Zapojení softstartéru - kompresor

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#16 Příspěvek od termit256 »

Nekdo na internetu psal, ze to bez problemu provozoval na 25A jistici.
Tak mozna pomalejsi jistic by stacil.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#17 Příspěvek od rezis »

Tento neznám. Nicméně mám PKS50-2 (tříválec 7,5kW) a ve firmě se startoval na 25A pomalých pojistkách. Doma mi vymlátil spolehlivě vždy hlavní 25B. po montáži sofstartu a dalších kravinek drží na 16C a 20B v klidu.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Miyuki
Příspěvky: 93
Registrován: 07 led 2016, 01:00

#18 Příspěvek od Miyuki »

Mám doma Orlík 1JSK75 teda 3kW variantu a na tvrdej start potřebuje jistič 25B
16 i 20 spolehlivě shodí. Pravda že používá trochu větší setrvačník než víc pístový varianty.

Jinak jestli to finance dovolujou, tak VFD a plynulej rozběh, je to i mnohem příjemnější na poslouchání. Případně jdou regulovat otáčky (v určitym rozmezí) že nemusí vypínat a zapínat.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#19 Příspěvek od BOBOBO »

Soft to nedá . Hvězda trojúhelník a odlehčovací elektroventil , který se zavře tak nejméně po 2 sec běhu na trojúhelník . Je třeba aby jel beztlakově do plného rozběhu .

Uživatelský avatar
Miyuki
Příspěvky: 93
Registrován: 07 led 2016, 01:00

#20 Příspěvek od Miyuki »

BOBOBO píše:Soft to nedá . Hvězda trojúhelník a odlehčovací elektroventil , který se zavře tak nejméně po 2 sec běhu na trojúhelník . Je třeba aby jel beztlakově do plného rozběhu .
Orlík na to má odstředivej bazmek (odlehčení), musí se správně seřídit, případně vyčistit a promazat

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#21 Příspěvek od BOBOBO »

Je to mechanika to za a a za b prostě v průmyslu se ten motor natvrdo roztočí , i když nepracuje odlehčovák úplně dobře . Zatímco ventil na časovém spínači bude pracovat 100%ně . Tož tak .

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#22 Příspěvek od rezis »

Konkrétní model neznám, ale jak jsem psal s PKS50-2 zkušenosti mám. Přenutí Y/D prostě nevyšlo. Začal se roztáčet, odfuk nestíhal a než došlo k přepnutí na D tak prostě neměl dostatečné otáčky a jistič šel ven. Následně jsme sehnal softstartér. To už bylo mnohem spolehlivější, ale pokud byl velký odběr vzduchu nestačil odfuk odfouknout a jistič šel zase ven. nakonec softstartér plus elektromagnetický vzduchový ventil 2/2 monostabil NO a časovač.
Drží tak na 16C jističi
Ventil je provizorně asi už 3 roky připáskován k motoru... :D
https://youtu.be/MCkdUBThoYg
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#23 Příspěvek od BOBOBO »

Ano , odfuk nestíhal .............

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#24 Příspěvek od rezis »

Y/D by možná s časovačem na odfuku šel... Asi by stačilo zavřít odfuk s přepnutím na D ... no chybama se člověk učí a já už do toho rýpat nebudu :-)
Internet - metla lidstva

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“