filtr na neèistoty ve vodovodním øádu

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#16 Příspěvek od Sandal »

Byl jsem jednou v Lysé nad Labem na výstavě a byl tam stánek s těmahle zázrakama. Byl jsem svědkem, jak nějaká ženská(zřejmě erudovaná chemička) tomu prodavači před ostatními umyla prd el. Vysvětlila mu odbornými slovy, že takovýto přístroj, nemůže zabránit vytvoření krystalické mřížky a že se nestydí podvádět zákazníky. Pak mávla rukou a kroutějíc hlavou ze strany na stranu, beze slova odcházela. :P
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#17 Příspěvek od pepik9 »

si to teď na základě doporučení od dvou různých lidí, kterým to prý perfektně vysušilo barák, za 50 000 koupil.
Přece nebude říkat "Já blbec vyhodil 50k do kanálu."

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#18 Příspěvek od BOBOBO »

Ale změkčená voda také dělá solné flíčky , ikdyž nejsou "trvalé" . Písek bude z filtrace ve vodárně . Prostě měnit kartuše ve vstupním filtru na patě domu . Spíše pro mne bylo překvapení nalezené v odpadu ze vzduchotechniky . Bordel z vyčištěného odpadu jsem chtěl po naředění vodou vylít do odpadu . Bylo to z odpadu od chladícího registru velké vzduchotechniky za vstupním filtrem . Jaké bylo mé překvapení , když na dně po černém bordelu zbyl krásný žlutý píseček ....

Uživatelský avatar
ace_ventura
Příspěvky: 267
Registrován: 25 led 2005, 01:00
Bydliště: Praga mater urbium

#19 Příspěvek od ace_ventura »

Využívám filtr jako termit256 jen verze s redukčním ventilem Honeywell FK06-1/2AAM a FK06-1/2AA pro studenou a teplou vodu (ta verze má mosaznou nádobu).
I přes to, že na vstupu do bytovky je masivní filtr tak i moje filtry se slušně zanášejí - je to takový píseček, drobné šupinky a rez. A 100μm stačí, po 2 letech provozu není na sítkách u baterií bůbec nic...

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“