Jak pod W10 stáhnout BIOS z https stránky výrobce.

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#16 Příspěvek od Hejnicek »

Prave, ze nezhobluje, pokud ten disk neni novy a uplne bez oddilu.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#17 Příspěvek od tomasjedno »

nvenca píše:to tomasjedno:

moc děkuju za pomoc, budu mít aspoň klid.
Máš to tam, viz Soukromé zprávy.

Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#18 Příspěvek od PCmaniac99 »

Pokud trváš na low lvl formátu tak si stáhní Ultimate boot CD, udělej bootovatelnou flashku a spust PC z této flashky. Na zbytek už příjdeš sám..

Uživatelský avatar
nvenca
Příspěvky: 117
Registrován: 28 úno 2012, 01:00
Bydliště: Brno

#19 Příspěvek od nvenca »

to tomasjedno:

díky za snahu, ale při stahování ze zásilkovny to opět nepovolil microsoft edge. A to i když v nastavení tohoto "skvělého" prohlížeče mám tuto kontrolu potenciálně nebezpečných souborů vypnutou. Už stáhnu Mozzillu Firefox a podobně místo průzkumníky Total Commander tak jak jsem byl zvyklý před útokem toho hackera.

Uživatelský avatar
nvenca
Příspěvky: 117
Registrován: 28 úno 2012, 01:00
Bydliště: Brno

#20 Příspěvek od nvenca »

to PCmaniac99:

díky za radu, zatím ji nechám v rezervě. Motherboard je totiž tak stará že neumí bootovat z flešky, ale muselo by se to vejít na DVD.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#21 Příspěvek od termit256 »

Problem bude nejspis nekde mezi klavesnici a zidli, nebo sis nainstaloval nejake sracky ktere to blokuji.
Ja to ted zkousel stahnout z edge, mam spusteny eset smart security a vsechny ochrany na zaklade reputace zapnute.
Bez problemu se to stahlo.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#22 Příspěvek od tomasjedno »

nvenca píše:při stahování ze zásilkovny to opět nepovolil microsoft edge
Tak jsem ti to poslal do mailu, ale jestli používáš webového klienta, tak to taky přes MS Edge neprojde.

Uživatelský avatar
nvenca
Příspěvky: 117
Registrován: 28 úno 2012, 01:00
Bydliště: Brno

#23 Příspěvek od nvenca »

Tak je to jasné. Neštěstím je prohlížeč Microsoft Edge, který bez ohledu na to jaká má uživatel práva izoluje ho. Firefox to provedl bez mrknutí oka a to i pod dohledem ESETu Internet Security. Microsoft se tradičně chová tak že myslí za Vás i tam kde se Vám to nehodí. jako předdefinované adresáře pro všechno atd. Už kvůli tomu jsem kdysi uvažoval že se budu učit rozumět Linuxu, ale už jsem to nestihl a v 77 letech už to nebudu ani zkoušet.
Radši se budu věnovat vylepšení 3D tiskárny.

Uživatelský avatar
nvenca
Příspěvky: 117
Registrován: 28 úno 2012, 01:00
Bydliště: Brno

#24 Příspěvek od nvenca »

Tak bohužel, ten program pro low level format musím spouštět pod windows (.exe) a on zjistí že se jedná o disk který je právě používaný a odmítne. Rozšířit partition kde je C o tu rezervovanou část taky nejde protože je před C. Tak mi zbývá jen zkusit to co psal Hejnicek, tj. odebrat ty části při instalaci w10 z DVD.
Abych pravdu řekl, neuvědomuju si že by mi tam bylo něco takového nabídnuto. Myslím si že bych to určitě využil, protože jsem to po velmi dávných zkušenostech s instalací windows očekával - ještě z dob kdy ta instalace nebyla tak automatizovaná. No, zkusím to ještě jednou a budu pozornější.
Ještě jsem kdesi našel zmínku o možnosti použití příkazu diskpart, ale nic konkrétního.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od PotPalo »

Na kompletné zmazanie oddielov vrátane MBR by stačil Ranish Partition Manager na diskete. Pokiaľ je disketa problém, dá sa dať aj na bootovacie USB s DOSom, prípadne ho spustiť z CD. Tuším že sa nachádza na Hirens Boot CD alebo Ultimate boot CD (UBCD).
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#26 Příspěvek od Hejnicek »

Myslim,
ze uplne nejjednodussi je vyuzit ten instalator W10.
Na prvni pokus nasel hned Google ty obrazky ohledne oddilu treba zde:
http://www.servispckupka.cz/jak_reinsta ... _disku.php

Diskpart umi dost veci, ale pouzil jsem jen nekolikrat a prikazy z hlavy nevim.
Da se to vsak taky snadno najit, ale to by musel jet z nejakeho OS bootovaneho mimo HDD, kdyz se budou odstranovat vsechny oddily.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#27 Příspěvek od termit256 »

Zadny low level format u dnesnich disku udelat nejde.

Uživatelský avatar
nvenca
Příspěvky: 117
Registrován: 28 úno 2012, 01:00
Bydliště: Brno

#28 Příspěvek od nvenca »

to Hejnicek:

tak jsem to zkusil a opravdu to při instalaci jde, ale ve formě takové jakési podivné tabulky, tj. jinak než to bývalo v dávných dobách. Nicméně jsem všechny části na tom SSD odstranil a pomocí aktualizace se to dostalo jako jeden disk. Jakmile jsem z toho chtěl udělat nový disk - nic jiného tam nešlo funkčně navolit, tak se to zase samo takto navolilo do těch tří částí. První systémová s 50MB (ale s upozorněním že je to málo pro systém) a pak jako to bylo původně. Tak jsem to ještě jednou odstranil a zaktualizoval do jednoho celku a označil že tam má instalovat (bez volby nový a tím i bez formátování). Kupodivu instalace proběhla, ale úplně stejně jako ta minulá. On je to starší SSD Crucial CT240M500 a už nevím jestli pro to dělení do více částí nebyl nějaký program od výrobce. Zkrátka se musím smířit s tím že to tak je a doufat že se tam žádná breberka neskrývá.

Uživatelský avatar
nvenca
Příspěvky: 117
Registrován: 28 úno 2012, 01:00
Bydliště: Brno

#29 Příspěvek od nvenca »

to termit256:
Ano, to vím. Ten program HDD low level format taky neprovádí totéž co ty low level formáty z BIOSu u starých disků s malou kapacitou, ale poctivě vše na celém disku přepíše nulama a pak se musí formátovat - pro windows na NTFS. Spolehlivě to tedy zlikviduje případné skryté záškodníky.

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#30 Příspěvek od Hejnicek »

To nvenca
Je to v poradku, to je normalni, ze je tam na "rezii" nejaky systemovy oddil.
Ten je vsak nove vytvoreny instalatorem. Melo by to byt tudiz i "ciste".

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“