je tu niekto čo sa rozumie oprave Ubiquiti NanoStation2

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#16 Příspěvek od pocitujlasku »

takze pripojis lan kabel, ledka zacne divoko blikat. ked vytiahnes kabel, tak to prestane.
a stale si presvedceny, ze to nie je sw problem.
podla mna je tam blbe nastavenie a po pripojeni kabla sa tam nieco zacykli, a zacne sialene komunikovat, preto to rychle blikanie.
takze ako prve by som zacal resetom do tov. nastavenia
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
jano101
Příspěvky: 266
Registrován: 27 čer 2007, 02:00

#17 Příspěvek od jano101 »

pre:
DedVseved a pocitujlasku

ani sa mi moc nechce reagovať :D


...možno by to chcelo pozornejšie čítať...potom by ste sem nepísali takú "úchvatnú radu ..." :D

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#18 Příspěvek od DedVseved »

Psal o něm také PotPalo, ale nedočetl jsem se, jestli se ti podařil nebo nepodařil? Doufám, že se nebavíme o rebootu, který ti jde/nejde při zastrčeném/vystrčeném kabelu.

Uživatelský avatar
jano101
Příspěvky: 266
Registrován: 27 čer 2007, 02:00

#19 Příspěvek od jano101 »

tak ale už posledný krát!!!!

ved to tam mám jasne napísané hneď na začiatku že kedy a ako sa dá a nedá zresetovať anténa (do defaultu)

ved to je asi hádam prvá vec čo urobí azda každý keď to normálne nejde že to z resetuje do defaultu /nie rebootuje :D)

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#20 Příspěvek od DedVseved »

Prskáš, ale žádné slovo default tam nemáš a nezaznělo tam ani "tovární nastavení" nebo "factory reset" a nepochopili minimálně tři lidé.

Uživatelský avatar
jano101
Příspěvky: 266
Registrován: 27 čer 2007, 02:00

#21 Příspěvek od jano101 »

toto je tzv. spamovanie

žiadne prskanie !!!

ved je to už jasne že nefunguje LAN komunikácia a bolo to povedané hneď na začiatku od fundovaných ľudí a teraz začíname riešiť či som vykonal RESET :D

takže bez urážky !!!!

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#22 Příspěvek od DedVseved »

Jedinou vypovídající hodnotu by měla sériová konzole (už to psal rnbw), ze které by se dalo vyčíst, kde se to zařízení kousne, ale dál to nemá cenu. Člověk se tě slušně zeptá a od tebe se dočká akorát arogantního jednání.

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#23 Příspěvek od pocitujlasku »

vies co, pre mna za mna si tam vymen aj vsetky chipy.
v prvom prispevku nie je nic o default, alebo tovarenskom nastaveni.
Niekolko rokov som riesil wifi zariadenia a niektore z nich sa resetovali dost specificky. napr. drzat reset a tak dat napajanie, alebo sa museli zoskratovat urcite piny na rj45...
a to, ze neprideli ip neznamena, ze nefunguje. besne blikanie led sa mi napr. podarilo aj tak, ze som si zle nastavil routing a on komunikoval sam so sebou a ostatne ignoroval.
tieto outdoor su neskutocne odolne, mne napr po blesku odisli wifi v dome, hlavny router, ale vonkajsia jednotka to prezila. a to vsetko bolo poprepajane dokopy kablom.

Ps: zjavne si neurobil factory reset, lebo postup je taky, ze sa stlaci a drzi reset a az potom sa pripoji napajanie. cize vobec nezalezi ci tam je, alebo nie je datovy kabel
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
ubnt
Příspěvky: 6
Registrován: 07 kvě 2020, 02:00

#24 Příspěvek od ubnt »

Nevím jak tyhle starší, ale novější M2/M5 xm často odcházely. Doprovázelo to podivné chování diod, restarty, podivné zasekávání apod... Zkusil bych zařízení uvést do TFTP recovery módu, nahrát nový firmware a pokud nic, tak zahodit. Asi to nechceš slyšet, ale oprava se nevyplatí už z důvodu, že to opravíš, dáš na střechu a v té nejméně vhodné chvíli to odejde.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#25 Příspěvek od termit256 »

Tenhle skvost cinske technologie neni zrovna vzor spolehlivosti. Mam nekde v krabici asi 10ks techto desek, skladuju je jen kvuli tem 50MHz 4MB seriovym flashkam, ktere se hodi mit v supliku pro prilezitostne pouziti.
Opravovat jsem se ten kram nikdy nepokousel.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“