Oprava myčky CANDY

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rybadomaci
Příspěvky: 2
Registrován: 05 říj 2021, 02:00

Oprava myčky CANDY

#1 Příspěvek od rybadomaci »

Zdravím všechny,

Omlouvám se, pokud to se nepatří, jsem na foru poprvé. Dohnala mě zoufalost :roll: .

Před cca dvěma týdny nám začala myčka při běhu hrozným způsobem hučet. Jedná se o myčku CANDY CDP 2L949W. Hluk jsem zachytil na videu. Odkaz na něj zde: https://www.youtube.com/watch?v=Z-vv3vwprG8

Hluk vychází ze spody myčky, kde je uložena veškerá eletronika. Začal jsem tím, že jsem jí celou rozebral, sundal spodní kryt, ale žádný zjevný problém jsem nenašel. Pak jsem kontroloval jestli se mi něco nezaseklo v oběhové pumpě (patrně ta vrtulka za krytem uvniř myčky). Ani tam jsem nic nenašel. Snažil jsem se trochu pohledat, čím by to teda ještě mohlo být a našel jsem, že by to mohla být odcházející ložiska v čerpadle. Může to prosím někdo zkušenější potvrdit?

Moc děkuju za pomoc
Kuba

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Z toho videa to není moc poznat, ale pokud myčka dělá hluk při mytí a v prostoru vrtulky není nic, co tam nepatří, tak to v podstatě nic jiného, než oběhové čerpadlo, tedy jeho ložiska, dělat nemůže. Pokud jde s vrtulkou při vypnuté myčce ručně zatočit, tak jestli při otáčení nějak nepravidelně drhne a případně i uslyšíš nějaké zvuky, tak je to zcela jasné. Demontuj čerpadlo, vyfoť ho a dej sem obrázek celého čerpadla a štítku, snad půjde za nějaký rozumný peníz čerpadlo koupit.
EDIT: Pravděpodobě se jedná o toto čerpadlo: https://www.žádnou_reklamu_viz_pravidla.cz/9-zbozi-17892- ... 01043.html
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#3 Příspěvek od MetalGod »

Ani nepíšeš, kdy to takhle zvučí, jestli hned po zapnutí, po spuštění mycího programu, nebo jen někdy během něj. Čerpadla samozřejmě vyzkoušíš tím, že je odpojíš a připojíš přímo na 230V.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
rybadomaci
Příspěvky: 2
Registrován: 05 říj 2021, 02:00

#4 Příspěvek od rybadomaci »

Zaky píše:Z toho videa to není moc poznat, ale pokud myčka dělá hluk při mytí a v prostoru vrtulky není nic, co tam nepatří, tak to v podstatě nic jiného, než oběhové čerpadlo, tedy jeho ložiska, dělat nemůže. Pokud jde s vrtulkou při vypnuté myčce ručně zatočit, tak jestli při otáčení nějak nepravidelně drhne a případně i uslyšíš nějaké zvuky, tak je to zcela jasné. Demontuj čerpadlo, vyfoť ho a dej sem obrázek celého čerpadla a štítku, snad půjde za nějaký rozumný peníz čerpadlo koupit.
EDIT: Pravděpodobě se jedná o toto čerpadlo: https://www.žádnou_reklamu_viz_pravidla.cz/9-zbozi-17892-cerpadlo-obehove-do-mycky-candy-cdp-2l949x-32001043.html
Díky za odpověď, ano děje se to v průběhu téměř celého mycího cyklu. Ticho je jen na úplném začátku, cca 2-3 minuty po zapnutí a pak takhle hučí dokud není hotovo. Vrtulka se otočí zhruba o půlotáčku úplně volně a pak je znát odpor, když ale zatlačím trošku víc tak se otočí

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#5 Příspěvek od MiraSt »

Vem si nějakou dlouhou tyčku, třeba vařechu, jedním koncem přilož těsně k uchu a druhým někde kde jsou ložiska nebo něco podobného. Podle velikosti hluku dojdeš k tomu co rachotí. Takhle se amatérsky hledají a poslouchají přidírající se ložiska nebo jiné zvuky.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“