Zdroj k HP notebooku, zapojení napájecího konektoru

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#31 Příspěvek od PixelOrgy »

vsak taky byla zalita v konektoru :-) bohuzel ntb byl po smrti, takze nebyla moznost otestovat, ale chtel jsem zkusit, jestli by stacilo z nefunkcni original nabijecky nabastlit ten kabel i s epromkou na jinou...

Uživatelský avatar
Buteo
Příspěvky: 1
Registrován: 02 úno 2014, 01:00

#32 Příspěvek od Buteo »

Teď jsem bojoval s tímtéž, HP Probook nakonec dostal místo HP 65 W starý adaptér od nějakého Aceru, který měl na výstupu stíněnou dvojlinku. Kabel ustřižený od HP adaptéru jsem nakonec zapojil takto:

HP kabel - > Acer napáječ 19 V/3,16 A
vnější stínění = plášť HP konektoru - > spojené stínění a zem dvojlinky
vnitřní opletení = kroužek dutiny konektoru - > + 19 V z dvojlinky
vnitřní vodič = kolíček konektoru - > rezistor 220 kΩ z +19 V

Na kolíčku je při provozu +4,7 V, vše nabíjí a funguje jak má. Na původním zdroji 65 W jsem dodatečně naměřil mezi +19 V a kolíčkem 380 kΩ, na jiném napáječi HP 90 W jsem naměřil mezi +19 V a kolíčkem 274 kΩ.

Uživatelský avatar
Bruttus
Příspěvky: 41
Registrován: 26 říj 2012, 02:00
Bydliště: Osek, Ústecký kraj

#33 Příspěvek od Bruttus »

rnbw píše:Blbost. DELL ma na strednom pine datovy vyvod k 1-wire EEPROM, aby vedel identifikovat typ adaptera (65W, 90W). HP to ma nejako inak, ale tiez je to nejaka identifikacia.
Dobrý den, dá se AC Adapter 90W 20V Lenovo použít k napájení regulovatelného zdroje DSP3005 a jak využít jen plus a minus zdroje a co s tím středovým kontaktem?

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#34 Příspěvek od warp »

Bruttus: teoreticky dá, støed posílá info o zdroji vùèi notebooku, samostatný bìží. POZOR - pùjde jen do 17-18V a asi 4A, ideální je zdroj 33-35V/6A. Zkrátka o cca 4V více než požadovaný výstup.

Uživatelský avatar
Bruttus
Příspěvky: 41
Registrován: 26 říj 2012, 02:00
Bydliště: Osek, Ústecký kraj

#35 Příspěvek od Bruttus »

warp píše:Bruttus: teoreticky dá, střed posílá info o zdroji vůči notebooku, samostatný běží. POZOR - půjde jen do 17-18V a asi 4A, ideální je zdroj 33-35V/6A. Zkrátka o cca 4V více než požadovaný výstup.
Když ale výstup změřím voltmetrem tak blikne asi 15-17V a nic. Mám na mysli výstup z adapteru. Jde tento adapter použít jak na napájení(dobíjení notebooku) tak i jako zdroj pro DPS3005? Voltáž by mi stačila, pokud z adapteru dokážu pustit do DPS3005 17-18V?

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“