JVC AV-21KJ1SEF

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zugwa
Příspěvky: 39
Registrován: 24 srp 2005, 02:00

JVC AV-21KJ1SEF

#1 Příspěvek od zugwa »

šasi 11ak30
jsou to přesně 3 měsíce po opravě koncáku bu 808dfi, 10nF/2kv,a elyty mam tu dvě tv, zajímavý je že odchází ikdyž jsou v pohotovostním stavu
Jen tak do větru vyměnit Vn trafo se mi nechce nemyslim si že to bude tím >>máte-li zkušenost budu vděčný za každou radu

Uživatelský avatar
haky
Příspěvky: 135
Registrován: 27 čer 2006, 02:00

#2 Příspěvek od haky »

Už jsem se s tím 2x setkal. Neodcházelo to v pohotovostním režimu, ale za provozu. Všechno, kromě trafa jsem vyměnil a dokud byla televize odkrytovaná, tak šla nonstop i týden. Když jsem jí zakrytoval, tak po více jak 4 hodinách provozu odešel BU808. Do VN trafa nikdo investovat nechtěl a prý se spokojí, když to poběží 2 hodiny v kuse.

Uživatelský avatar
zugwa
Příspěvky: 39
Registrován: 24 srp 2005, 02:00

#3 Příspěvek od zugwa »

ale to jaksi neřeší můj problém

Návštěvník

#4 Příspěvek od Návštěvník »

zugwa píše:ale to jaksi neøeší mùj problém
Mám tomu rozumìt tak , že ráno pøijdeš k tv , která je vypnuta do st.by a z konc. (BU806) je vodiè ?
Zdravím Ivan

Uživatelský avatar
Robosand
Příspěvky: 985
Registrován: 18 úno 2006, 01:00
Bydliště: Košice

#5 Příspěvek od Robosand »

zugwa píše:šasi 11ak30
jsou to přesně 3 měsíce po opravě koncáku bu 808dfi, 10nF/2kv,a elyty mam tu dvě tv, zajímavý je že odchází ikdyž jsou v pohotovostním stavu
Jen tak do větru vyměnit Vn trafo se mi nechce nemyslim si že to bude tím >>máte-li zkušenost budu vděčný za každou radu
Vn trafo môžeš mať aj v tvrdom skrate(!), aj tak Ti BU808 odíde iba v prevádzkovom stave. V pohotovostnom stave (stand-by) nie. Niečo sa dostáva do bázi tranzistora.
Robo...

Uživatelský avatar
zugwa
Příspěvky: 39
Registrován: 24 srp 2005, 02:00

#6 Příspěvek od zugwa »

Robosand<<<<< Dobře_Ty_! Opravdu je to v buzení před budícím tranzistorem jsou dva 3wattové odpory o hodnotě 15 ohmů které topí jak sklokeramická deska a jejich zapojení do serie je opravdu "PROFESIONÁLNÍ" takže jsem je lépe sletoval a vyměnil elyt za budícím tranzistorem 10mF/63V a tývka šlape i noc v pohotovostním stavu přežila
Schéma šasi 11ak30 je na www.eserviceinfo.com
Dík za nakopnutí
VESELÉ_VÁNOCE_!

Uživatelský avatar
xmarty08
Příspěvky: 256
Registrován: 10 črc 2005, 02:00

#7 Příspěvek od xmarty08 »

Ahoj, mám tu televizi JVC s šasim 11AK30AK a nemohu najít, kde mám problém ve zdroji. Byl tam problém na sekundární straně, řídící IC800 - MC44608, ale po jeho výměně tv stále nenabíhá. Nevím, zda je problém ještě na sek. straně, nebo ne. Stand-by ledka svítí. Když tv zapnu, zdroj asi 3x zatiká, ale dál se nic neděje. :?

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#8 Příspěvek od kokun »

xmarty08 píše:Ahoj, mám tu televizi JVC s šasim 11AK30AK a nemohu najít, kde mám problém ve zdroji. Byl tam problém na sekundární straně, řídící IC800 - MC44608, ale po jeho výměně tv stále nenabíhá. Nevím, zda je problém ještě na sek. straně, nebo ne. Stand-by ledka svítí. Když tv zapnu, zdroj asi 3x zatiká, ale dál se nic neděje. :?
A nepopletl jsi tohle s "primárem"? A co klasika, odpojit ŘKS (dát žárovku) a zjistit, jestli nenastartuje :?:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
xmarty08
Příspěvky: 256
Registrován: 10 črc 2005, 02:00

#9 Příspěvek od xmarty08 »

:oops: jeje, popletl :wink: Jedná se o primární část zdroje... Zkusím tu žárovku a dám vědět. Je normální, že mi zůstává nabitý hlavní elyt ve zdroji?

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od otakarv »

xmarty08 píše::oops: jeje, popletl :wink: Jedná se o primární část zdroje... Zkusím tu žárovku a dám vědět. Je normální, že mi zůstává nabitý hlavní elyt ve zdroji?
Když Ti zůstává nabitý elyt na primární straně,znamená to,že Ti zdroj nepracuje,nebo jej něco blokuje(zkrat na sekundární straně).
Odzkoušej to,co Ti radil kokun,místo ŘKS napoj 60W žárovku.

Uživatelský avatar
xmarty08
Příspěvky: 256
Registrován: 10 črc 2005, 02:00

#11 Příspěvek od xmarty08 »

Tak se žárovkou žádná změna. Chová se to úplně stejně. Ani napětí tam žádný nezměřím, něco tam lítá, ale multimetr to nedá, pulzuje to...

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#12 Příspěvek od Killroy »

xmarty08 píše:Tak se žárovkou žádná změna. Chová se to úplně stejně. Ani napětí tam žádný nezměřím, něco tam lítá, ale multimetr to nedá, pulzuje to...
Protože nevíš co děláš a čeho se máš chytit. Bohužel...

Uživatelský avatar
Robosand
Příspěvky: 985
Registrován: 18 úno 2006, 01:00
Bydliště: Košice

#13 Příspěvek od Robosand »

Tak potom je to jasné. Pokiaľ nie je v skrate niektorá vetva na sekundári, tak daj dokopy zdroj - primárnu časť...
Robo...

Uživatelský avatar
xmarty08
Příspěvky: 256
Registrován: 10 črc 2005, 02:00

#14 Příspěvek od xmarty08 »

Ještě jsem našel, že je tam na primáru jiný mos-fet, než který udává schema. Tu televizi už totiž někdo zkoušel dělat, tak je tam asi něco ze "šuplíku". Má tam být MTP6N60E a je tam BUZ90A, mohla by být chyba tady? :idea: Oba jsou N-channel

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#15 Příspěvek od Killroy »

xmarty08 píše:Ještě jsem našel, že je tam na primáru jiný mos-fet, než který udává schema. Tu televizi už totiž někdo zkoušel dělat, tak je tam asi něco ze "šuplíku". Má tam být MTP6N60E a je tam BUZ90A, mohla by být chyba tady? :idea: Oba jsou N-channel
Už jsem ti napsal že nemáš štourat do věcí kterým nerozumíš. Nepochopils to a teď se k tomu ještě ptáš i na voloviny. Jen takový dotaz - víš vůbec co to znamená ten N-kanál když už jsi se o tom zmínil? A abys neřekl že jsem tě neporadil, tak tě prozradím jedno tajemství - ten člověk který tam ten fet dal, tak ten toho ví o servisování TV mnohem víc než ty..

Killroy

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“