Stmievač pre vtáky

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
werwer
Příspěvky: 18
Registrován: 03 led 2005, 01:00

Stmievač pre vtáky

#1 Příspěvek od werwer »

Bol som požiadaný mojím svokrom aby som zostrojil taký stmievač, ktorý bude vtákom nahradzovať den a noc. Vlastne ráno sa zapne postupne okolo 30 minút sa bude žiarovka rozsvecovať do úplneho jasu a večer sa zase opačne bude stmievať. Hladal som takéto zapojenia na webe ale takéto som nič nenašiel. Nevedel by mi nejaký odborník poradit? Prišiel som zatial k tomu že celkový chod chcem riadit spínacími hodinami na denný a nočný prúd. Týmto som ale asi aj skončil :D Díky za pomoc.

Uživatelský avatar
DELONG
Příspěvky: 1361
Registrován: 16 dub 2006, 02:00
Bydliště: SVK

#2 Příspěvek od DELONG »

Pred 20timi rokmi som niečo podobné robil svojmu priateľovi ktorý má vtáčiu farmu dodnes.Aby mu vtáky nedostali infarkt vplivom prudkého rozsvietenia svetla zostrojil som mu niečo podobné.Použil som vtedy tento obvod a spínacie hodiny.Pozvolné rosvecovanie svetla pri zapnutí sa svetlo rozsvietilo za 45minút do plného jasu a po vypnutí spínacích hodín sa svetlo vyplo do úplna za 45minút.Predlžovalo to akoby deň o pár hodín a vtáky sa neprebudily na prudký nárast svetla a nedostali akože šok zo svetla.Nevedel si to vynachváliť a musel som urobiť viac takýchto zariadení pre jeho kolegov.Dnes nemám prehľad ale niečo podobné na pozvoľné rozsvecovanie a zhasínanie svetla nájdeš na nete plno.Možno niekde ešte nájdem schému a aj DPS môjho zariadenia ale ak náhodou nenájdeš niečo snáď niečo ešte pohľadám ale potom daj vedieť na SZ.
Přílohy
t_spinac_2_439.jpg
(50.62 KiB) Staženo 161 x
spinac_1_169.jpg
(142.27 KiB) Staženo 391 x

Uživatelský avatar
werwer
Příspěvky: 18
Registrován: 03 led 2005, 01:00

#3 Příspěvek od werwer »

DELONG ďakujem. Nedal by sa ten prvý obrázok sem dať vo väčšej kvalite? Alebo aspoň zdroj z ktorého to je. Ja si to potom pozháňam.

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#4 Příspěvek od janousek »


Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#5 Příspěvek od Radix »

Je to z knihy Ručka-Arendáš: Amatérská ektronika v domácnosti a při rekreaci.

Uživatelský avatar
DELONG
Příspěvky: 1361
Registrován: 16 dub 2006, 02:00
Bydliště: SVK

#6 Příspěvek od DELONG »

Radix ma predbehol.Ano je to z tej knihy.Lepšiu kvalitu schémy nemám.Knihu niekde doma mám ale sám neviem narýchlo kde.Ak najdem oskenujem a pošlem ak nezoženieš niečo lepšie.Potom daj vedieť.

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#7 Příspěvek od Radix »

Werwer, jestli to ještě nemáš, tak ti ten obrázek pošlu. Chceš jen obrázek, nebo i text?

Uživatelský avatar
werwer
Příspěvky: 18
Registrován: 03 led 2005, 01:00

#8 Příspěvek od werwer »

Ďakujem všetkým za pomoc. Radix mohol by si mi to poslať aj s pokecom? A všetko dobré do Nového roka.

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#9 Příspěvek od Radix »

Poslal jsem to, kdybs to nedostal, tak se hlas.

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“