Krups XP7220 - nestlačuje píst

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ferdinand
Příspěvky: 70
Registrován: 24 úno 2017, 01:00

Krups XP7220 - nestlačuje píst

#1 Příspěvek od Ferdinand »

Dobrý den,

prováděl jsem na kávovaru generálku. Tedy všechno vyčistit, přetesnit a nutné promazat. Průvodním impulsem byl fakt, že kávovar sice dělal kafe, ale v průběhu delšího cyklu kávy (většího objemu) se neudržel stlačený píst a pomalu lezl nahoru, což způsobovalo, netěsnost spařovačky a voda přetékala.
Měl jsem za to, že těsnění v hydraulickém vodním pístu už to mají za sebou a je nutné je vyměnit.

Po složení a ověření, že je vše mechanický v pořádku (několikerým stlačením pístu dlaní) jsem stroj zkompletoval. Výsledek je, že teď píst sjede maximálně o centimetr po odvzdusnění a následně už se spařovačka plní vodou neuzavřená.

Postřehy:
- čerpadlo netlačí proti ničemu, má standardní zvuk
- mechanicky je těleso složeno správně (napadlo mě to i zkusit tak, že bych čerpadlo připojil přímo a přivedl na něj proud)
- mám podezření na vnitřnosti rozdělovače - odkapávací miska se hned náplní vodou a něco jde někde bokem, protože se dělá pod přístrojem louže.

Tedy, může být má diagnóza správná a rozdělovač to má za sebou?

Děkuji předem!

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od jezevec »

Vypadá to na prasklý rozdělovač, jedině výměna. Ale podle mě nerentabilní, bude už taky tupý mlýnek a za chvíli se ti začne ucpávat.
Beztak už má za sebou víc jak 7000 káv, zjistíš to v menu.

Uživatelský avatar
Ferdinand
Příspěvky: 70
Registrován: 24 úno 2017, 01:00

#3 Příspěvek od Ferdinand »

Mlýnek je dva roky nový. Má navařeno přes 11000. Nový rozdělovač kupovat už nebudu. Zjistím to s jistotu, že je to on? Zatím jsem vytáhl jen motorek s převodovkou.

Uživatelský avatar
Ferdinand
Příspěvky: 70
Registrován: 24 úno 2017, 01:00

#4 Příspěvek od Ferdinand »

Není tu nějaký dobrodruh jako já, který si tento kávovar řady XP nebo EA opravuje sám a byl by ochoten třeba jen půjčit rozdělovač na zkoušku?

Zatím jsem se do něj neodvážil navrtat, ale jestli je tam něco zlomené, asi to moc opravovat nepůjde, když je tam takový tlak.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“