Tranzistor RCA

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Veteran
Příspěvky: 22
Registrován: 21 lis 2019, 01:00

Tranzistor RCA

#1 Příspěvek od Veteran »

Zdravím, nepoznáte prosím někdo tenhle tranzistor?
Na internetu jsem nenašel ani zmínku...
Přílohy
IMG_20210710_092950_229.jpg

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#2 Příspěvek od sinclair »

To nezjistíš. Jsou to nějaké zákaznické výrobky, kódované záměrně pro laika nesrozumitelně, abychom ta zařízení s nimi, nemohli opravovat běžnými díly.

Já např. taky zatím nezjistil, co zač jsou tranzistory na obrázku, přestože je vyrábělo několik firem a to sakra dlouho.
Všechny jsou NPN a podle měření velmi podobných vlastností. PNP typ jsem k nim nenašel, anebo neexistuje.
Naměřené vlastnosti - Uceo, Ucbo, Ucer a závislost beta/proud jsou asi někde mezi 2N3055 a 2N3773.
Použitá pouzdra jsou od nejstarších, s tím hliníkovým kloboukem a měděnou základnou, až po ta nejnovější niklovaná Fe s měděnou vložkou - takže z průběhu mnoha let, celých 70. a 80.
Jenom Motorola a SGS, pod novým označením ON a ST už jsem je neviděl..
Přílohy
10261_10262 sgs_plus stara Motorola.jpg
10261_10262_21545_nova Motorola.jpg
10261_10262_sgs_Mot_01.jpg
10261_10262_nova Motorola.jpg
10261_stara Motorola.jpg

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#3 Příspěvek od sinclair »

Toto jsou už úplný UFO, jeden z nich je taky RCA, ale v jinak velmi podrobných katalozích RCA není ani ň.
Stejně tak jsem u Motoroly nedohledal ty zlacené skvosty na hromádce.
Například MTJ341, MTO292 či MTJ293B prostě neexistují, firma se k nim nezná, přestože měřitelně jde o špičku.
Přílohy
americke zlacene trandy_01.jpg
ufo_01.JPG

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#4 Příspěvek od Sendyx »

On to vůbec nemusí být tranzistor, v TO3 se u RCA dělaly i tyristory (pro zapalování, asi i jiné), stabilizátory a nějaké další integrované obvody.

Co tak to aspoň orientačně změřit?
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#5 Příspěvek od Mysteri »

Možno tak 15 rokov späť by sa niečo na googli dalo dohľadať. Sám zisťujem posledné 2 - 3 roky totálny úpadok Googla, ktorý bol postupný od cca 2010, len teraz je to už ozaj prd. Prv, keď som niečo odborné z opráv hľadal, hneď boli odkazy na elektroda.pl , electronica.pt.com , bastlírnu, nejaké radio.ru atď. Dnes? Blbosti....
Niekedy je dobré vyhľadávať cez alternatívne možnosti. Yahoo a pod.
OT: Dávno (cca 2009) som zadal bežné údaje (jedno z prvých LCD, ktoré som mal v ruke, Sony, obraz bol bez zelenej (?) farby) . Ale vedel som, že po zadaní typu TV, chassis a pod. sa vždy zobrazili nejaké údaje opráv na pl alebo esp. fóre. bežné zadanie: typ a chasis telky a: ,,green color not" Pol dňa som nič na tému nenašiel. Tušil som, že bude chyba v softe, preto som to ešte neotváral. Potom príšla návšteva, niečo sme popili. Návšteva odišla. Ešte sa mi nechcelo chrápať. Tak dalšie pokusi na Googli. Nakoniec, však promile, som naťukal do Googlu: ,,Ty premúdrelý skurv.ený Google, mám TV typ xxxx a chassisxxx a nejde mi zelená farba. Teraz buď múdry ty ko.ot!!!"
Hneď v prvom odkaze nabehlo (a v preklade do slonenčiny :roll: ) riešenie problému na nejakom francúzskom fóre, kde bol opísaný celý postup, vstúpiť do servis menu (aj so vstupným kódom), menu a konkrétne prepísanie parametra v konkrétnom riadku... :lol: Zvládol som to hneď, aj v tom stave.....

EDIT: nemali mať tie trandy pri vašom vyhľadávaní predponu ,,2N" alebo niečo podobné ?....

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#6 Příspěvek od sinclair »

Standardní tranzistory RCA měly buď to jejich tradiční předčíslí 40xxx, nebo byly značené "americkým" značením 2N.
Tu číselnou předponu 171- používal taky někdo konkrétní, ale nemůžu to dohledat. Podobně, jako typicky zákaznické součástky pro Peavey, měly číselnou předponu 704-xxxxx.
Nemůžu ale dohledat tu číselnou kombinaci 10261, 10262 či 10245.
Mám i tranzistory Motorola v TO220, značené 10771 a 10772, co v původním zařízení fungovaly jako budiče těch zákaznických TO3.
Nikde nic není - a to zařízení nevypadalo jako nějaká jednoúčelovka.
Byly to původně 48V DC zdroje pro proud až 40A. Konkrétně nerušící, lineární zdroje pro pobočkové telefonní ústředny Ericsson do 1.000Pp. Podobné zdroje, jenom jinak osazené, měly i ústředny Siemens se stejnou koncepcí.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#7 Příspěvek od Sendyx »

Škoda, že se Veteran s námi ani nepodělil o info, kde na to narazil...
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Odpovědět

Zpět na „Součástky“