Unitra m2405s - problém

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rudolf02
Příspěvky: 445
Registrován: 05 zář 2012, 02:00
Bydliště: ústeckoorlicko

#16 Příspěvek od rudolf02 »

No, já nevím, ale znovu jsem prošel připomínky. Dále mám stejný doma.
Píšeš, že když přibrzdíš levý unašeč, výšky se objeví.
Z toho vycházím. Ten můj byl reklamovaný v Tesle Pardubice, měl hlučný a nevyvážený motorek. To v technických podmínkách neměl, ale měl tam jeho oteplení za provozu. A na tom proběhla reklamace. Byl vyměněn za jiný stroj, který kompletně proběhl seřízením přímo v teslácké fabrice.
Takže vycházím z mého stroje.
Rychlost pásku určuje hnací hřídelka s gumovou rolničkou. Za větu se znalým omlouvám, těm je to křišťálově jasné.
Tah pásku je dán přibržďováním levého unašeče a tahu pravého unašeče (třeba řada B4xx s rychlostí dva to dotáhla do takové dokonalosti, že se před koncem přehrávání pravý unašeč při špatném nastavení zastavoval). Proto tesláci najeli na oblíbené filcové podušky.
U přídržného pásku na M2405S nevím, jestli je široký stejně jako magnetofonový pásek. Pokud dojde k vybroušení hlavy, pak pomůže Sinclairův filc. Ale k velikosti prostoru u čela hlavy musí být skutečně velmi slabý.
Pro tento typ stroje proto tesláci tátovi doporučovali jako maximum pásek typu DP (double play, tloušťka snad? 25um). V žádném případě pásky TP (triple play, sloušťka snad? 18um) z důvodu vytahání.
A čištění hlavy špejličkou s vatou namočenou v čistém lihu, kolmost hlav, nastavení výšky hlav, pevnost uchycení hlav a další byle řešeno jinde.
Děkuji za opravy a věcné připomínky.
PS: některá stará LPčka mívala jednu stopu "zatlučenou".

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“