Preruseny MicroUSB 3.0 konektor

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

Preruseny MicroUSB 3.0 konektor

#1 Příspěvek od rnbw »

Doniesli mi externy 2.5" disk Samsung M2 Portable 3 - ze vraj nejde. Skusil som u seba a isiel. Mam tu ale USB 2.0. Na USB 2.0 ide, na 3.0 nie - to som uz videl, staci preruseny jeden z USB 3.0 vodicov. Vymena kabla nepomohla.

Ze USB 3.0 micro je najhorsi USB konektor, to je vseobecne zname. Myslel som, ze bude zlomeny alebo odtrhnuty od dosky (je SMD). Ale nie - je cely, spoje su vporiadku. V Samsungu to zjavne nerobil blbec, pretoze konektor nedrzi na doske len na vlastnych uchytoch, ale okolo konektora je dalsi plech, ktory je prispajkovany do dosky dost velkou plochou (na 3 miestach).

Ale jeden pin je vnutri plastoveho tela konektora preruseny - zistene meranim medzi kontaktom v konektore a pinom na plosaku. To som este nevidel...

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

U MicroUSB 2.0 jsem to už potkal, několikrát.
Co si vybavuji, tak u telefonů Sony a Samsung.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Po odpajkovani ta prerusena noha odpadla. Zlomena v ohybe. Pasuje tam konektor MCR-B3-RA-SMT-15.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#4 Příspěvek od termit256 »

Taky uz jsem se s tim setkal i na miniUSB. Ty privody jsou kratke a nejspis nemaji kde zapruzit kdyz se s konektorem casto vikla.

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od RayeR »

Zajimave, asi ten material nesnese moc ohybani a pokud to ohli pod hodne ostrym uhlem, tak staci male vykyvy, aby se to casem dolamalo. Este sem nepotkal, dobre vedet...

Uživatelský avatar
kratz
Příspěvky: 94
Registrován: 08 led 2021, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#6 Příspěvek od kratz »

Jestli je to externi box, tak to stejne bude nejaky obyc. disk strceny v externi krabicce. Disk vyndat a strcit do nove externi krabicky. Osobne doporucuju koupit neco, kde nejsou ty pidi USB konektory. Ja osobne pozivam https://www.alza.cz/i-tec-mysafe-alubas ... 42.htm?o=6 - umi USB 3.0 a ma na obou stranach velky konektory.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Velmi si mudry... USB disky Samsung maju USB radic integrovany na svojej doske.

USB A konektor na disku, to urobi jedine totalny cinsky k***t (a "kvalitna" ceska firma i-Tec to hovno od neho nakupi). Dostanes k tomu krasny USB kabel, ktory odporuje USB standardu a mozes nim pekne odpalit napajanie USB portov.

Uživatelský avatar
kratz
Příspěvky: 94
Registrován: 08 led 2021, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#8 Příspěvek od kratz »

Mozna moudrejsi nez ty. :) Ale lety praxe na to mozna prijdes. USB A je mechanicky mnohem odolnejsi nez microUSB jakykoliv verze, kterych se mi uz dolamalo nekolik (asi by mi na spocitani nestacily ani prsty na rukou) u supliku, mobilu, USB hubu, .... Zato s USB-A mi dodnes neodesel jediny externi box nebo USB HUB.
Ty cinsky krabicky pouzivam leta a vsechny USB porty na hubu i X ruznych PC mam naprosto v pohode.
Co se tyce Samsung disku, ja jejich externi verze nepouzivam, takze jestli to maji delany na 1 desce, tak to muzes zkusit nejak amatersky propojit, nebo to cely vzit a odnest do popelnice. O duvod vic si poridit klasicky SATA SSD, externi box USB-A/SATA a mit to jako modularni reseni, kde pri poruse jedny casti nemusis vyhodit vse. :) A zaroven se mu po tydnu pouzivani ten konektor neulomi.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Hlavne, ze mi tu "radis", uz to mam 3 tyzdne opravene. Namiesto tvojich nezmyslov som konektor vymenil.

Uživatelský avatar
kratz
Příspěvky: 94
Registrován: 08 led 2021, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#10 Příspěvek od kratz »

rnbw píše:Hlavne, ze mi tu "radis", uz to mam 3 tyzdne opravene. Namiesto tvojich nezmyslov som konektor vymenil.
Vsak pohoda. Ja si vemu popcorn a budu sledovat, jak tu dal budou odchazet zarizeni s integrovanymi kurvitky v podobe konektoru, na ktery se clovek nesmi ani spatne podivat.
Schvalne kolik jich budes muset dolamat, nez ti to docvakne taky. Az s sebou veme i nejakou cesticku na desce, nebo jeste lip se tam rovnou neco nevhodne propoji, bude to vetsi sranda, jak pak budes nervozne zachranovat data protoze najednou zjistis, ze diky tomu, je je to monolit, je to vyrazne slozitejsi.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Nie je to moj disk a zatial vydrzal asi "len" 10 rokov... Cesticka na doske sa len tak neodtrhne, pretoze v Samsungu niekto rozmyslal a cely konektor poriadne uchytil.

Data zachranit je najmensi problem, da sa to pripojit bud cez 4 droty ako USB 2.0.

Uživatelský avatar
kratz
Příspěvky: 94
Registrován: 08 led 2021, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#12 Příspěvek od kratz »

rnbw píše:Nie je to moj disk a zatial vydrzal asi "len" 10 rokov... Cesticka na doske sa len tak neodtrhne, pretoze v Samsungu niekto rozmyslal a cely konektor poriadne uchytil.

Data zachranit je najmensi problem, da sa to pripojit bud cez 4 droty ako USB 2.0.
To jsem si o nekterych vyrobcich taky myslel a kdyz se mi jednoho krasneho dne dokazal utrhnout i RJ45 vcetne kusu tistaku na sitovy desce v barevnym LaserJetu od HP, tak uz si to nemyslim. :D Bohuzel to zrovna nebyla desticka za par stovek, takze jsem se s ni docela vyvztekal. Ted je to zality v 2-slozkovym epoxidu a dalsich cca 5 let vesele situje.

Jinak co se tyce microUSB, to neni jen o uchyceni. Dalsi velka slabina je ten tenky plechovy obal (co ma spis tloustku folie). Jak se na to trochu zatlaci do strany, tak praskne, a je tu i docela vyznamna pravdepodobnost, ze pote s sebou veme i stred s kontakty. Ale z toho co tu ctu mas s timhle skvostnym vynalezem taky svoje zkusenosti. :)

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“