DX-7070 anténní zesilovač

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kovka
Příspěvky: 541
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Brumovice

#16 Příspěvek od kovka »

Firmu Anténa / rodinná firma, dříve EM Elektro Malý / existuje nejméně od roku 89, vyrábí zesilovače a příslušenství vlastní konstrukce, vždy bylo možné
nechat vyrobit či přeladit potřebnou verzi jak pro STA tak pro malé rozvody.
Zabývají se i návrhem a montáží systémů. Vše včetně historie popsáno na jejich stránkách i s počty prodaných kusů, jsou výrobce !
Ano,vždy prodávali i finální výrobky ,takže se dalo od kabelu, sat soupravy,
nakoupit vše, co člověk potřeboval na jednom místě.
Neprotěžuju ani Teroz ani Anténu, s oběma majiteli jsem měl co do činění,
ale bez znalostí, označit výrobce Antěna jen jako přeprodejce je nefér a to mě přinutilo reagovat.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#17 Příspěvek od EKKAR »

Tak mi na jejich webu ukaž cokoliv, co je JEJICH VÝROBEK - já tam vidím samej Alcad, Terra, OEM, Teleste, ale nic vlastního. Porovnej to s webem Terozu - až mi na Anténním webu ukážeš stejně velký % vlastní produkce jako u Terozu, omluvím se ti a veřejně potvrdím, že nejsou jen překupníci.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#18 Příspěvek od Hill »

To bych nikomu nevyčítal: všechno lze vyrobit za nějakou cenu. Jestli to někdo dělá ve velkém, tedy levněji, je to kompatibilní s příslušenstvím a parametry vyhovují, proč vyrábět totéž, jen pod jiným označením? V malých sériích by se to o dost prodražilo, aniž by to přineslo odpovídající přidanou hodnotu.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#19 Příspěvek od Kvicala_r »

Karle, pleteš se. Já od nich ve své anténářské části kariéry bral standardně slučovače, filty a linkové zesilovače (16 a 26 dB). Svou kvalitou mě nikdy nezklamaly, stejně jako profi chováním při řešení všech věcí.
Teroz znám, sem tam sem použil. Ale lépe se mi v těch výrobcích líbil Malý. Vždy vše podle (a s dostupnou) specifikací.

Uživatelský avatar
kovka
Příspěvky: 541
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Brumovice

#20 Příspěvek od kovka »

Omlouvat se netřeba, na webu není ani desetina toho co se u nich dalo koupit nebo nechat vyrobit.
https://www.antena.cz/antena-lte-filtr- ... 5/?cid=129

Přikládám foto části mých zbylých zásob, kupoval jsem od nich posledních 30let, mám na to roky a už se mně nechce lézt po střechách,satelit dám kousek od země a je to.
Po té co jsem řadu let pracoval u dvou největších nadnárodních distributorů Arrow a Avnet , jsem nejen do Brna dodával Vishay /dříve TFK/ Philips / posléze NXP / BFR96TS,BFR 90,91, BF988 a další vf do jejich výrob, tak vím.
Přílohy
IMG_3879[1].jpg

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#21 Příspěvek od EKKAR »

Hill píše:To bych nikomu nevyčítal: všechno lze vyrobit za nějakou cenu. Jestli to někdo dělá ve velkém, tedy levněji, je to kompatibilní s příslušenstvím a parametry vyhovují, proč vyrábět totéž, jen pod jiným označením? V malých sériích by se to o dost prodražilo, aniž by to přineslo odpovídající přidanou hodnotu.
Já neříkám, že jsou špatní, ale s PRODEJCEMA cizích značek jsem udělal víc špatnejch zkušeností, než přímo s VÝROBCEMA v daný oblasti - prostě to co mi může na požádání sdělit fabrika mi žádnej ani její značkovej prodejce na dotaz sám od sebe nesdělí - když bude jo dobrej a ochotnej, předá můj dotaz výrobci a přetlumočí odpověď, ale běžný to není. Takže já radši přímo prodávající výrobce ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#22 Příspěvek od scorpions-cz »

