Otravné zprávy Microsoft news

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

Otravné zprávy Microsoft news

#1 Příspěvek od starecd »

Zdravím, po včerejší aktualizaci se mi vnutily tyhle zprávy na lištu a nedaří se mi je zrušit, poradí někdo?

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#2 Příspěvek od termit256 »


Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#3 Příspěvek od gepard »

Ahoj, taktéž se mi tam vloudila ta nabídka. Doufám tedy, že myslíš totéž, co ti sem vkládám. Zrušení zobrazení: pravým tl. klikni na lištu, zvol novinky a zájmy a vyber vypnout ...
Přílohy
MS zprávy.jpg
Naposledy upravil(a) gepard dne 13 čer 2021, 19:13, celkem upraveno 1 x.
-- Gepard --

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#4 Příspěvek od ok1hga »

jsou to šmejdi !!!
pořád vnucují co nechci, aktualizací rozbijí co dříve fungovalo a stěžovat si můžete maximálně na lampárně . . .

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#5 Příspěvek od termit256 »

Svuj nazor na tohle muzes vyjadrit tim, ze jim za bastl nebudes platit :-)

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#6 Příspěvek od starecd »

gepard:díky, přesně, jen mě nenapadlo kliknout na novinky a zájmy z důvodu, že jsem nevěděl co magoři ještě vymyslí dál.
A to by ještě chtěli, abychom hnoje hodnotili.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Hubert_79 »

starecd píše:jen mě nenapadlo kliknout na novinky a zájmy z důvodu, že jsem nevěděl co magoři ještě vymyslí dál.
Správně! Na nic neklikat a na každou hovadinu se ptát na fóru; on to někdo vyzkouší místo tebe.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
matahari
Příspěvky: 337
Registrován: 29 říj 2017, 02:00

#8 Příspěvek od matahari »

Zajímavé, magorům před instalací všechno odsouhlasí a potom si na ně stěžuje.

Uživatelský avatar
teufel
Příspěvky: 355
Registrován: 09 úno 2017, 01:00
Bydliště: Na dohled od Spolany

#9 Příspěvek od teufel »

Gepard: Děkuji. Asi půl hodiny jsem se toho zkoušel zbavit, tohle mě nenapadlo...

Uživatelský avatar
Mikras
Příspěvky: 471
Registrován: 04 zář 2019, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Mikras »

Na tuhle ptákovinu se mě Windows neptaly. Teda, nějak proběhla aktualizace, možná při puštění PC a pak se objevila obrazovka s tou tabulkou, jak je tam cosi ve smyslu: Tak pojďte, nastavíme Vám novinky, o kterých si myslíme, že je budete rádi používat. Storno, nebo odmítnou to nejde, jen toho průvodce spustit hned, nebo to odložit. Dal jsem tedy spustit a hned na první položce šlo tuším kliknout na Přeskočit. Tím to celé zmizelo. Ale dole se mi objevila u hodin ta ikonka s počasím, sluníčkem ve tvaru měsíčního srpku a když jsem na to najel myší, naskočilo okno Edge a v něm nekonečná stránka nesmyslů. Víceméně náhodou se mi to povedlo v té kontextové nabídce vypnout.
Ty nekonečné stránky jsou pěkný hnus, po Seznamu na to najel i iDnes, napřed náhodně, teď už trvale. Na slabším počítači s XPčkama už to prohlížeč nezvládá a seká se. Prohlížeči narůstá využitá paměť až k obludným 3 000 MB. Jiné normální stránky jedou v pohodě.
Mimo tuto novinku se Mozzila ve verzi 89.0 vytáhla s novou aktualizací, kde kde záložky a horní lišta splývají a nejlépe i s okolím, všude jsou dvojnásobné mezery a na monitor se vejde půlka oblíbených položek atd. Může za to "nové" rozhraní Proton. Zpět se toto dá nastavit v about:config zapsaným do adresního řádku, vyhledáním položky Proton a změnou hodnot browser.proton.contextmenus.enabled a browser.proton.enabled z true na false.

Uživatelský avatar
matahari
Příspěvky: 337
Registrován: 29 říj 2017, 02:00

#11 Příspěvek od matahari »

Jasně, nikdy jsi neodsouhlasil podmínky při instalaci nebo prvním spuštění Windows. Když se mi to nelíbí, tak to nepoužívám.
Pokud jsem na Windows závislý a nic jiného nainstalovat nebo ovládat neumím, tak v tomhle případě použiju dvě kliknutí myší a problém je vyřešen.
Jenže většinou se někdo potřebuje zviditelnit, jak byl traumatizován např. jiným vzhledem a jak přišel na to, kdo jiný za to může.

marshal
Příspěvky: 1009
Registrován: 05 zář 2004, 02:00
Bydliště: UL

#12 Příspěvek od marshal »

to Mikras:
díky za radu "Zpět se toto dá nastavit v about:config" - funguje

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#13 Příspěvek od kejki »

Já jsem kvůli tomu odinstaloval Edge. :D
Je to jeho aktualizace a nějak jsem nepotkal, jak jí zakázat. Ale potkal jsem pár aplikací, které jsem taky poslal do pryč, tak to zase nebylo tak marné.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#14 Příspěvek od ok1hga »

kejki píše:Já jsem kvůli tomu odinstaloval Edge. :D
asi čtyři roky mám W10 a edge jsem spustil naposledy při registraci těch widlí,
od té doby to spuštěno nebylo . . .

Uživatelský avatar
SERAFIN
Příspěvky: 160
Registrován: 05 lis 2005, 01:00
Bydliště: Sliač

#15 Příspěvek od SERAFIN »

Gepard dik aj mne to pomohlo :D

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“