Diamantový brousek

Tato sekce je určena pro diskusi o dílenském vybavení, tedy o nářadí, pomůckách a přípravcích, převážně tedy povahy mechanické, nikoliv elektrické

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vladimir
Příspěvky: 378
Registrován: 20 bře 2004, 01:00

#16 Příspěvek od vladimir »

Díval jsem se na více videonávodù a bohužel každej trubka mùže dát na sí￾ video kde se pøedvádí. Vidìl jsem jak nìkteøí si pletou broušení s pumpováním kola malou pumpièkou a tahají brousek po ostøí tam i zpátky jak o závod.
Našel jsem asi firemní instruktážní video, kde je vyslovenì zakázáno tahat brousek po ostøí pøi zpáteèním pohybu, tedy brousit jen proti ostøí . Je zde také ukázán zpùsob použití trojúhelníkového brousku na zubaté ostøí. Od cca 6.minuty je vidìt jak se brousí zuby - kulatý profil postupným naklápìním brousku. Jsou i profily zubù na støídaèku pùlkulaté a do "V", tam se samozøejmì brousek nenatáèí.
https://www.nuz.cz/eshop/brouseni/delux ... tem-detail

Uživatelský avatar
makak
Příspěvky: 455
Registrován: 28 črc 2019, 02:00

#17 Příspěvek od makak »

Tak na malý nožíky to funguje hezky, ale zdá se mi, že na dlouhej kuchyňskej nůž by ty tyčky i přípravek musely bejt podstatně delší ?

Uživatelský avatar
vladimir
Příspěvky: 378
Registrován: 20 bře 2004, 01:00

#18 Příspěvek od vladimir »

Dlouhý nùž se brousí po kratších úsecích, potom se uchytí dál.
Ještì u trojúhelníkového brousku je drážka na šídla, jehly nebo tøeba rybáøské háèky.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#19 Příspěvek od Celeron »

makak píše:Tak na malý nožíky to funguje hezky, ale zdá se mi, že na dlouhej kuchyňskej nůž by ty tyčky i přípravek musely bejt podstatně delší ?
Jedním vrzem jde brousit asi 11-13 cm dlouhý ostří. U delších pak to úhlový vodítko posuneš.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#20 Příspěvek od termit256 »

Pokud se naucis drzet nuz v ruce, tak ten plechovy bazmek vubec nepotrebujes a muzes na tom brousit i dlouhe na jeden tah.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#21 Příspěvek od Celeron »

Zjevně jsi nepochopil k čemu vlastně to udržení konstantního úhlu ostří je. V ruce to nikdy nemůžeš udržet s dostatečnou přesností. Kdyby ten bazmek byl k prdu, tak by třeba Spiderco nenabízelo něco podobnýho.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#22 Příspěvek od termit256 »

Kdyz uhel udrzis v ruce, nepotrebujes tu navadeci tycku. Je to tam proto, aby si mohl nabrousit nuz i clovek ktery to neumi. Je to podobne jako treba s retezem na motorovou pilu. Kutil co si poreze par spalku na topeni pouzije takovy navadeci bazmek, tezar co dela v lese od rana do vecera to ma v ruce a nic takoveho nepotrebuje.[/quote]

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#23 Příspěvek od Celeron »

Tak to by ses divil, co používají profíci na přebroušení řetězů pil. Ono to není jen o kulatým pilníku na zuby ale na řetězu se brousí ještě další dvě místa na který kulatej pilník je k prdu.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#24 Příspěvek od termit256 »

Ver mi, vim jak se brousi pily kdyz se tim zivis :-)

Byl to jen primer pro vysvetleni k cemu jsou ty tycky na lansky. Osobne to nepouzivam, protoze tim brousim noze pod mensim uhlem nez tohle umoznuje.
Je ale pravda, ze s tim bazmekem to jde rychleji a nemusis se tolik soustredit na to co delas.

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#25 Příspěvek od doktor365 »

kolegové, myslíte ,že tento brousek o žluťáka je to samé co se prodává tady?
Aby to nebyla nějaká sra..a
https://1url.cz/PKCMB

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#26 Příspěvek od termit256 »

Pitomejsi jazyk s tam nastavit nemohl, ze?
A jeste to skryj za zkracovac linku.
Vubec na ten odkaz neklikejte, nebo si budete muset znovu nastavovat jazyk apod, v aliexpresu.

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#27 Příspěvek od doktor365 »

termit256 píše:Pitomejsi jazyk s tam nastavit nemohl, ze?
A jeste to skryj za zkracovac linku.
Vubec na ten odkaz neklikejte, nebo si budete muset znovu nastavovat jazyk apod, v aliexpresu.
Já když na to kliknu tak mi to automaticky přeloží do češtiny,nevím co tam máš nastaveno ty.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#28 Příspěvek od tomasjedno »

termit256 píše:Vubec na ten odkaz neklikejte, nebo si budete muset znovu nastavovat jazyk apod, v aliexpresu.
Já používám angličtinu/US$ a nic to s tím neučunilo.

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#29 Příspěvek od doktor365 »

[/quote]Já používám angličtinu/US$ a nic to s tím neučunilo.[/quote]
Já taky

Odpovědět

Zpět na „Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky“