Ender 3 v2 - přeskakování osy Y

3D tiskárny

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vav
Příspěvky: 107
Registrován: 14 kvě 2006, 02:00
Bydliště: SK/MA/

#16 Příspěvek od vav »

Akú dosku a firmware máš na nej? Skúsil by som ju preflashovať. Tiež sa na nej môže prehrievať driver. Kábeláž medzi doskou a ventilátorom je treba zkultúrniť, inak bráni prúdeniu vzduchu. Tento FW je celkom vydarený, je tam pre dosku i pre display. https://github.com/Jyers/Marlin/releases#1263. Ak nemáš, vyskúšaj.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od hafca »

Deska je 4.2.2 a firmware je tam podle displeje 2.0.7.3 M.A.R.C.. Sestavu ke kompilaci mám Marlin_Ender3v2-2.0.7.3-bugfix-bltouch. BL touch testuje 5x5 a doteď jse s tím byl spokojený. Ale když nic nevybádám, zkusím ten od tebe, jak to bude vypadat.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
vav
Příspěvky: 107
Registrován: 14 kvě 2006, 02:00
Bydliště: SK/MA/

#18 Příspěvek od vav »

Ešte návod ako na to. https://youtu.be/o1zXYwgIPLY

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od hafca »

S firmware něco málo umím. Některé věci jsem si upravoval, pak kompiloval a nakonec nahrál do tiskárny.
To z video odkazu jsem neznal, je uložené pro případ, že bych to firmware použil.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#20 Příspěvek od termit256 »

Ja kdyz jsem mel chybu ve fw, tak to cuknuti delalo porad ve stejnem miste modelu. Pokud to dela nahodne a pred tim to nedelalo, chybu ve fw bych nehledal.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od hafca »

Je to to poslední, co bych zkoušel. Zkusím rozebrat jednotlivé posuny, jestli něco neobjevím. Když to ale ve vypnutém stavu tahám rukou, nic nikde nedrhne.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od jezevec »

Jaké tam máš ložiska, jestli ty čínské lineární kuličková, tak se nediv. Oni ty jejich kuličky mají spíš nepravidelný než kulatý tvar. Měl jsem stejný problém u REBELA, pomohla výměna za kluzná ložiska.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od hafca »

Všechny kolečka mají kuličková ložiska, ale jestli je to čistokrevná Čína, to nevím. Jen na ose Z je mosazná matka.
Měl jsem jí rozebranou, protože se mi zdála jako nejlepší začátek na laborování s pojezdy. Složil jsem jí jak nejlíp umím a zatím tiskne bez bouchání. Možná opravdu občas hlava narazila, protože se zetko nestačilo posunout nahoru, jak zmiňoval dj_Paul.
Ještě musím vychytat teploty. Když tiskne první vrstvy, tak se občas objeví cumel filamentu, který se pak chytí na nejmíň vhodném místě. Ale když začne tisknout výplně, už to nedělá.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
vav
Příspěvky: 107
Registrován: 14 kvě 2006, 02:00
Bydliště: SK/MA/

#24 Příspěvek od vav »

Nie je zlé mosadznú maticu nahradiť plastovou POM maticou. Zlepší sa chod osi Z, je tichší a presnejší/táto matica odstraňuje mŕtvy chod/. Ja som endera doplnil aj o dual Z sadu/tú s motorom/. Pri prvej montáži tlačiarne je nutné vyladiť rovnobežnosť trapézovej skrutky so zvislým ramenom. U mňa to obnášalo pridanie 2ks 1mm podložiek- medzi zvislé rameno a plastový držiak motora osi Z. Pravdpodobne si to zistil aj Ty, pretože tento nedostatok je vlastnosťou tejto tlačiarne. :) Ty si endera doplnil BL touchom, ja som tam dal CR touch. Foto na display je "Mesh viewer" po uskutočnení auto leveling. Matica POM vyzerá takto https://deluxcnc.eu/sk/posuvne-sruby/92 ... 88-mm.html
Přílohy
cr.jpg

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od hafca »

Podkládat jsem musel také. Nad tou POM maticí jsem přemýšlel, ale ta z odkazu by se mi tam asi nevešla. Nebo nevím, jak jí tam namontovat. Tady jsem pořád začátečník. A vlastně ani nevím, jaké má ta tyč stoupání. Těch matek nabízejí víc typů.
Něco s to osou ale budu muset podniknout. Výtisk po novém složení Z, který měl mít 15mm má jen 14.7mm. Zbylé osy rozměrově sedí.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
vav
Příspěvky: 107
Registrován: 14 kvě 2006, 02:00
Bydliště: SK/MA/

#26 Příspěvek od vav »

Mám tiež E3V2, presne tieto matice z odkazu, som použil. Stúpanie máš 8mm/otáčku. Zmestí sa tam bez problémov. Voči mosadznej má kruhový prierez dosadacej plochy. Rozteče dier sú ako u pôvodnej. Mosadzná má len dve diery na uchytenie, takže je treba z tej novej trocha upraviť tvar, podľa tej mosadznej. Je to veľmi jednoduché. Tú nepresnosť Z osi môže robiť vôľa v tej matici, no možno bude stačiť upraviť prepočet " Steps/mm ". Mal by si tam mať hodnotu 400/orig/. Tá tvoja má odchýlku podľa údajov čo si teraz postol -0,02mm na 1mm. Ak je tak, skús tam pre Z zadať hodnotu 408. To bude počet krokov, ktoré musí ender vykonať, aby sa posunula o 1mm. Najrýchlejšie by si presnosť osi skontroloval s mechanickým stovkovým indikátorom, možno ho niekto v tvojom okolí vlastní. Vyzerá takto https://deluxcnc.eu/sk/meradla/48-verti ... komer.html

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od hafca »

Našel jsem POM matici tady https://www.3dfoxshop.cz/trapezova-mati ... zinou-pom/ a ta by se asi nemusela ani upravovat.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
vav
Příspěvky: 107
Registrován: 14 kvě 2006, 02:00
Bydliště: SK/MA/

#28 Příspěvek od vav »

JJ, môžeš si ju objednať aj na aliex., keď to neponáhľa. Za 2€.

Odpovědět

Zpět na „3D tisk“