Nákupy z Číny po 30.06.2021

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#46 Příspěvek od bu2520 »

tady jsem něco objevil , no to by bylo výborný že by? měly ti poštovní zloději utrum?

Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

#47 Příspěvek od decmen »

Já jsem ještě včera objednával na Alíku asi 3 věci po 14 USD s termínem dodání ca. 15.8., tak uvidíme, jestli budu něco doplácet. Pořád by mě to i s DPH a třeba 200Kč výpalným přišlo na 1/2 toho, co bych zaplatil u AME.

Uživatelský avatar
kovka
Příspěvky: 541
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Brumovice

#48 Příspěvek od kovka »

Dnes mně přišel z Banggoodu měřák s inverzním zobrazením MUSTOOL MT109
objednáno 22.6. dorazil jako od určité doby přes zásilkovnu 1.7.
Na takové domácí ...
Za tři minuty pípne,že je zapnutej a za 4-5 minut zhasne, start tlačítkem.

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#49 Příspěvek od warp »

Zatím není schváleno v CZ, prodejci se na to již pøipravili. U objednávek do EU zemí (konkrétnì CZE) pøibyla ve vyúètování položka VAT (DPH), takže si to prodejce zapoèítává k cenì a tuto èástku asi následnì odvede. Uvedené ceny v nabídce jsou vlastnì bez DPH, pøipoète i pøípadné (vìtšinou ne malé) poštovné a z toho stanoví VAT. Takže se výsledná cena zvedne o 25-40%.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#50 Příspěvek od hafca »

Mám objednaný měřák ANENG A3008 z eBay, který je v ČR někde na celnici od 25.6.2021. Byl za necelých 500,- a jsem zvedav, jak to s ním bude. Jestli to projde jako vždy, tedy bez všelijakých poplatků nebo jestli budou něco chtít.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#51 Příspěvek od konosuke »

hafco kolego, přeji aby to klaplo - podle Tvých představ, ahoj
(potom dej fotku toho měřáku ať víme co - a - jak)
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
kovka
Příspěvky: 541
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Brumovice

#52 Příspěvek od kovka »

Hafča - Už se tu psalo, stejný koupíš bez cla a čekání s dodávkou z CZ
https://www.aliexpress.com/item/1005002 ... 4c4dmqEPOL
cena 312,05 CZK +spedice 22,51 s dodávkou do domu,ted aktuálně.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#53 Příspěvek od hafca »

A co budu dělat s tím druhým, když je tenhle skoro doma?
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
kovka
Příspěvky: 541
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Brumovice

#54 Příspěvek od kovka »

To nebyla škodolibost, třeba to pomůže někomu jinýmu, jako mně, když jsem četl dřívější příspěvek otakarav.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#55 Příspěvek od PotPalo »

Zaujímavé, že z ČR neposielajú na SK, treba vybrať odoslanie z Číny. :?

Uživatelský avatar
ace_ventura
Příspěvky: 267
Registrován: 25 led 2005, 01:00
Bydliště: Praga mater urbium

#56 Příspěvek od ace_ventura »

Aliexpress přidá daň (VAT) ke každému zboží, ikdyž je odesíláno ze skladů v EU. Máte to v přehledu před zaplacením taky tak?

Uživatelský avatar
matahari
Příspěvky: 337
Registrován: 29 říj 2017, 02:00

#57 Příspěvek od matahari »


Uživatelský avatar
ace_ventura
Příspěvky: 267
Registrován: 25 led 2005, 01:00
Bydliště: Praga mater urbium

#58 Příspěvek od ace_ventura »

No smysl mi to moc nedává ale dá se to kompenzovat slevovými kódy přímo od obchodníků (při odeslání z vybraných EU skladů) nebo kupony

Uživatelský avatar
matahari
Příspěvky: 337
Registrován: 29 říj 2017, 02:00

#59 Příspěvek od matahari »

Proč by to nedávalo smysl, překlad z AE:
DPH v Evropské unii
Od 1. července 2021 bude AliExpress obecně muset vybírat DPH z prodeje zboží dodaného spotřebitelům v EU, včetně případů, kdy je zboží dodáno ze zemí mimo EU s hodnotou objednávky do 150 EUR, nebo kdy je zboží odesláno ze zemí EU, kde je prodejce usazen mimo EU.

U veškerého zboží zasílaného ze zemí mimo EU, u něhož AliExpress vybírá DPH, budou muset naši prodejci a jejich logističtí operátoři uvést v prohlášení o dovozu do EU číslo IOSS (Import One Stop Shop) AliExpress, aby bylo zajištěno, že zboží může být následně propuštěno do volného oběhu a doručeno vám, aniž by vám bylo účtováno DPH nebo další manipulační poplatky na celnici.
a zde odkaz na Celničku: https://celnicka.cz/jedno-spravni-misto
Jedno spravní místo pro dovoz
Jedná se o zcela nový model placení DPH při dovozu zboží do Evropské Unie. Je to však platné pouze pro zásilky do 150 EUR. DPH zaplatíte již při nákupu zboží na e-shopu. E-shop následně předává zaplacené DPH svému zástupci, který je speciálně pro tyto účely registrován k DPH pouze v jednom členském státě EU. Zmíněný zástupce pak odvádí DPH finanční správě toho státu, kde je tato speciální registrace provedena, a proto je ona finanční správa nazývána jako jedno správní místo pro dovoz.

Vzhledem k tomu, že zboží přes internet nakoupíte již včetně DPH, tak ho již neplatíte při dovozu v rámci celního řízení. V takovém případě si při objednávání zásilky musíte toto číslo, které je označeno jako „IOSS“ (Import One-Stop Shop – jedno správní místo pro dovoz) poznamenat. Ve speciální aplikaci Celní správy ČR eCeP je toto číslo označeno jako „Dodatečné daňové údaje“. Na stránkách e-shopu byste ho měli nalézt, případně by vám ho měl e-shop poskytnout při zobrazení přehledu vaší objednávky. IOSS číslo je možné deklarovat pouze v případech, že zboží bylo prodáno v režimu jednoho správního místa a prodávající je registrován jako osoba povinná k dani – tzn. bylo mu přiděleno identifikační číslo dodatečných daňových údajů. Pokud hodnota zásilky nepřesáhne 22 EUR a zboží je v rámci jednoho správního místa nakoupeno, pak je uvedení IOSS čísla v celním prohlášení dokonce povinné.

Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#60 Příspěvek od jopo166 »

Ak nakupim tovar z aliexpressu z eu skladu po1.7. treba mi ktomu nejake colne vyhlasenie alebo mi to pride ako niekedy zasielka do22€ a ja som sa nemusel o nič starať?

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“