Smetisko zvané Aukro

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
martin-f
Příspěvky: 285
Registrován: 09 lis 2015, 01:00
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Smetisko zvané Aukro

#1 Příspěvek od martin-f »

Vyzerá to tak, že z Aukra sa skutočne stáva smetisko. Stal som sa hrdým majiteľom magneťáku Tesla CM130. Údajne kompletný magneťák, akurát nefunkčný. Telefonoval som s predávajúcim. Vraví mi, že sa nič nerozsvieti, že asi poistky. Našťastie tieto magneťáky nepatria medzi zložité. Na opravu si trúfam a pokial je kompletný, tak vezmem. Inzerát https://aukro.cz/tesla-cm-130-6991439570

Prišiel magneťák.Chýba krytka prepínača príposluchu/odposluchu. Ok, to zoženiem. Následne si všimnem že chýba na vrchu madlo na prenášanie...ufff. Otočím magneťák zozadu a chýba deklík poistiek...no hlavne že podľa popisu na Aukre je magneťák kompletný. Kukol som poistky, tie sú ok. Skúsil som dať do zásuvky, magneták ani ťuk. Totálne mŕtvy. Zo zaujímavosti dám dolu kryt a vypadnú na mňa káble. Na základnej doske neni jediný kábel. Dať toto dohromady bude tak trochu výzva, ale verím že u mňa sa ešte magneťák dočká funkčnosti. Dal som dohromady dve B115 a toto neni o moc iné.

Na jednej strane mám tisíc chutí to omlátiť bývalému majitelovi o hlavu. Na druhej strane, sám priznal že magneťák neni funkčný. Nikto mi však nevyhovorí že o tých kábloch nevedel.

Obrázek

PS. Na základnej doske vidím zopár nových spojov. Niekto sa pustil do výmeny elektrolytických kondenzátorov. Pritom vypájkoval zo základnej dosky všetky káble pomenil kondíky a následne zistil, že si neoznačil káble a už to nedokáže dať dohromady. Sláva všetkým kutilom. Pri takom inteligentovi ma napadlo, že by bolo dobré skontrolovať polaritu kondíkov.
Naposledy upravil(a) martin-f dne 03 črc 2021, 23:22, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Hubert_79 »

No tvl, za 4286,- Kč takový vrak...
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
martin-f
Příspěvky: 285
Registrován: 09 lis 2015, 01:00
Bydliště: Liptovský Mikuláš

#3 Příspěvek od martin-f »

Ale treba uznať že na fotkách vypadá pekne. S Aukrom asi nadobro končím. Už párkrát som sa presvedčil že elektronika na Aukre je proste vražda.

Uživatelský avatar
kovar
Příspěvky: 1687
Registrován: 03 říj 2010, 02:00
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

#4 Příspěvek od kovar »

Tak to bych ho nakopal do řiti! :evil:
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#5 Příspěvek od PeteBurns »

Ak ma pamäť neklame, tak Condor? :D Tu očividne platí staré známe - múdry sa učí na chybách iných, hlúpy na svojich - ale v tomto prípade je toto príslovie potrebné zrevidovať, pretože s takýmto prípadom zjavne nikto nepočítal :twisted:

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#6 Příspěvek od termit256 »

Na aukru musis cekat vzdy to nejhorsi a pak nebudes zklamany. Kdyz pise nefunkcni, bud rad ze tam nejake streva vubec jsou :-)

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#7 Příspěvek od ok1hga »

PeteBurns píše:Tu očividne platí staré známe - múdry sa učí na chybách iných, hlúpy na svojich - ale v tomto prípade je toto príslovie potrebné zrevidovať :twisted:
v tomto případě spíš platí poučka o "zajíci v pytli" :D

Uživatelský avatar
Olchor
Příspěvky: 1513
Registrován: 18 lis 2009, 01:00
Bydliště: Blansko

#8 Příspěvek od Olchor »

Vždycky je potřeba pořádně projít hodnocení prodávajícího, u nováčků neriskovat. Dej negativ.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#9 Příspěvek od termit256 »

Proc negativ? Vzdyt prodavajici psal ze je nefunkcni.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#10 Příspěvek od EKKAR »

Ale napsal, že je kompletní. A do kompletnosti má teda dost daleko ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#11 Příspěvek od petrfilipi »

A proč to prodejci nevrátíš? Nebo to aspoň nezkusíš vrátit?
Případně se můžeš obrátit na Aukro.
Kdyby to bylo za 400, tak OK. Ale dát za to přes 4.000 tak bych chtěl, aby to odpovídalo popisu.
Na druhou stranu prodejce může napsat, že to kompletní bylo a že jsi to vybral ty. Tam by ti pak mohla pomoci dodejka, pokud je na ní uvedena hmotnost.

