Regále, kvalita

Tato sekce je určena pro diskusi o dílenském vybavení, tedy o nářadí, pomůckách a přípravcích, převážně tedy povahy mechanické, nikoliv elektrické

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
adakar
Příspěvky: 212
Registrován: 16 zář 2020, 02:00

Regále, kvalita

#1 Příspěvek od adakar »

Ahoj,
rád by som kúpil regál, pre jedno využitie: na rok dva tri naskladovať banánové krabice rôzneho domáceho a technického bordelu z vyprataného priestoru. Potom regál buď predať, alebo posunúť do rodinného domu do špajze, dielne, skladíku a pod. Pre ten prvý účel sa mi nechce do toho veľa investovať, pre ten účel druhý bude skôr požiadavka na mieru, kvalitu a pod., takže je otázne, či sa regál ešte využije.

Banánové krabice šírky 40cm sa dve vedľa seba do 80tky kvôli stojkám nezmestia, do 90tky vedľa krabíc nič nepoložím, takže 120tka sa mi zdá ideal. Dĺžka krabice je 50cm, výška do 25cm.

Bol som v OBI, vhodný vidím tento
má také gombíkovité zakladanie políc, predavač to vychválil, recenzie na nete však nie sú dobré, údajne ťažkosti pri kompletovaní, nesedí to, dokonca až vylamovanie tých gombíkov, iné regále mali akési iné zakladacie zasúvacie výrezy, podľa predavača tie až také dobré nie sú.

Na nete Hornbachu má podobný o policu viac, čo je určite lepšie
spôsob zakladania políc však nevidím, na tech.list neviem či sa dá spoliehať.

Pozeral som na svoj starý poctivý regál doma, poctivé výstuhy po dľžke pod policami, šrauby, stojky z poctivého vinkla, tamtie nové sú úplne tenký plech skrutný snáď aj rukou,

aké máte skúsenosti s takými regálmi a so zakladaniami políc?

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#2 Příspěvek od elektrosvit »

adakar píše:Na nete Hornbachu má podobný o policu viac, čo je určite lepšie spôsob zakladania políc však nevidím, na tech.list neviem či sa dá spoliehať.
Vodorovné profily polic jsou svými zobáčky zacvaknuty do svislých L-profilů. Po vložení dřevotřískových desek se kostra přestane kroutit.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Aj ten tenky plech vydrzi dost. Treba si akurat uvedomit, ze udavane maximalne zatazenie plati len pre rovnomernu zataz.

V robote som narval nejaky podobny regal plny odlozenych serverov, tlaciarni, PC a pod. Najtazsie veci, samozrejme, na spodok. Za niekolko rokov to nespadlo :D

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#4 Příspěvek od elektrosvit »

Hlavně nesmí být uložen ve vlhku, jinak se tenké dřevotřískové desky začnou kroutit.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#5 Příspěvek od Kremik »

Pokud v těch krabicích nebude něco extra těžkého, tak vydrží na sobě i bez regálu. Samozřejmě jen do určité vlhkosti.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Lepsie su prepravky na ovocie (cesky vyrobok, maju napr. v Hornbachu), tie su na stohovanie stavane. Ale blbe je, ked potrebujes vybrat nieco zospodu.

Uživatelský avatar
jirka5
Příspěvky: 564
Registrován: 27 zář 2014, 02:00
Bydliště: Very Stupid District, hned vedle okresu Postřižiny

#7 Příspěvek od jirka5 »

Podobné téma tu přece nedávno bylo:
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... highlight=
Cenzor asi dnes spí, že tu diskusi ještě nezaříznul...... :lol:

Uživatelský avatar
adakar
Příspěvky: 212
Registrován: 16 zář 2020, 02:00

#8 Příspěvek od adakar »

Asi by si nemal cenzora zastupovať, neznamená že keď sa pýtam na podobný sortiment, je to o tom istom, predpokladám že ani o šraubováku tu nie je iba jedno vlákno, každopádne určite ďakujem za odkaz.

Krabice od banánov sú zdarma, preto ich preferujem, momentálne sú nastohované, navrchu sú tie ktoré nejdú zatvoriť, len rád by som ich aj podľa potreby vyťahoval, terajšia eifelovka to neumožňuje. Je to v suchej izbe bytu, voľačo to vydrží.

