TV Sam. LE40A656A1FXXH - VYŘEŠENO

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od PotPalo »

Skôr ten modrý kondenzátor. Nebude v ňom z boku dierka?
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#17 Příspěvek od rnbw »

To bol asi obsah toho modreho kondenzatora.
Kazdopadne tam "vdaka" tomu bude toho odpaleneho viac. A skoncilo to asi az prerusenou poistkou.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od otakarv »

Také se přikláním k tomu modrému kondenzátoru že to už má za sebou.

Uživatelský avatar
Bendy
Příspěvky: 151
Registrován: 08 úno 2015, 01:00

#19 Příspěvek od Bendy »

Ano přesně, to mě nenapadlo , dírka jako od červa :D
Musím ho zítra koupit a z zkusím ho tam dát a pokud se tv rozjede, tak asi by bylo od věci vyměnit i ty kondíky co je jeden z nich nafouknutý? Jsou tam 2x 25V/1000uF z toho jeden nafouknutý a 2x 10V/1000uF co vypadají ok. Nebo všechny vytahat a nechat přeměřit (měřák na kondy nemám), nebo prostě všechny nahradit?

p32 píše:Máš ten název TV správně? Mě to prostě připadá jako trubková LE40A656A1FXXH.
Pardon, máš pravdu prohodil jsem čísla :) opraveno, dík
rnbw píše:Kazdopadne tam "vdaka" tomu bude toho odpaleneho viac. A skoncilo to asi az prerusenou poistkou.
Ano žlutá pijstka 3,13A je přerušená, ale vše na oko vypadá OK, budu doufat :)
Přílohy
kon.jpg
poj.jpg

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#20 Příspěvek od rnbw »

MOSFET moze byt prerazeny, potom aj riadiaci IO odpaleny, k tomu nejake odpory a diody.

Uživatelský avatar
Bendy
Příspěvky: 151
Registrován: 08 úno 2015, 01:00

#21 Příspěvek od Bendy »

Budu doufat, že ne, zitra koupím kondenzátor a pojistku a zdroj testnu bez zapojení systémové desky jestli něco dává podle taabulky co je u konektoru sys. desky.

Jak k tomu co se stalo mohlo dojít, přepětí v zásuvce?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#22 Příspěvek od rnbw »

Ked nevies ani multimetrom preverit, co dalsie je v skrate, tak ti poistka zhori znovu.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od otakarv »

Přesně tak jak píše rnbw, alespoň když to budeš zapojovat do sítě 230V tak to zapoj přes žárovku která v případě skratu na desce se rozsvítí plným jasem a tak uvidíš že tam máš něco zlé.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#24 Příspěvek od rnbw »

Je tam aktivne PFC, to neznasa dobre ziarovku v serii. Resp. musi byt dost silna, aby to bolo schopne bezat. Slaba bude svietit aj ked je zdroj vporiadku. Ale v standby asi PFC nebezi, tam by ziarovka mohla pomoct..

Mimochodom, od skratu mozu byt poskodene aj suciastky v PFC. Treba premerat aspon mostik, FET a diodu.

Uživatelský avatar
Bendy
Příspěvky: 151
Registrován: 08 úno 2015, 01:00

#25 Příspěvek od Bendy »

Změřil jsem ten FET, měřák fluke nastaven na diody a pokud dám černou sondu na SOURCE nožka v pravo a červenou sondu na středovou nožku DRAIN, tak ukazuje multimetr OL, takže by měl být OK?
Diody by měly být také OK, měřil jsem, pokud červenou sondu dám na stranu diody s proužkem tak se ukazuje OL pokud otočím sondy multimetru, tak ukazuje hodnotu např. 474 jak která. Je možné , že to poravdu odnesl jen ten kondík a pojistka.:upset:

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#26 Příspěvek od p32 »

Když už to chceš dělat tak, tak si tu pojistku a kondík kup dvakrát. Většinou odejde jen ten kondík a pojistka a fet je v pořádku. Ale nemůžeš na to spoléhat.

Uživatelský avatar
Bendy
Příspěvky: 151
Registrován: 08 úno 2015, 01:00

#27 Příspěvek od Bendy »

Supeeer, po výměně některých elektrolytických kondenzátorů, modrého kondenzátoru a pojistky TV šlape jak má.
Snad jen větráček lehce šramotí myslel jsem , že nejede pořád, ale jede hned jak se tv zapne, dostane trochu vazelíny a bude dobrý.
TV má překvapivě super zvuk, basy, výšky, nesrovnatelné s dnešními TV co mají zvuk jak z kastrólu :) :D Těm co mě popostrčili moc děkuji. :beer:
Přílohy
TV SAMSUNG OK.jpg

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“