5 vodičový vypínač

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 4
Registrován: 01 zář 2021, 02:00

5 vodičový vypínač

#1 Příspěvek od hades »

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jak najít a jak se jmenuje součástka, která mi splní následující úkol:
Potřebuji na plochý kabel o pěti vodičích dát součástku, která mi bude najednou rozpojovat a spojovat všechny vodiče. Mělo by to mít co nejmenší rozměry. Jde o to, že mi na 3d tiskárně zlobí BLTouch a občas se neinicializuje. To, co mi pomáhá, je jeho odpojení a opětovné zapojení. Tímto si ale časem zničím konektor, který na senzoru je, tak hledám řešení, při kterém nebudu muset kabel od konektoru fyzicky odpojovat.
Děkuji za rady

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od forbidden »

Pravděpodobně bude stačit odpojit jen jeden drát s napájením.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#3 Příspěvek od ZVUK2000 »

Např. IZOSTAT 24 pinů tj. 6 přepínačů.

Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 4
Registrován: 01 zář 2021, 02:00

#4 Příspěvek od hades »

To mě taky napadlo, jenže který to je? Na základní desce je označení G/V/IN/G/OUT, tak že by to byl ten IN?

Uživatelský avatar
Ivan_01
Příspěvky: 768
Registrován: 15 zář 2018, 02:00
Bydliště: BB SK

#5 Příspěvek od Ivan_01 »

asi skôr V

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#6 Příspěvek od termit256 »

Tohle neni reseni. Reseni je prijit na to proc ti to zamrza. Zkusil bych pridat blokovaci kondenzatory, zkratit kabel, dat ho stineny, nevest ho kolem silovych kabelu, dat tam feritove perly apod. Mi treby konkretne na 3D tiskarne blbnul podobne sekundarni displej, pomohlo dat feritovou perlu se 2 zavity na privod napeti k heatbedu. Problemy razem ustaly.

Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 4
Registrován: 01 zář 2021, 02:00

#7 Příspěvek od hades »

Jasně, já bych rád přišel na příčinu. Už jsem tam zkoušel dávat feritový váleček na těch 5 vodičů, ale nepomohlo to. S těmi kondenzátory, mohl bys blíže popsat, jak to udělat? Kam je dát?

Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 4
Registrován: 01 zář 2021, 02:00

#8 Příspěvek od hades »

Zkusil jsem kabel k senzoru odstínit a stejně to nepomohlo. Ze stíněného UTP kabelu jsem vypreparoval tu fólii a vodič a do této vrstvy vložil kabel. Nakonec jsem to omotal elektrikářskou páskou. Stínící vodič vede k jednomu šroubku na kostře tiskárny.
Poradí mi prosím někdo s těmi kondenzátory?

Odpovědět

Zpět na „Součástky“