Kam s vodou z bazénu ?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od Behemot »

Sem loni dával pokusně asi 8 ks brambor, z toho vyrostla půlka (ale zbytek tam někde asi zůstal zašitej a letos v už tykvovým záhonu pak začly uprostřed záhonu vylízat brambory, no je toto možné 8O ), teď 8 řádků a ten bordel sem v životě neviděl. Vyrostlo to asi metr do vejšky a eště metr do šířky mimo řádky, rozlízá se to jak rakovina. Ostatně kdejakej pichlavej šmejd tady dělá totéž, asi to bude místem :lol: Tak su zvědavé co tam z toho vykopem.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#32 Příspěvek od Celeron »

Já měl letos nějaký divný vokurky nakládačky. Tedy na pytlíku se semínkama bylo napsaný že to jsou nakládačky. Byly stejnej průměr jako klasika ale asi tak 2 x delší. Navíc nepíchaly po celý vokurce ale jen na takovejch nepravidelnejch bradavicích. Měl jsem jich 8 sazenic, půl metru za nima byl břečťan. Poprvé v životě jsem trhal vokurky ze štaflí, vyrostly do výšky skoro 3 metry. Z těch 8 sazenic mám 35 sklenic 0,7l a 6 sklenic 1,5l. Příští rok nemusím vokurky sázet vůbec.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od Behemot »

To dycky zapomenu posbírat, takže z nakladaček sou neustále salátovky :lol: A jo, vypadá, že šplhání po plotu se jim líbí, jenom se musí pohlídat aby to neprorůstalo na špatnou stranu plotu, a taky aby vokurky nebyly ve vokách, jinak zarostou do pletiva :hockey:

Hm ale z rajčat zase bude pěkný hovno. Stihl sem to postříkat jenom dvakrát, ne už potřetí, protože sem tu nebyl a pak furt chcalo, takže jaksi postřik by neměl smysl. Takže se to sice oddálilo, ale tím, že to je teď furt ve vodě a hlavně zase jako loni je z toho 🤐 naprosto neprostupný křoví (hlavně že sem hučel do kolegy pitomce co toho natahal desítky sazenic i dyž sem řikal, že BUDE DOST, měsíc a půl, že to musime vyvázat a zcivilizovat!) už to má zas plíseň/hnilobu. Stihne se sklidit eště míň než loni, tipuju dvě kila, a pude to do do dvou týdnů naprosto komplet do prdele. To bude asi to pětisetletý sucho, že druhej rok po sobě to shnije, ne?

Příští rok nezájem, maximálně 20 sazenic, zbytek co kdo natahá navíc, tak okamžitě nahážu na hnůj, a budu si to muset zasázet a vyvázat hned od mala osobně. Každej si myslí že donese támdle kelímek a bude vodnášet asi plný koše bez práce nebo nevim :evil:

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#34 Příspěvek od BOBOBO »

V noci na dnes pršelo a chystá se to nyní zas . Těch pět let přes rok zpět bylo opravdu suchých , zde .
Přílohy
IMG_0123.JPG
IMG_0122.JPG
IMG_0121.JPG
IMG_0120.JPG
IMG_0119.JPG

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#35 Příspěvek od kokun »

Sázím zásadně hybridní rajčata - nejlépe odrůdu "Tornádo F1". K nim při vysazení na záhon (příp. do kbelíku, když je pěstuju pod okapem - letos ne), tak hned zapíchnu spirálu. Tím pádem neustále vyštipuju, aby rostl jen jeden stonek. Když dosáhnou vrcholu spirál, tak už jim povětšinou zaštípnu i vršek - to už mají povětšinou tak 6÷7 "hroznů". Víc ani nenechávám - nestihly by do prvních mrazíků (přijdou obyčejně už v září) ani dozrát. A když mají přijít mrazíky náhodou dříve (rajče je na ně hodně háklivé), tak je otrhám ještě zelené. Potom je naukládám do 4L sklenic, když jim tam předem položím na dno 1 jabko (skutečné jablko, nikoliv rajské).
Během 14 dnů je pak už většina z těch rajčat červených - schopných konzumace.

Spirály jsem si před páru lety upravil dle "receptu Ládi Hrušky" v nějakém TV receptáři (stejně to nebylo z jeho hlavy - jen to pak v TV "prodával").
Úprava spočívá s přivaření 2. nohy (v dolní části spirály, co jde do země). Láďa tam vyzdvihoval výhodu lehkého zatlačení do země - že na to šlápne jako na rýč a jde to lehce zatlačit.
Hlavní výhodou té úpravy je ale to, že se zabrání otáčení té spirály, když na ni sezhora tlačí několik těžkých hroznů dozrávajících rajčat. Pokud jsem úpravu neměl, byl jsem nucen aspoň ve spodní části (i ve dvou, či třech místech) stonek rostliny uvazovat stejně. Pokud bych to neudělal, vahou plodů se spirála otáčí a stonek se ve spodní části vyboulí (jako §), že hrozí až jeho zlomení :o :(

Vzhledem k tomu, že se bude chalupa prodávat (a přijdu tím pádem i o zahradu; ...), tak mně bude těchto 10ks spirál nadbývat (dalších 10ks mám na zahrádce za činžákem - ty si nechám).
Pokud by měl o ně někdo zájem, tak jsou k dispozici (pokud si je nevezme jedna paní, co má u nás za činžákem zahrádku pronajatu, která projevila zájem) :wink:
Přílohy
Upravené spirály - přivařena "2. noha" - velký detail
Upravené spirály - přivařena "2. noha" - velký detail
Upravené spirály - přivařena "2. noha" - detail
Upravené spirály - přivařena "2. noha" - detail
Upravené spirály - přivařena "2. noha" (10ks)
Upravené spirály - přivařena "2. noha" (10ks)
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#36 Příspěvek od kokun »

kokun píše:Tak to "pole u paneláku" jsou zahrádky (42,5m²) za činžákem - a mmchdm cihlovým (z pálených voštinových bloků), nikoliv panelovým. Z beton. panelů jsou teď pouze ty lodžie :roll:
Pohledy z balkonu do těch zahrádek.