EKKAR zase kecáš !
ANTÉNA toho vyrábí opravdu hodně. A to že na jednom místě koupím i kvalitní koax, nebo konektor či ALCAD, anténu a další beru jako plus. Beru od nich od 1998, kdy jsem s antenařinou začal.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#23 Příspěvek od kokun »

kovka píše:Dík Vladodyno, tuto informaci o nových kanálech nemám.
Bude SR přecházet taky na jiný DVB T2 standart ?
S Koronou se to možná taky posune, jako u nás na Moravě.
Stando - tady máš několik novějších informací:

https://www.cezantenu.sk/
Kedy preladiť televízny prijímač vo vašej lokalite? (musíš si jen zvolit vhodné příhraniční město-obec)
      
Frekvencia vysielania vo vašom regióne sa mení:  5.5.2020
              PLÁNOVANÁ VÝMENA FREKVENCIÍ
       Vysielač                      Multiplex       Pôvodný kanál        Nový kanál
Nové Mesto nad Váhom        MUX 1               55                      39
       (Veľká Javorina)            MUX 2               56                      21
                                          MUX 3               57                      23
                                          MUX 4               23                      27
Dále: polovina programů je-bude i po přeladění ve staré normě DVB-T (MPEG-2) - další, především (placená) Plustelka, už teď vysílá v H.264 (MPEG-4) a novější receivery prodává už vybavené H.265/HEVC, takže do budoucna se počítá s tímto kodekem.
Třeba tady si odklikni jednotlivé SK MUXy a vidíš jak je který program výsílán (s jakými parametry - v jakém kodeku).

A slováci zřejmě harmonogram přelaďování (i když lehce k dohledání není) dodržují.
Začali vloni v červenci (přes zimu spali jak medvědi) a od jara zase pokračují - virus-nevirus :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
kovka
Příspěvky: 541
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Brumovice

#24 Příspěvek od kovka »

Dík Honzo, nějak jsem přestal přelaďování na Slovensku sledovat, ač dřív jsem
je dával skoro každýmu, je tu docela obstojnej signál z Javoriny a Kamzík sem taky dosvítí
Sleduju přes satelit na plasmě a druhá LCD mašina co jede na pozemák má i T2, jak vyčenichá novej kanál, tak si řekne o aktualizaci polovička se ozve co s tím a já to pak některej den nechám zaktualizovat.
Tak jsem to zašel zapnout a naskočila aktualizace :D
Včera jsem na Tebe Honzo vzpomínal a Ty se dnes ozveš :D
Jenom pro zajímavost po prolaďení se obsadilo 137 předvoleb včetně kodovaných a radii. Z toho 98 volných , 22 placených a radia.
Jedna anténa na Kojál a pod střechou sito na SR horizontál

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#25 Příspěvek od kokun »

kovka píše:...
Jedna anténa na Kojál a pod střechou sito na SR horizontál
Ahoj. Tak pokud vím, všechny(?) SK TXy (většina! - asi až na několik vykrývačů) vysílají vertikálně!
V tom mém "červencovém" linku je rovněž několik odkazů (v diskuzi), které stojí rovněž za přečtení :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
kovka
Příspěvky: 541
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Brumovice

#26 Příspěvek od kovka »

Honzo, myslel jsem síto horizontalně ale nenapsal :(

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od markoni »

Ještě se znovu vracím k tomuto vláknu na kanálu 24 chytám Rakouskou stanici ORF 1 kde v neděli že záznamu pozdě večer spíš v noci závod F1 problém je že to chytám když je dobrý příjem tak se ptám jestli pomůže silnější anténní zesilovač než DX-7070 ? díky

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od markoni »

Ještě se vracím k tomuto vláknu na 24 kanálu chytám ORF1 když je dobrý příjem , kde dávají v neděli pozdě večer záznam F1 tak se ptám jestli pomůže silnější anténní zesilovač než nám DX 7070 ? díky

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“