SSD do noťasu

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Olchor
Příspěvky: 1513
Registrován: 18 lis 2009, 01:00
Bydliště: Blansko

SSD do noťasu

#1 Příspěvek od Olchor »

Mám postarší noťas Dell E5530 a chtěl bych ho trochen zrychlit instalací SSD. No ale nechce se mi měnit HD, rád bych ten SSD jen přidal. NTB má slot na kartu EC a CD mechaniku. Dalo by se to využít?

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#2 Příspěvek od Kvicala_r »

Ano ta CD je většinou ve výměnném rámečku.
Provozuji pár NTB kde mám dva HDD, ale žere to zbytečně baterku..
Zkus mrknout třeba na https://www.aliexpress.com/item/32794896195.html

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#3 Příspěvek od keemo »

To co ale popisujes na "zrychleni systemu" nebude mit vliv... pokud ti system porad pobezi z toho plotnoveho disku...
Pokud chces rychlejsi odezvu tak prvni vec je ten hdd vymenit za ssd s tim ze na nej umistis system, at uz klonem nebo ideal cistou instalaci. Cokoliv jine je zbytecne zkouset.

Uživatelský avatar
Olchor
Příspěvky: 1513
Registrován: 18 lis 2009, 01:00
Bydliště: Blansko

#4 Příspěvek od Olchor »

No to je jasné. idea byla taková, že instaluji SSD, na něj přesunu systém a původní HD bude sloužit na data.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Asi tam mas volny miniPCI-e slot (pre WWAN kartu), ale ten nepodporuje mSATA. Takze budes musiet obetovat opticku mechaniku a kupit namiesto nej redukciu na HDD/SSD.

Uživatelský avatar
Ivan_01
Příspěvky: 768
Registrován: 15 zář 2018, 02:00
Bydliště: BB SK

#6 Příspěvek od Ivan_01 »

Volá sa to OPTICAL HDD BAY ale daj pozor na hrúbku SSD, nie všetky pasujú

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#7 Příspěvek od Kvicala_r »

Nejen výška 12,7/9,5 ale většinou ještě lokující mechanismus (někdy ouško pro šroubek, jindy plastová zarážka). Pozice konektoru je zřejmě standardizovaná.
Další věcí je, jestli stačí nevzhledný odlisek, nebo chceš navíc tělo NTB kopírující plastík.
Proto jsem výše nalinkoval přímo typ pro E5530. Chce to jen trochu hledat a dá se pořídit levný / trošku dražší ale hezký řešení.
Teď sem kupoval Samsung EVO860 nový 500G na bazoši za celkem rozumné peníze (do 1000). Nestačí Ti v NTB 500G? dávat dva disky je energeticky mínus, váhově mínus. Leda bys měl třeba nějakou 128 už v šuplíku jen na systém... Hlavně bych se obloukem vyhnul Kingston 400 viz jiné vlákno...

Uživatelský avatar
Ivan_01
Příspěvky: 768
Registrován: 15 zář 2018, 02:00
Bydliště: BB SK

#8 Příspěvek od Ivan_01 »

Kvicala_r píše:..
Další věcí je, jestli stačí nevzhledný odlisek, nebo chceš navíc tělo NTB kopírující plastík...
Ten krycí plast sa dá odlúpnuť z pôvodnej optickej mechaniky a pricvaknúť, prilepiť na "šuflík"

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#9 Příspěvek od Kvicala_r »

Jo u některých to lze udělat, u některých CD mechanik bych ji musel obětovat. Tak mám ještě kablík a tu mechaniku v případě potřeby buď připojím do USB, nebo mohu i vrátit..

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“