Ide mi najviac o tie zámky stojka vs. polica, či sú konkrétne skúsenosti.

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#9 Příspěvek od kevin_mitnick »

Mam doma regaly od tehle firmy ctvrtym rokem ve spizi i ve sklepe, zatim bez problemu. Zamkovy system drzi dostatecne a nevylamuje se, nosnost to ma i vyssi nez se pise. Jedina nevyhoda - je potreba kotvit do zdi nebo vic regalu o sebe, jinak hrozi prevraceni. Vertikalne jsou trochu vratke. Tech 150-200 kilo na polici ale muzu potvrdit, i kdyz se to na prvni pohled nezda. V jednom regalu mam pres pul tuny uz rok...

https://www.bazaroveregaly.cz/

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#10 Příspěvek od Yarda1 »

Podobné regály bývají k mání v akcích v hyperqelbech za poloviční ceny. Dva plechové šroubovací jsem si koupil, celkem dobře mi slouží.
Koupil jsem si i tenhle
https://www.ikea.com/cz/cs/p/albert-pol ... -00111994/
ale zatím jsem se nedostal k tomu, abych ho sešrouboval.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#11 Příspěvek od Atlan »

Ja mam docasne :D ten z kaufladnu plechovy 150x50x30cm pohoda.

Uživatelský avatar
adakar
Příspěvky: 212
Registrován: 16 zář 2020, 02:00

#12 Příspěvek od adakar »

Navštívil som Hornbach a urobil pár detailov, možno sa hodia, tie zobáčikové zámky sa mi vidia lepšie ako tie gombíkové či zobáčikové v OBI, drevená doska je dostatočne hrubá a teda nie je v kovovom profile rámu police utopená ako v OBI, čiže pri vysúvaní krabice z regála nebudem musieť krabicu najprv nadvihnúť, dúfam že upevnenie stredovej výstuže bude dostatočné (čo sa mi vidí lepšie vyriešené zasa v OBI), tak dúfam že česká Kovona nesklame,
ďakujem všetkým,

inak všimol som si že majú aj samostatné diely regálov, stojky sú z poctivého L-ka, police plechové ohýbané, skrutkované, dá sa vyskladať podľa želania, vyššia trieda, vyššia cena.
Přílohy
regal_natvrdo_poistili_skrutkami.jpg
regal_novy_lacna_vystuha.jpg
regal_stary_poctive_vystuhy.jpg
regal_detail_zobaciky.jpg
regal_nahlad.jpg

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#13 Příspěvek od Hydrawerk »

Možná se zkus podívat do nějakého eshopu s regálama. V hobbymarketech bývá omezená nabídka. https://www.ceskeregaly.cz/cz/regaly/cz ... ice---bily

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#14 Příspěvek od kejki »

Stejný jsem dávno tomu koupil za 900 v hobbymarketu. 5.600,- je naprosto ulétlá cena.

Uživatelský avatar
Xant
Příspěvky: 29
Registrován: 04 črc 2018, 02:00

#15 Příspěvek od Xant »

Nemohu si stěžovat na policové regály Regaz M25, ačkoliv jde o českého výrobce, pravda je taková, že jsou vyráběné v Itálii. Nechají se nakonfigurovat přesně podle potřeby a snadno se skládají. Po ukotvení do betonu se nehnou. Ve srovnání s konkurencí ještě za přijatelnou cenu. Pětice sloupců (2000 x 800 x 500 mm) s 6 - 8 policemi na sloupec (nosnost každé police 300Kg) v pohodě pojme udrží veškerou nejčastěji zásobu vodičů v 100 - 200 m balení (krabice). Dalších 6 sloupců (2000 x 800 x 500 mm) po 12 policích mám jen na šrouby, matice, konektory, dutinky, ...

Takové nosníky na uložení měděné pásoviny si člověk prostě musí udělat sám, přesně podle potřeby. Pak nastoupí minimálně silnostěnný jekl (40 x 40 x 4 mm) tak 5 - 6 nosníků ukotvených do zdiva i betonové podlahy (něco přes 3500 Kg různých typů používané pásoviny). Stejně tak bubnový návin na silnější průřezy vodičů, kde to letí do závratných výšin.

Odpovědět

Zpět na „Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky“