PU 120 oprava

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#16 Příspěvek od lesana87 »

V držáku zkrat není, to už jsem zkoušela, je tam (na desce) i s odpájeným držákem.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#17 Příspěvek od sinclair »

Tak až to najdeš, tak prosím vyfoť, jestli to půjde. To bude užitečné vlákno, těch měřáků je ještě 3 prdele mezi lidmi.
Jedno vlákno o opravě PU120 tu měl i masar (i fotky), to by bylo dobrý sloučit do jednoho, ať je to pokupě.

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#18 Příspěvek od lesana87 »

Zkrat byl pod otočným přepínačem, z cestičky vedoucí kolem středové díry byla odstrouhnutá šponka a ležela přes sousední cestičku. Ta ustrouhnutá cestička je od spínače emitoru a sousední cestička je kolektor. Před focením stihla šponka upadnout, byla tam, co je ta červená čárka. Tak teď ještě dát ten přepínač dohromady. :?

Edit: Poradí, prosím, někdo, kdo ten přepínač rozebíral a dával dohromady, na které dráhy patří ty širší kontaky? Přepokládám, že jeden patří na tu dráhu, která přepíná - svorku, protože tam tečou až 3A. Ale kam patří ten druhý široký kontakt?
Přílohy
pu120zkrat.jpg
pu120sch.jpg

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#19 Příspěvek od lesana87 »

Nějak jsem to složila, druhý široký kontakt jsem dala na dráhu připínající baterku na - svorku při měření odporů. Nicméně na měření bety tranzistorů je to stejně nepoužitelné. Ten držák je s prominutím na píču. Docílit kontaktu na všech třech vývodech najednou je nad moje schopnosti. Takže PU120 zase odkládam do šuplíku. :(

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#20 Příspěvek od sinclair »

No supr, že se zadařilo! Měřák je dobrý, ty kontakty jsou už časem asi unavené.
Když jsem měříval nezkrácené bambusáky, tak to bylo v pohodě, drželo mi to. Na zkrácené a ostatní, jsem udělal podobný adaptér, jak má josef-1.
Měl jsem tam jenom navíc vykostěnou, zlacenou osmipólovou objímku, původně na operáky, po úpravě na KC147 a vedlejší na KF124. Některé KC se musely měřit jen se čtvrtinou Ib, beta až 850-900.

2 ZdenekHQ:
Mohl bys sem, prosím, přesunout to masarovo vlákno o opravě PU120?
Ať je to pohromadě - měl tam fotky z obou stran!

Uživatelský avatar
hajeklubos
Příspěvky: 447
Registrován: 01 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Praha 5

#21 Příspěvek od hajeklubos »

Oprava potenciometru OHM. Pracuj v fotomisce nebo vezmi bílou čtvrtku. Povol šroubek M1,6 vyndej plastové kolečko. Díváš se na kovovou placičku s jezdcem poti. Přidrž placičku. Hodinářským šroubovákem vydloubni zajišťovací kroužek 1,5mm. Opatrně vytáhni placičku s jezdcem. Uvnitř jsou součástky na fotce. To černé není svinstvo ale uhlík jezdce o rozměru cca 1x1mm. Když něco ztratíš jsi v….. Napruž planžetku jezdce tak aby očko pro uhlík zůstalo asi tak rovnoběžné s dráhou. Vezmi grafitovou vaselinu,namázni na šroubovák, nalep uhlíček, vlož do oka a zaplácni další kapkou vaseliny. Celé to stejným způsobem přilep na destičku, zase přimáznout. Přilep si tuto sestavu na prst a vlož do dráhy. Vaselina ti udrží součásti ve figuře.Teď už to nesmíš pustit!! Zacvakni segrovku,kterou předem trochu splácni aby táhla. Je to trochu honička, oči už tak neslouží, pinzeta je moc velká , součásky z ní lítaj a už je nenajdeš.
Našroubuj kolečko šroubkem M1,6. Bacha na šroubek,né do pinzety, zase vaselina. Poti jede jako za mlada. Dále přikládám fotky jak jsem před lety opravil přepínač NPN/PNP. Špendíl a 1mm dirka. Když je nejhůř přivázat Cu drátkem. Asi tak.
Ať se daří. Luboš
Přílohy
přepínač P_N.JPG
poti ohm.JPG

Uživatelský avatar
P_Cherry
Příspěvky: 1
Registrován: 19 říj 2022, 02:00

#22 Příspěvek od P_Cherry »

Zdravím,
chci se pustit do opravy PU 120, ale skončil jsem hned na začátku, protože se nemůžu dostat dovnitř. Je zalepený nebo je tam nějaký trik s kolíčky (viz. obrázek). Nechci to hned vylomit.
Díky
Petr
Přílohy
pu120.jpg

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#23 Příspěvek od tomasjedno »

P_Cherry píše:s kolíčky
Bingo!
Přílohy
A03C728D-C1EA-477F-84EE-464DCB81E088.jpeg

Uživatelský avatar
Jakobo
Příspěvky: 5
Registrován: 19 říj 2022, 02:00

#24 Příspěvek od Jakobo »

Pod baterkama je sroubek, je na nem zaslepka, kterou musis vyloupnout (jestli uz nevypadla nebo do pristroje uz nekdo nelezl). Kolicky jsou 2, musis je vysunout. Pak by pristroj mel jit uz snadno otevrit.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“