Přikládám rovněž foto těch hybridních rajčat na spirálách :wink:
Přílohy
A jedna rarita.
<br />Úplně černá rajčata, mající původ v Jižní Americe. Rajčata všeobecně mají velmi dobré zdravotní účinky (mj. i protorakovinné) a tyto černé obzvlášť.
<br />Ty &quot;přehuštěné&quot; vedle jsou &quot;Cherry&quot;
A jedna rarita.
Úplně černá rajčata, mající původ v Jižní Americe. Rajčata všeobecně mají velmi dobré zdravotní účinky (mj. i protorakovinné) a tyto černé obzvlášť.
Ty "přehuštěné" vedle jsou "Cherry"
Detail na &quot;vychytávku&quot; spirál k rajčatům
Detail na "vychytávku" spirál k rajčatům
Hybridní rajčata &quot;Tornádo F1&quot;
Hybridní rajčata "Tornádo F1"
Další pohled (směr ZSZ).
<br />V pozadí je treningové hřiště s &quot;umělkou&quot; a umělým osvětlením
Další pohled (směr ZSZ).
V pozadí je treningové hřiště s "umělkou" a umělým osvětlením
Pohled (směr JZ) z balkonu na zahrádky (v pozadí, za plech. plotem, je fotbal. stadion).
<br />Ty první 2 jsou moje - na první jsou brambory &quot;Gala&quot;; na druhé pak ty &quot;Red anna&quot;
Pohled (směr JZ) z balkonu na zahrádky (v pozadí, za plech. plotem, je fotbal. stadion).
Ty první 2 jsou moje - na první jsou brambory "Gala"; na druhé pak ty "Red anna"
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#37 Příspěvek od Behemot »

Behemot píše:nějak sem přes ty závěje bílé sračky ten ne-sníh přehlídl čoveče
kokun píše:U nás (na VJV) za červen a červenec napršelo sotva několik mm :o :(
Tak se přestěhuj, nebo mi sem nastěhuj nějakou cisternu, nemám problém ti to sbírat ze střechy a můžeš si každej měsíc dojet pro pár kubíků dešťofky.
Vypouštíme dalších několik kubíků z nádrže do kanálu, už asi tak popadesátý tendle rok, vo 200 km jinde. Furt budeš jenom brečet, nebo si konečně dojedeš s cisternou?

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#38 Příspěvek od serviceman »

Těch 5 m³ vcucne trávník.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#39 Příspěvek od mi-ro »

Mě se letos rajčata taky nějak nepovedly.
Přílohy
img_a376104_w4180_t1587543545.jpg
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#40 Příspěvek od kokun »

Behemot píše:Vypouštíme dalších několik kubíků z nádrže do kanálu, už asi tak popadesátý tendle rok, vo 200 km jinde. Furt budeš jenom brečet, nebo si konečně dojedeš s cisternou?
Ne nebudu - teď už je vody dost i u nás. "Brečel" jsem jen když 2 měsíce doslova nepršelo (těch směšných cca 5mm ani nepočítám) - a jen hice.
První déšť (po těch dvou měsících) pak přišel posledního července - od té doby už pršívá docela obstojně. Jen na ty brambory přišel ten déšť už pozdě. Ale nestěžuju si - nakonec jsem vykopal (už před víc než dvěma týdny) dokonce o něco větší, než vloni (a to byl loňský rok u nás hodně propršený). Jenže ta plíseň přišla vloni taky hodně brzy, takže nestačily narůst. Asi bude ta odrůda "Gala" k té plísni hodně náchylná - když letos mám ty "Red anna" na vedlejším záhoně ještě teď - těch se plíseň nechytla, a to přeprchává (od začátku srpna) pořád. Příští rok změním odrůdu - "Gala" už nechci :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#41 Příspěvek od Behemot »

tak budem dál krmit čističku, místní srandařeka si aspoň vylepší průtok i mezi dešťama

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#42 Příspěvek od BOBOBO »

Tím tu čističku z k ur víš . Nepotřebujou čistou vodu !

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#43 Příspěvek od Celeron »

Dostal jsem tip, jak zachránit rajčata, pokud se dostaví plíseň. Jak se objeví první příznak plístě, vytahat ještě zdravý komplet ze země a pověsit za kořen ve sklepě ke stropu. Rajčata prý ze stonků "dojdou" a dozrajou. Tu metodu dozrání zelenejch s jabkem ve sklenici znám, menší rajčata mě při ní skoro vždy uschnou, zcvrkmou se a mají zkrabatělý povrch.
Zkoušel jste to někdo? Vidím to na docela bordel ve sklepě.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#44 Příspěvek od Behemot »

BOBOBO píše:Tím tu čističku z k ur víš . Nepotřebujou čistou vodu !
No určitě tady hlavním kanálem ze třetiny města jim tam doteče čistá voda dyž tam pustím pár kubíků tvl :lol:

Celeron: to můžeš ty eště zdánlivě nenapadený zrovna votrhat a nechat dozrát normálně. Počítej že i tak většina z nich shnije, spory sou tam dávno přetím, než se to projeví opticky.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#45 Příspěvek od BOBOBO »

Je sklep a sklep . V suchém světlejším možná , ve vlhkém nedojdou . Spíš jestli máš nějakou technickou cimru , kde netopíš . A uzavřenou papírovou krabici . Dortovky jsou osvědčené . V těch podmínkách většinou dojdou .

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“