Rada s prodejem na eBayi

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
css
Příspěvky: 352
Registrován: 05 led 2011, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

Rada s prodejem na eBayi

#1 Příspěvek od css »

Dobré odpoledne, před pár týdny udělal eBay brutální změnu PRO PRODEJCE, a sice úplně zrušili možnost posílání peněz za prodané zboží na PayPal účet. Nadále se dá PayPalem jen platit při nákupu, ale peníze za prodej vám drze a bez jakékoli jiné možnosti pošlou na váš bankovní účet.

Jsem z toho zoufalý, moje banka si strhne za příchozí platbu ze zahraničí víc jak 20USD, a tak ztrácí jakýkoliv prodej na eBay smysl!! A také mi vyhovovalo mít hotovost na PayPalu, aby bylo hned i za co na eBayi i jinde nakupovat.

Nevíte někdo, jak z toho ven? Nedělám jen něco blbě? Při zveřejňování prodeje mi na eBay úplně zmizela kolonka, kde byl uveden PayPal účet, kam peníze dřív chodily, a za poslední dva prodeje mi právě přišla platba automaticky do banky o 20USD nižší.

Je ještě nějaká možnost, jak si platby z eBay nechat posílat na PayPal?

Díky a hezký den.

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#2 Příspěvek od Jodr »

Nechci tu dělat reklamu, ale co vyzkoušet Revolut? Nakupuju třeba € za dobrý kurz, platím z účtu a chodí mi tam platby. Mám virtuální kartu zadara. Sice převod měny na jiný účet v ČR trvá týden ale vše bez poplatku. Hotovost v cizině z bankomatu nevybírám, ale R kartou platím všude.
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....

Uživatelský avatar
css
Příspěvky: 352
Registrován: 05 led 2011, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#3 Příspěvek od css »

Tak jsem si něco přečetl o Revolut, neznal jsem to. Z počátku to vypadalo slibně, ale hodně mě odrazují fakty, jako že majitelé jsou z Ruska, centrála už mimo EU (GB) a recenze na Google Play také nic moc, hlavně když dojde na řešení problémů. Takže EE, tohle ne! Podobné to bylo před lety s PayPay, ten také fungoval pár let celkem dobře, ale pak měl majitel asi zkrat na mozku a v podstatě ze dne na den všechny peníze vyluxoval a zmizel, měl jsem tenkrát štěstí, že jsem si je na poslední chvíli vybral. Mám na tohle celkem čuch a za tím Revolut také cítím potencionální nebezpečí!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »


Uživatelský avatar
css
Příspěvky: 352
Registrován: 05 led 2011, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#5 Příspěvek od css »

Prichozi platba v USD u Fio je 100Kc. Ano, je to sice mene ne 22USD u me soucasne banky, ale stale to neni ono :?

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#6 Příspěvek od termit256 »

To se mi zda jako nejaka blbost, zkousels napsat na ebay/paypal, jestli nemas neco blbe nastaveho, jsi spravne registrovan apod? Oni porad delaji nejake zmeny, vetsinou z duvodu ochrany imbecilu. Pisou to v tech mailech co nikdo necte.
Mi minuly tyden rejzak vracel prachy a nic zpet neposilali.

Uživatelský avatar
css
Příspěvky: 352
Registrován: 05 led 2011, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#7 Příspěvek od css »

termit256: Psal jsem na podporu az dnes a cekam, co odpovedi. Ten jejich web se po posledni zmene designu stal silene neprehlednym, absolutne nejsem schopen tam cokoliv najit. Mas pravdu, ze mejlu ohledne zmen v placeni chodilo v posledni dobe spousty, a mas pravdu, ze jsem je necetl a hned mazal. A to byla chyba! Ale ten PayPal mi tam opravdu zmizel, kdyz chci vystavit predmet k prodeji. A i u aukci, ktere uz bezely, a mely jeste nastaveny PayPal, prisly platby uz automaticky do banky, misto na PayPal.

Ach jo, tolik let to krasne fungovalo, takovych transakci, a ted to uplne roze..rou :evil: :evil: :evil:

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#8 Příspěvek od Jodr »

css píše:.... za tím Revolut také cítím potencionální nebezpečí!
Používám R jako směnárnu (levnější než u Vietnamců na hranicích) nebo transfer, ani mě nenapadlo tam nechávat velké peníze. Pokud nějaké přijdou, hned je zadara převádím na domácí účet. Virtuální kartou v telefonu platím doma i za hranicemi. R účet dobíjím podle potřeby převodem z domácí banky, to jde okamžitě...
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#9 Příspěvek od tomasjedno »

css píše:Ach jo, tolik let to krasne fungovalo, takovych transakci, a ted to uplne roze..rou :evil: :evil: :evil:
Ano, je to tak. Já jsem jim tam bankovní účet nedal a všechny nabídky jsem stáhl.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#10 Příspěvek od termit256 »

Ja taky to moc nectu, ale mam pocit, ze tam byly nejake kydy o vicefaktorovem overovani, opatrenich proti prani penez apod. takze je mozne, ze ti tam jen neco chybi dotukat nebo overit. Ne vsechno je vymysl pp, dost veci musej delat z narizeni eu pro ochranu pitomcu apod.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#11 Příspěvek od tomasjedno »

css píše:centrála už mimo EU (GB)
Naopak, před brexitem se přestěhovali do Litvy.
Taky je už dva roky používám jako směnárnu, převody bez poplatků a konverzní přirážka v desetinách %. Průběžně tam nechávám do 10 tisíc Kč.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#12 Příspěvek od tomasjedno »

termit256 píše:Ne vsechno je vymysl pp, dost veci musej delat z narizeni eu pro ochranu pitomcu apod.
To není výmysl PayPal, ale důsledek rozchodu eBay s PayPalem. EBay se ulakotil na poplatky, které si PayPal strhával, a teď si je nechává pro sebe.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#13 Příspěvek od termit256 »

Pokud vim, tak ebay byl vlastnik paypalu. Z nejakych obchodnich duvodu tu divizi zas vyclenili. Je mozne, zes jim jen neodklikl nejaky souhlas s necim, nemas tam telefon, mas tam spatne reglou kartu nebo podobnou prkotinu ktera byla uvedena v tech mailech co nikdo necte. V kazdem pripade bych zaprudil oba dva, tezko rict kde je problem.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#14 Příspěvek od termit256 »

Kdyz uz jsme u tech prodeju, je nejaky nastroj, ktery automaticky vypocte postovne do vsech zemi sveta a doplni ho do aukce? Nebo jak se to dela, kdyz se nechci handrkovat. Kdysi jsem prodaval cosi do Salvadoru nebo ktere rite a byla s borcem dost krkolomna domluva o cene prepravy.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#15 Příspěvek od tomasjedno »

termit256 píše:Je mozne, zes jim jen neodklikl nejaky souhlas s necim, nemas tam telefon, mas tam spatne reglou kartu nebo podobnou prkotinu ktera byla uvedena v tech mailech co nikdo necte.
Co si tak vzpomínám, tak v těch mailech, co nikdo nečte, psali, že od července neexistuje jiná možnost než posílat peníze na bankovní účet prodejce, puntík končilínek.
To, jestli se v inzerátu objeví možnost placení přes PayPal (a to na účet eBay), je zcela v moci eBay, který pak po srážkách peníze přepošle do banky.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“