mini kamera + čočka

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#16 Příspěvek od rnbw »

Skus kameru rozobrat a pouzit bez objektivu.

Uživatelský avatar
matahari
Příspěvky: 337
Registrován: 29 říj 2017, 02:00

#17 Příspěvek od matahari »

Děkuji za nápad, taky možnost, ale je to zalisované a nemám představu, co by se stalo, kdyby tu čočku vykuchal, abych toho nakonec nepoškodil víc.
Kamera jako taková nemá špatný obraz, samozřejmě má brutální soudkovitost, ale pro daný účel to vůbec nevadí. Počkám na to kukátko a uvidím.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#18 Příspěvek od scorpions-cz »

Jen OT pokud budeš nahrávat nějaké společné prostory, měl bys mít souhlas všech, nebo většiny majitelů. Někomu by se to nemuselo líbit a mohl by tě naprášit na UOOU.

Uživatelský avatar
matahari
Příspěvky: 337
Registrován: 29 říj 2017, 02:00

#19 Příspěvek od matahari »

Můžou, také proto to chci nenápadné. Máme výtah a po schodech se pohybuje málokdo. Nakonec bych měl důkaz a vychutnal bych si jen dotyčného, aniž by machroval nebo mu předal, jak jsem to zjistil. On by už dal pokoj.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#20 Příspěvek od scorpions-cz »

No když myslíš
Pokud se ti vy-seru před dveře a ty za mnou přijdeš, že víš že jsem to byl já, tak tě bez důkazu pošlu do řiti. Pokud důkaz vytáhneš, napráším tě. Těch případů kdy díky kameře byl usvědčen vandal a dotyčný dostal flasr je celkem dost.

Uživatelský avatar
matahari
Příspěvky: 337
Registrován: 29 říj 2017, 02:00

#21 Příspěvek od matahari »

Ale no tak, pifku na někoho mám, ale takhle budu mít jistotu. Když tomu dotyčnému naznačím, že mu to hovno odnesu zpátky na rohožku, nebo mu dveře vyspravím jako on mě, tak si to určitě pro příště rozmyslí. Nikdo z nich 190 cm a 100 kg nemá, jsou to zamindrákovaní idioti.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#22 Příspěvek od Michal22 »

Pokud podáš podnět v tom smyslu, žes zrovna koukal kukátkem na chodbu, uviděls něco špatného, nahráls to na telefon a neseš to jen na policii, tak dost pochybuji o tom, že by někdo zkoumal zdroj záznamu.
Protože na to, abys někoho natočil nebo vyfotil přes kukátko svým mobilem, nepotřebuješ svolení ÚOOÚ.
Základem všeho je předání obrazového materiálu jen PČR, hlavně žádné sdílení na webu.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
makak
Příspěvky: 455
Registrován: 28 črc 2019, 02:00

#23 Příspěvek od makak »

rnbw píše:Skus kameru rozobrat a pouzit bez objektivu.
Ne, to opravdu nedělej.
Vykuchat kukátko a narafičit kameru tak, aby to vypadalo, je nejlepší varianta. Ale možná bude potřeba čočku z kukátka nahradit rovným sklem a teprve za ním mít kameru. Obrazu to nepomůže, spíš naopak, ale samotná kamera by možná vypadala podezřele. Konečně snadno to vyzkoušíš, až přijde kukátko.
Pokud bys chtěl minimální ovlivnění obrazu, tu destičku místo čočky udělej z fotografického UV filtru. Světlo neubere, vypadá jako sklo normálně průhledné a přitom je dokonale rovné. Klidně může být z bazaru. Vyříznutí a zabroušení do kukátka udělá za příslušný obolus ochotný oční optik.

Uživatelský avatar
matahari
Příspěvky: 337
Registrován: 29 říj 2017, 02:00

#24 Příspěvek od matahari »

Stejně bych uvnitř předpokládal něco podobného
https://www.youtube.com/watch?v=TV9DFgSrTZM
kde čočka určitě nebude na závit a její demontáž by mohla být destruktivní.
To čelo na kameře bude ochranné sklíčko a pod ním bude podobná kostička, jako je ve videu. Něco co se vyrábí a používá jako selfie kamera v mobilech. K tomu naroubovali akorát nějaký jednočip s wifi.

marshal
Příspěvky: 1009
Registrován: 05 zář 2004, 02:00
Bydliště: UL

#25 Příspěvek od marshal »

neznám jak je kamera v mobilu připojená ale když se dívám na ty postnuté videa tak se mi obrací žaludek. Silně pochybuji že by vykuchanou kameru z mobilu bylo možno tak jednoduše připojit.
Jestli víte jak tu kameru zfunkčnit mimo mobil dejte vědět. dík

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#26 Příspěvek od samec »

Samozrejme, že taka kamera pripojena na USB nebude fungovať. Podstata toho videa je, že si maš nainštalovať tú aplikáciu, cez ktorú ti potom indovia vybielia účet v banke.

Uživatelský avatar
kulikus
Příspěvky: 2484
Registrován: 10 pro 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od kulikus »

https://youtu.be/DIqhMtWTCvA
Tady je trochu technické info, avšak španělská vesnice :|

Funguje tak kamera z víka notebooku. Z mobilu... ? Dej vědět.

marshal
Příspěvky: 1009
Registrován: 05 zář 2004, 02:00
Bydliště: UL

#28 Příspěvek od marshal »

samec píše: maš nainštalovať tú aplikáciu
díky, nesledoval jsem to celé, teď už to má logiku.

Uživatelský avatar
matahari
Příspěvky: 337
Registrován: 29 říj 2017, 02:00

#29 Příspěvek od matahari »

Nakonec přilepím na dveře jen ten předek kukátka.
Přílohy
kuk.jpg

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“