Tranzistor BC 337 jako spínač čtyř modrých Led diod

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
lubos1961
Příspěvky: 324
Registrován: 20 črc 2010, 02:00
Bydliště: Nový Jičín

#46 Příspěvek od lubos1961 »

Jinak jestli si chceš mermomoci pohrát a propojit si tu solární lampičku a ovládat tím ten kříž, tak tady máš odzkoušené schéma, v solární lampičce nemusíš nechávat zapojenou ani tu LEDKU.
Přílohy
Solar1.png

jodaps
Příspěvky: 167
Registrován: 21 čer 2007, 02:00
Bydliště: Brno 62500

#47 Příspěvek od jodaps »

Naopak - když už, tak LED ponechat, "uleví" tlumivce od ind. napětí.
Už se to ale fakt začíná zvrhávat...

Uživatelský avatar
lubos1961
Příspěvky: 324
Registrován: 20 črc 2010, 02:00
Bydliště: Nový Jičín

#48 Příspěvek od lubos1961 »

To je spíš taková zajímavost, že to jde i bez té zapojené LED diody, při tom nízkém napájení v tom nic netrpí, vždyť to nežere ani 3mA. Je fakt že na výstupu je takový špičatý marast o max napětí 10V, ale nic co by zničilo ten obvod, vypadá že je na to blbuvzdorný, nijak se mi ho nepodařilo zničit ani při dnojnásobném napájecím napětí. Pro hezčí a uhlazenější výstupní pulsy je vhodné výstup místo LEDky zatížit alespoň odporem 1k. Krásně rovnoměrně zubatá výstupní frekvence (hřebínek) je samozřejmě nejhezčí s tou zapojenou diodou.

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#49 Příspěvek od markoni »

Tak konečně jsem se dokopal abych to dal dohromady, na přímo to bere těch 40 mA ale přes ten tranzistor (čili automatika ) 4 mA -tranzistor BC557 ,dioda to nevím jaký typ prostě co jsem uviděl na stole diodový test úbytek napětí 0.6 V ,kondík 1uF rezistor 330 k ,ten rezistor v sérii s diodou nezapojen protože takovou hodnotu nemám :? díky

Odpovědět

Zpět na „Poradna“