R.I.P. telefonní budky v ČR.

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

R.I.P. telefonní budky v ČR.

#1 Příspěvek od EKKAR »

https://www.novinky.cz/internet-a-pc/cl ... _variant=0
Co všecko se dalo v telefonní budce zažít už nikdo nevrátí ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#2 Příspěvek od Cowley »

... utržené sluchátko
... zaseklé mince v mincovniku
... na*cáno na podlaze

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#3 Příspěvek od Jodr »

... plná šprcka navlečená na sluchátku
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#4 Příspěvek od konosuke »

heh, schovek před nečekaným deštěm, zapálit si cigáro, sbalit buchtu pod střechu...
budou mně chybět, to jo, asi jak poštovní schránka na rohu ulice (Jiří Wolker)
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

Přitom poštovních schránek taky ubylo, ale pořád ještě existujou a vybírají se. Akorát zmizely ty pojízdný na rychlíkách, ke kterým bejvávaly připřažený poštovní "ambulance", který třídily poštu i za jízdy a do kterejch bylo možný i ve stanici hodit poštu klapkou zakrytou dírou pod jedním oknem pošťákům přímo na stůl, navíc tady v Třebový zmizela i "schránka" stejnýho provedení umístěná pod jedním z oken poštovní "překládky" hned vedle staniční budovy (taky vhozenej dopis putoval přímo do "třídírny", vybíralo se blahý paměti před každým odjezdem rychlíku s poštovním vozem, aby případná takhle vhozená zásilka odešla při první možný příležitosti = šlo tak docílit doručení do druhýho dne i u zásilky vhozený ve večerních hodinách). Dokonce jsem jako brigádník jistou dobu i "jezdil schránky" = s násuvnou poštovní brašnou a klíčem nutným k otevření mechanismu dna jsem objížděl autem Třebovou po předem nalajnovaný trase a vybíral schránky, jestli se dobře pamatuju, tak jich tady v tý době bejvávalo tuším 11 ... Do každý schránky se muselo po odemčení klíčem a vysypání obsahu do předem nastrčený brašny ještě zespoda sáhnout, co kdyby tam byl náhodou uvízlej dopis - a pak manuálně proti západce zabouchnout dno zpátky do uzavřený polohy ... To už taky skoro není pravda, schránky jsou po Třebový snad už jen 3 nebo 4 ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#6 Příspěvek od ZVUK2000 »

Když už je zmíněná pošta. Tak vlastně jako první byly před x lety zrušené ty telefonní mistnustky na poštách.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#7 Příspěvek od ZVUK2000 »

A jak místo mobilu lidé nosili spolu s doklady telefonní kartu. A pak se tyto karty sbíraly tak jak někdo známky :D

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#8 Příspěvek od konosuke »

pošťáků s koženým pytlem (sic!) jsem si tuze vážil a vždycky je pozoroval
jak se to dělá :wink:
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Hubert_79 »

Hovorny se zrušily někdy před 15 lety, a to tou dobou bylo už jen na pár poštách. Vzpomeňme další zrušené služby, třeba telegram (+ 2010) a veřejný fax (+ 2019).
Vše již skomíralo a využily to jednotky osob ročně. No a jak se to zrušilo, tak to najednou všem strašně chybí :lol:
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#10 Příspěvek od Bernard »

Mně nejvíc chybí, že se poštovní známky už nedají koupit v trafice nebo novinovém stánku. Tedy aspoň na Slovensku.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#11 Příspěvek od konosuke »

Huberte, na rohu Dejvický a Čkalovky byly budky čtyři a volal jsem z vojny domů za dvě kačky,
nahlásil číslo a zavolali zpětně (navečír o víkendu za slabého provozu to většinou šlo) :wink:
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Hubert_79 »

Já měl na mysli veřejné hovorny na počtách, nikoli budky. Těch bývalo u nás taky dost, třeba u obchodního domu (kdysi OD Včela) byly ty budky ještě tak před patnácti lety čtyři.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#13 Příspěvek od Sandal »

Si pamatuju, že v roce 1995, v době rozmachu SPT Telecom, jsem betonoval pro místního starostu dva základy pro telefonní budky v Ratajích nad Sázavou. Budky jsou už dávno fuč, i smýma základama :(
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#14 Příspěvek od konosuke »

Problém "co s nima" řešili v Tokyu už dávno a co vymysleli ? úpravu - rekonstrukci na kyslíkový box
pro chodce (a cyklisty) kteří se cestou moc našňupali automobilových zplodin z vejfuků :(
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#15 Příspěvek od rnbw »

Tu v BA mnohe zostali - ale telefon v nich nie je uz mnoho rokov. Zato odpadky ano, steny su posprejovane a oblepene plagatmi...

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“