S: výkonový odpory

Přístroje, součástky, náhradní díly. Náhrady součástek, kompatibilita apod.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

S: výkonový odpory

#1 Příspěvek od Celeron »

Neleží Vám někomu v zásobách pár výkonových 50-150W odporů provedení v hliníkovým chladiči se žebrama s možností přišroubování na další chladič či šásko? Potřeboval bych cca 1R/150W nebo paralelní složeninu cca 1R z 2-3 kousků menší watáže.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od jezevec »

Poskládat z těchto, nebo tady. Nemám s nimi potíže.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#3 Příspěvek od Celeron »

Jak rychle Ti chodí Alík z polskýho skladu? Blbý je, že v Polsku maj jen 200W a z těch 1R a 2R to neposkládám optimálně jak potřebuju a taky nejsou nejlevnější. 100 a 50W je větší výběr hodnot ale přijde to dlouho, až po prázdninách. Asi zkusím Blatnou ale prý to je od nich strašnej ranec.
Díky!
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#4 Příspěvek od DedVseved »

Z Polska to chodí někdy i do týdne (záleží na obchodu), většinou to doručuje PPL. Jenže problém je, že i z EU to na AE generuje DPH, což už mělo být vyřešené, nebo to mají schválně.
Z tohodle https://www.aliexpress.com/item/4000247963705.html bys to poskládal, ale zaslání je z Číny.

Uživatelský avatar
Balt76
Příspěvky: 183
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Rakovník

#5 Příspěvek od Balt76 »

Tyhle jsou teplotně docela závislý. Na zkoušku jsem kdysi pořídil 50W verzi, pustil do nich 1A a měřil napětí. Docela to stoupalo. Přesný hodnoty teď už nevím. Nevím už ani jestli to byl 1 Ohm nebo možná i menší odpor. Mám je doma, tak to kdyžtak můžu přeměřit. Teď jsem ale do rána v práci.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#6 Příspěvek od EKKAR »

Celeron píše:Neleží Vám někomu v zásobách pár výkonových 50-150W odporů provedení v hliníkovým chladiči se žebrama s možností přišroubování na další chladič či šásko? Potřeboval bych cca 1R/150W nebo paralelní složeninu cca 1R z 2-3 kousků menší watáže.
Tohle jsme po bastlířsku řešili nákupem 1000ks metalizovanejch "půlwatťáků" 1000ohmů a napájením na cuprextitový "šíny" po 20 ks paralelně... Topilo to hezky a po slušným páječovi to bylo i obstojně spolehlivý ... A když se to mělo snahu přehřejvat, větráček to jistil...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Z TME to mas hned, akurat treba zaplatit znackovy vyrobok:
https://www.tme.eu/sk/details/hs100-2rf ... 00w/arcol/

Uživatelský avatar
VASEK_W
Příspěvky: 651
Registrován: 11 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pelhřimov

#8 Příspěvek od VASEK_W »

Zkus poptat u "frantiska" jestli je ještě má
http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=23793

Vašek

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#9 Příspěvek od bu2520 »

hlavní je účel , pokud je to jako zátěž jsou na to výborné odpory co se používají na dráze , kdysi mě jich pár kousků kamarád přenechal na masívních keramických tělesech a jsou brutálně přetížitelné. A pokud na topení tak v TME mají topné odpory na keramických destičkách a z těch by se to dalo poskládat za rozumnou cenu s podstatně menšími rozměry.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#10 Příspěvek od Celeron »

bu2520 píše:A pokud na topení tak v TME mají topné odpory na keramických destičkách a z těch by se to dalo poskládat za rozumnou cenu s podstatně menšími rozměry.
Je to jako zatěžovací odpor pro baterkovej burn tester.
Koukal jsem na ty TME topný odpory a asi to není k použití. Ve výkonech nad 60W jsou jen na 230V, tedy moc velký odpor, ze kterých hodnotu kolem 1R nesložím. No a ty s odporama do 10R mají zase malou zatížitelnost, takže by jich muselo být hodně. Myslím, že tudy cesta nevede.
Odporovej matroš na navinutí home made rezistoru sice mám, ale nevím, na co to navinout aby se nemohly vedlejší závity zkratovat. Prý je nějakej snadno obrobitelnej izolační matroš na krby, něco jako Itong, z toho by asi těleso vysoustružit šlo. Ale s těma matrošema žádnou zkušenost nemám.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#11 Příspěvek od bu2520 »

a co nějaké topení např

Uživatelský avatar
Olchor
Příspěvky: 1513
Registrován: 18 lis 2009, 01:00
Bydliště: Blansko

#12 Příspěvek od Olchor »

Nebo kuchni starý fén, horkovzdušku a namotej nový drát.
S ext. zdrojem máš i aktivní chlazení.
Jestli je to zátěž pro 12V baterku, asi by se dalo použít přímo tohle na napájení motorku.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#13 Příspěvek od Celeron »

bu2520 píše:a co nějaké topení např
Dobrej odkaz, akorát to prodávaj pěkný matláci. Od kdy má topení 12V/DC fázovej a nulovej vodič? :lol: Co když je to nakonec na 230 AC? :roll: Ale krytí vypadá opravdu na 12V/DC.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#14 Příspěvek od Celeron »

Olchor píše:Nebo kuchni starý fén, horkovzdušku a namotej nový drát.
Zrovna nic takovýho nemám. Napětí se bude pohybovat od 3 až do 24V, takže spíš pasivní chlazení.
Našel jsem tuhle topnici z přímotopu. Má 2 x 1KW, (2x47,5R). Výkonově v pohodě, ale dost velkej odpor na metr pásku. Jenže ten slídovej nosič, jak se do něj hrábne, už se začne sypat.
Přílohy
IMG_20210806_103316.jpg
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
ferdislav
Příspěvky: 933
Registrován: 15 srp 2011, 02:00
Bydliště: Mostecko

#15 Příspěvek od ferdislav »

Ahoj
mám tu tyhle dva kousky, jestli by vyhovovali pro úpravu, tak napiš
Přílohy
výkonové rez.jpg

Odpovědět

Zpět na „Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech“