GES skončil (insolvence)

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jcm
Příspěvky: 16
Registrován: 11 čer 2010, 02:00

#76 Příspěvek od jcm »

Pájky SnPb stále prodává RaC Vonka.

Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

#77 Příspěvek od Hape »

V Jihlavě v prodejně Elektrotechnik (Havlíčkova ul.) jsem letos koupil pájku Sn60Pb40 Cynel 0,7mm 100g, aniž by po mně kdokoli cokoli chtěl, tedy kromě peněz.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#78 Příspěvek od Hydrawerk »

Ve kdejakém eshopu ti asi prodají olovnatý cín. https://www.tme.eu/cz/details/lc60m2-1. ... ate/cynel/

Ale furt mám ještě velkou část 1kg cívky koupené v GESu asi roku 2016.

Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 561
Registrován: 28 led 2009, 01:00
Bydliště: okres Beroun, kraj Středočeský

#79 Příspěvek od _luky_ »

Hydrawerk píše:Ve kdejakém eshopu ti asi prodají olovnatý cín. https://www.tme.eu/cz/details/lc60m2-1. ... ate/cynel/
Neprodají. Sice to mají v eshopu, ale zkus si to objednat.. Nejde to.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#80 Příspěvek od Hydrawerk »

Uff, vážně? Až to bude potřeba, nechám si olovnatý cín dovést do firmy, kde jsem zaměstnaný.

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#81 Příspěvek od elektrosvit »

Pájku Fluitin jsem v eshopu Hadexu normálně koupil, žádné IČO nechtěli. To bylo koncem roku 2018. Nevím, jestli se od té doby něco změnilo, kromě ceny. Už tenkrát uváděli "Pouze pro profesionální použití" a nálepka s tímto textem byla i na cívkách.

Uživatelský avatar
matahari
Příspěvky: 337
Registrován: 29 říj 2017, 02:00

#82 Příspěvek od matahari »

Já ho tam objednal loni a bez problému mi to poslali, což už jsem psal na předchozí straně.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#83 Příspěvek od PotPalo »

Keď chcú IČO tak tam nejaké napíšem, no nie? Si myslíte že to bude niekto niekedy preverovať? Tak funguje dnešný svet. Kopa pravidiel ktoré znepríjemňujú život iba poctivcom, ostatní "šikovný" na ne kašlú a nikomu to nevadí.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#84 Příspěvek od rnbw »

Takto sa kedysi nakupovalo v Ageme, co bol vtedy velkoobchod s PC komponentami. Na jednu zaregistrovanu firmu x roznych ludi, platba v hotovosti.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#85 Příspěvek od sinclair »

Přesně takto to mají ve zlínském Officialu. Na cívkách nálepky a podle sdělení jednoho šikovnějšího prodavače to mají vedeno jako "materiál pro servis starší techniky". Co je k rpdeji takového materiálu potřeba, už nevěděl.
Ale Fluitin 1532 v 1kg balení i tři 100g cívky Pb40Sn60 z Kovohutí, jsem u nich normálně a za rozumnou cenu koupil. Bez iča i jiných papírů, před Vánocemi 2019, normoš přes pult.
Od té doby se něco změnilo?

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#86 Příspěvek od Crifodo »

sinclair píše: Od té doby se něco změnilo?
Nedovolil bych si říct, že se od té doby nic nezměnilo.
Nemyslím přesné znění zákonů, ale atmosféra ve společnosti, ochota k bonzování, lpění na píčovinách a neřešení zásadních věcí. To se promítne i do ochoty prodavače chovat se k cizímu člověku jako člověk.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#87 Příspěvek od Hydrawerk »

Dnes jsem zase omrknul prodejnu GES v Brně na Křenové 29. Furt to tam vypadá stejně. Elektřina je v provozu. Vzadu v prodejně bylo zapnuté světlo na zdi. Nějaké známky vyklízení nebo rušení nejsou patrné.