PF

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#12 Příspěvek od keemo »

Ked si pomyslim ze som kedysi na nemeckom ebay dal za philips n4420 v aukcii do 100eur aj s dopravou a po vybaleni z krabice bol prakticky funkcny tak mi pride dat 4 litre za nefunkcnu teslu trochu nezmysel...

Uživatelský avatar
martin-f
Příspěvky: 285
Registrován: 09 lis 2015, 01:00
Bydliště: Liptovský Mikuláš

#13 Příspěvek od martin-f »

Keemo: Stačí si pozrieť po koľko idú funkčné CM130. Videl som kus, čo zmizol za 7000. Týchto CM130 sa vyrobilo málo kusov. Rozhodne nejde o typ ktorého vyletelo z fabriky milión.

K tomu vráteniu...beztak budem škodný na poštovnom za cestu k nemu. To sa mi ešte z nikoho nepodarilo vypáčiť. Vždy vrátili iba toľko, koľko som poslal ja im. Skôr budem tlačiť predajcu na zľavu. Pretože inzeroval že je magneťák kompletný, nafotil ho tak, aby ako kompletný vypadal a pritom sám vedel že nehovorí pravdu. Vizuálne v peknom stave ako píše rozhodne neni. Je vidieť že je magneťák napadnutý škodcom zvaným kutil domáci. Keby sa na to vykašlal, nerozoberal ho, nechal ho ako je, hoci aj nefunkčný, urobil by 1000krát lepšie. Vzal to do pazúrov škodca "máte štěstí že jdu kolem" rozhadroval to a tu je výsledok.

Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#14 Příspěvek od Nakadah »

Nefunkční věc má hodnotu takovou, kolik mi za to je někdo ochoten dát. Nehledě na to že Aukro je už teď hlavně šroťák a plný všelijakých podvodníků. Nefunkční, neumím zapnout, neumím vyzkoušet, nic to nedělá - nedávám záruku. Klasické mytí rukou. Když je pak někdo ochotný za takový krásně nafocený vrak vysolit 4 litry, asi ty peníze nepotřebuje.

Ostatně lidské uvažování mě často fascinuje. Když sem prodával na Aukru 8mm kameru Bolex C8, vyservisovanou, kompletně funkční jen dát film a točit, dva objektivy, origo balení, návod, obal - tak 2500Kč se všem zdálo moc. A pak jsou schopní u plesnivé rezavé bolexky B8 se slepými objektivy a v igelitovém pytlíku se porvat za ještě vyšší cenu.

Pak automaticky čekám že se mi někdo ozve na servis. Takže to bude mít ještě dražší o moji práci.

Abych to nějak uzavřel, Aukro je už šroťák a tahle ho i beru. Detailně projedu dostupné fotky, když tak se pokusím vyžádat si další od prodejce. Pokud se mi něco nezdá, jdu od toho nebo si řeknu přihodím ale mám svůj strop. Koupit šrot za fůru peněz, no nevím esi bych se tím chtěl chlubit a nadávat že za to může Aukro.

Uživatelský avatar
bdn
Příspěvky: 436
Registrován: 16 led 2020, 01:00

#15 Příspěvek od bdn »

Ono obecně, já bych to aukro nezatracoval. Mě se tato platforma líbí, lze prodat, koupit různé věci, za zajímavé ceny. Navíc obchod není zatížen další daní.
Pokud kupuješ za víc tisíc, tak napiš prodávajícímu předem, aby ti upřesnil stav zboží. Zároveň si můžete vyměnit kontakty, zatelefonovat a zjistit, co je prodejce zač.
Konkrétně tady tydle historické elektropřístroje, kde se píše nálezový stav, to je kapitola samo o sobě.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“