proud středním vodičem může být teoreticky až součtem proudů jednotlivých fází! :(

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#17 Příspěvek od samec »

mi-ro píše:
samec píše:...na indukčný varič je dobré dať kombinovaný chránič na striedavý aj jednosmerný prúd.
Důvod?
Lebo keď sa chytíš za usmerňovačom, tak cez chránič potečie jednosmerný prúd a ten rozdielový transformátor netransformuje, takže obyčajný chránič nevypne.
Naposledy upravil(a) samec dne 10 čer 2021, 00:33, celkem upraveno 1 x.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#18 Příspěvek od Kremik »

Ono je přípustné, aby jednofázové zásuvky umístěné blízko sebe byly napájeny z rozdílných fází?

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#19 Příspěvek od Achab »

Na více obvodů se nesmí připojovat pouze vícenásobné zásuvky, určené k připojení na jeden obvod. Například k tomu účelu upravit dvojzásuvku odstraněním vnitřních propojek.
Vícenásobnou zásuvkou není kombinace dvou (nebo více) samostatných zásuvek osazených v samostatných krabicích, které mají společný krycí rámeček. Vícenásobné krabice pak musí mít izolačně oddělené jednotlivé sekce.

Uživatelský avatar
Martin_Fio
Příspěvky: 186
Registrován: 28 pro 2005, 01:00

#20 Příspěvek od Martin_Fio »

Zdravím, vidím, že se vnímání 5x2.5 3f jištěné 3f 16A/B zásuvek ve společném rámečku posunulo, byl jsem zdrcen před pěti lety, viz http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ht=#821551 , mám takovéto instalace přímo v oblibě, třeba s použitím KP 67/2_KA. Zažil jsem od revizáka poukaz na nevhodnou vzdálenost plechových úchytů strojků zásuvek. Achabe dík Martin

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“