RMGF Sony CFD-S35CD - nefunguje rádio

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

RMGF Sony CFD-S35CD - nefunguje rádio

#1 Příspěvek od Michal22 »

Máme v kuchyni tohle starší rádio, moje lepší polovička jej poslouchá, když vaří, uklízí apod.
Ale najednou nejde naladit žádná stanice.
Ostatní zdroje signálu fungují dobře (CD, kazeta). Ale rádio nenajde žádnou stanici, ať už na VKV, ale i na MW a LW.
Než to začnu kuchat a zkoušet - nepotkal se s tím někdo?
Měl bych poblíž k dispozici to stejné rádio, s nefunkční CD mechanikou, ale musel bych hodně přemlouvat a prosit.
Poradí někdo?
Díky
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#2 Příspěvek od ok1hga »

sony CFD-S35CP Service Manual
mohlo by to být velmi podobné

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od Michal22 »

Tak se musím podělit s novým zážitkem kolem tohoto rádia - včera po práci jsem jej zkoušel, přitom jsem napsal původní příspěvek.
Nechal jsem proskenovat i dlouhé vlny.
No a pak jsem na rádio zapomněl...

V noci, v 1.30, nás probudil příšerný zvuk, moja si myslela, že se pokazil obecní rozhlas, ale já už byl přesvědčený, že začala Válka světů - zvenčí, jako by z oblohy, se linul nějaký hluboký tón, do toho mluvil zvláštní hlas.
Po tomto příšerném probuzení jsme po chvíli zjistili, že rádio začalo hrát, a zrovna na těch dlouhých vlnách (zapomněl jsem jej vypnout a pořád tam běžel scan).
No a od té doby hraje...
I na VKV.

Takže sice to vypadá, že je rádio opravené, ale stalo se někomu, že se mu věc opravila tím, že byla několik hodin zapnutá???
Budu to sledovat dál.
Zatím díky.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Mek7
Příspěvky: 235
Registrován: 31 led 2020, 01:00
Bydliště: Zilina, SR
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Mek7 »

Co sa opravilo samo nahodne, sa potom aj samo nahodne zase pokazi. Najhorsie su taketo problemy, ktore sa prejavuju nahodne alebo iba niekedy. Pricin moze byt viacero, ale najpravdepodobnejsie nejaky studenak alebo vadna cesticka na plosnom spoji. Otestuj poklepom izolovanou castou srobovaka na roznych miestach plosaku.
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat :)
Hras Scrabble? Skus SKREBL.EU - moj novy projekt.
Disclaimer: Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby.
"Failing to plan is planning to fail" (Alan Lakein)

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od Michal22 »

Rádio na VKV stále hraje bez problémů.
Tak zkouším dál...
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#6 Příspěvek od Kremik »

Ve starším tuneru Palladium to způsoboval vyschlý integrační kond v dolní propusti PLL. Ladící napětí bylo sinusově zvlněné, oscil se nezavěsil ale kmital okolo, tudíž bylo stále aktivní MUTE.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“