Uživatelský avatar
petula
Příspěvky: 836
Registrován: 22 kvě 2016, 02:00
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

#88 Příspěvek od petula »

Dočetl jsem se až teď a tady, že GES skončil. Přes léto nemám na elektroniku čas. V pražském GESu jsem nakupoval dost, dokud byli v Myslíkově ulici. Nechal jsem jim tam měsíčně okolo 8 tisíc Kč. Ale už tak v roce 2014 jsem si tam všiml, že začal problém se sortimentem a místo součástek se objevovaly stavebnice volovin a třeba i celé dřevěné hračky. Prodavač mi povídal, že oni to neovlivní. Tak to byl začátek konce. Když šel dolů sortiment a měli skladem v obchodě třeba jen 3 kusy běžných tranzistorů a muselo se čekat týden až dojde dalších 7 kusů z centrálního skladu, to bylo na pováženou. Tím pádem ubývali kupuijící. Následkem prodejna snižovala sklad. Začala spirála dolů z které se blbě vyskakuje.
Když jsem po GESu chtěl, aby mi objednali souičástky z TME v objemu okolo 5000 Kč a něco si k tomu připočetli, řekli, že to nejde. Mě TME nebylo schopno součástky za 5000 Kč dodat, poslali je totiž PPL Kurýr PPL zastavil s autem o 50 m dále od domu, tam stál jak idiot 55 vteřin (zjištěno později z kamery sledující náměstí), ani nevystoupil z auta a po 55 vteřinách odjel. TME mi pak napsali, že "pro moji nepřítomnost" mi PPL zásilku nedodala.
Tak nakonec jsem objednal součástky až v Austrálii (!), bo jinde nebyly a do GESu jsem od té doby už nešel. Bylo mi jasný, že to je otázka času, kdy GES skončí. Pak přišlo stěhování GESu do Truhlářské, následně zavření GES prodejny v Truhlářské, no a nyní tedy totální konec. Myslím, že GES se už nevzpamatuje. Nakonec, žádná škoda. Tak jak to posledních 5-6 let vedli, to bylo k ničemu.

Uživatelský avatar
petula
Příspěvky: 836
Registrován: 22 kvě 2016, 02:00
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

#89 Příspěvek od petula »

Crifodo píše:
sinclair píše: Od té doby se něco změnilo?
Nedovolil bych si říct, že se od té doby nic nezměnilo.
Nemyslím přesné znění zákonů, ale atmosféra ve společnosti, ochota k bonzování, lpění na píčovinách a neřešení zásadních věcí. To se promítne i do ochoty prodavače chovat se k cizímu člověku jako člověk.
Jste mne pobavil... :D ale máte pravdu. V pátek mi přišel dopis od ředitele stavebního úřadu, který je buď idiot, nebo ze sebe idiota dělá. V dopise mi píše, že osobní vozidlo je výlučně osobní automobil. Cokoliv jiného nelze nazvat osobním vozidlem :) Dále, že dostal ohlášku, udání, že jsem jsem vyměnil 50 let stará vrata u garáže, čímž jsem změnil vzhled garáže a to bez stavebního povolení a projektu nejde, protože změnu vzhledu nelze zahrnout pod běžnou údržbu. A i jiné ptákoviny mi napsal... celé tři strany ptákovin. Přitom neřeší zásadní věci, že soused si z rodinného domku udělal samoobslužnou ubytovnu zahraničních dělníků. Jeho ubytovna je o 2.5 metru vyšší než povolují stavební předpisy, nota bene porušuje studii zastínění a hlavně požárně bezpečnostní řešení stavby. Ale to je tak nějak v cajku...

Tak se omlouvám, že jsem se odchýlil od elektroniky, ale nedalo mi to, protože lpění na píčovinách a bonzování je jaksi v Česku všudypřítomné.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#90 Příspěvek od Hydrawerk »

Ještěže pracuju v jedné firmě, kam jezdí PPL / GEIS / snad každý den. Řidiči tam trefí, už jsem si nechal poslat mnoho zboží z různých eshopů (TME, Amazon...)

Odpovědět

Zpět na „Součástky“