Meranie elekrolytov v spínaných zdrojoch

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

Meranie elekrolytov v spínaných zdrojoch

#1 Příspěvek od Devo70 »

Aká je najlepšia metóda merania elektrolytov, alebo aj dostačujúca na zistenie vadných kusov? Mám jednosmerný merák: meria čas, za korý sa kond nabije. Multimeter meria malým striedavým napätím. V oboch prípadoch je nutné súčiastku najprv vypájkovať. Merač ESR nemám.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#2 Příspěvek od Killroy »

Devo70 píše:Aká je najlepšia metóda merania elektrolytov, alebo aj dostačujúca na zistenie vadných kusov? Mám jednosmerný merák: meria čas, za korý sa kond nabije. Multimeter meria malým striedavým napätím. V oboch prípadoch je nutné súčiastku najprv vypájkovať. Merač ESR nemám.
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=17439
V tomto vlákně jsem umístil odkaz na tester kapacit LCM8/80M co má běžně v nabídce GES. Mělo by to snad umět i zapájené elyty a čekal jsem na reakci někoho kdo ho má nebo to zkusil. Bohužel zatím bez odezvy...
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…

Uživatelský avatar
jasin
Příspěvky: 1440
Registrován: 22 úno 2005, 01:00
Bydliště: Kunratice u Prahy

#3 Příspěvek od jasin »

Na kontrolu elytů je potřeba měřič ESR. Návod na něj vyšel v amáru PE. Stavebnici prodává Zajíc http://www.zajic.cz/esr/esr.htm. Vadné nebo pochybné kondy spolehlivě najde i zapájené v DPS. Doporučuji.
Svět vypadá dobře jen při pohledu přes koňské uši.

Uživatelský avatar
zwan
Příspěvky: 36
Registrován: 10 pro 2006, 01:00

#4 Příspěvek od zwan »

Panove tez sem nad tim uvazoval ,vypada to solidne ale KDE jste VAZLI PROGRAM pro ten PIC?? dekuji za info...

Uživatelský avatar
jasin
Příspěvky: 1440
Registrován: 22 úno 2005, 01:00
Bydliště: Kunratice u Prahy

#5 Příspěvek od jasin »

Flajzar ve stavebnici dodává naprogramovaný procesor. Dodá i samostatně.
Svět vypadá dobře jen při pohledu přes koňské uši.

Uživatelský avatar
milin
Příspěvky: 740
Registrován: 23 zář 2005, 02:00
Bydliště: SM

#6 Příspěvek od milin »

LCM 8 je super ,měrí kon. bez vypajení,bezpečně rozezná skrak. velice dobrý pomocník ,všem doporučují.!

Uživatelský avatar
mopadzi
Příspěvky: 198
Registrován: 16 čer 2006, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od mopadzi »

OT: měříte elyty i na mainboardu? Mám zajícův ESR měřič a celkem ho používám. Pokud opravuji MB tak raději kondy vypájím neboť se mi jž 2x stalo že původně restartující se MB nebo nestabilní po měření dočista "umřel" takže po2x a dost už ho na MB nepoužívám....Máte nějaké bezpečnější metody? Díky
HESLO: kdo si hraje nezlobí....

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Na PC zakladnych doskach je prakticky nemozne zmerat ESR elytov, pretoze ich tam byva zapojenych mnoho paralelne (aj 8ks).

Uživatelský avatar
mopadzi
Příspěvky: 198
Registrován: 16 čer 2006, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od mopadzi »

OK to chápu ..kolem CPU, ale jsou i kolem AGP atd a ty jsou solo
HESLO: kdo si hraje nezlobí....

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

Okolo AGP su vacsinou dva - jeden na vstupe a druhy na vystupe regulatora 3.3V/1.5V/0.8V (podla verzie AGP). Ten na vstupe je zapojeny na 5V, takze ten nezmeras. Ten na vystupe zmeras.
Inak ten ESR merak od Zajica je len do 1000uF, pri vacsich elytoch moze byt aj 0,1 ohmu (vacsi rozsah nema) vela.

Uživatelský avatar
feroarn
Příspěvky: 128
Registrován: 03 črc 2007, 02:00

#11 Příspěvek od feroarn »

jeden merac ERS bol zverejneny v KE 1/2004 strana 35 a pouzivam ho na opravy atx zdrojov ako aj v monitoroch v uplnej spokojnosty, odporucam inak velmi jednoduche zapojenie

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“