Málo paměti v PC?

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jirika
Příspěvky: 132
Registrován: 30 čer 2021, 02:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#31 Příspěvek od jirika »

Je to starý PC s touhle deskou:Gigabyte - GA-EG31M-S2 (rev. 2.0), jestli jsem se dobre dival, tak by se mi tam vlezlo asi max 8 GB. Ale jestli bych je sehnal.

Dík , asi jsem to našel.
Naposledy upravil(a) jirika dne 26 říj 2021, 21:16, celkem upraveno 2 x.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#32 Příspěvek od termit256 »

Co je otravujici a co neni je subjektivni. Mne to tedy zere poradne, kdyz delam na compu ktery swapuje na HDD. Ale verim ze jsou lidi kteri se po kazde akci musi rozkoukavat a orientovat, takze jim to zdrzovani navadi.

PC na kterem pisu tento text ma podobne velky SSD, pracoval cca 10x dele a je stale ve 100% stavu i kdyz pouzivam narocne aplikace typu 3D CAD apod. Rozdil je, ze mam 32GB RAM.
Přílohy
ssd.JPG

Uživatelský avatar
jirika
Příspěvky: 132
Registrován: 30 čer 2021, 02:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#33 Příspěvek od jirika »

Jestli jsem to dobře pochopil, tak siVytvořim na druhem disku adresáře se stejným názvem ( nejlepe) TMP a TEMP a pak rozkliknout jednotlive Popisy a přesměrovat na druhy disk.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od hafca »

Ano, je to tak.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#35 Příspěvek od xsc »

jirika píše:Je to starý PC s touhle deskou:Gigabyte - GA-EG31M-S2 (rev. 2.0), jestli jsem se dobre dival, tak by se mi tam vlezlo asi max 8 GB. Ale jestli bych je sehnal.
Ne, tam půjde maximálně těch 2x2GB. Sice existují 4GB DDR2, ale ty s P35 čipsetem a jeho odvozeninami nechodí, ty tehdy chodily jen s AMD.

Uživatelský avatar
jirika
Příspěvky: 132
Registrován: 30 čer 2021, 02:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#36 Příspěvek od jirika »

Dik, myslím , že se mi to povedlo. Založil jsem na F: disku adresář s názvem Temp a přesměroval ty dvě položky. Po chvíli jsem se do adresáře podíval, a už tam bylo něco zapsáno. Takže komp, zapisoval na SSD pořád něco zbytečně.
Snyd se to tím nebude brzdit.

Ještě dotaz , ta složka se někdy sama vymaže. Já si pamatuji, že když jsem dělal pořádek na disku, tak jsem mohl data v Temp bez problému smazat. protože si je systém vytvoří zas, ale nevím jestli se samy mažou ,nebo ne.

Teď přemýšlím, když se upgraduje HDD za SSD , tak se nikde nepíše o tom SWAPU, jen že se má vypnout indexování, ale to udělal již SSD fresh program.

Jak se to řeší, když se mění HDD a člověk co si to dělá sám, neví okolnosti kolem. Nebo je nějaký SSD co tohle vydrží, třeba za hodně peněz?
Naposledy upravil(a) jirika dne 26 říj 2021, 21:37, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#37 Příspěvek od Hubert_79 »

Na to mazání použij vyčištění disku, je to součástí systému a lze to považovat za bezpičné.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#38 Příspěvek od hafca »

Tempy mažu občas. Otevřu složky a vymažu co je uvnitř. Něco se nedá, ale to je normální. Jsou to "živé" soubory potřebné pro chod win.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
jirika
Příspěvky: 132
Registrován: 30 čer 2021, 02:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#39 Příspěvek od jirika »

Ještě jednou Dík, snad to pomůže. :lol:

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#40 Příspěvek od hafca »

Hubert_79 píše:Na to mazání použij vyčištění disku, je to součástí systému a lze to považovat za bezpičné.
Od doby, co mi "bezpečná" aplikace vymazala, co jsem nechtěl si to raději mažu sám. :lol:
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#41 Příspěvek od Hubert_79 »

Mé zkušenosti jsou naopak dobré. Jednou za měsíc to tím projedu a pohoda.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#42 Příspěvek od termit256 »

jirika píše: Teď přemýšlím, když se upgraduje HDD za SSD , tak se nikde nepíše o tom SWAPU, jen že se má vypnout indexování, ale to udělal již SSD fresh program.

Jak se to řeší, když se mění HDD a člověk co si to dělá sám, neví okolnosti kolem. Nebo je nějaký SSD co tohle vydrží, třeba za hodně peněz?
Normalni clovek si poridi normalni comp a nic takoveho neresi. Vypinat indexovani je taky pekna blbost, ale kdyz ti nevadi cekani az se neco naswapuje z HDD, nebude ti vadit ani cekat 20sekund nez se projdou disky kdyz neco hledas :-)

Osobne indexuju jen nazvy souboru (ne obsah) index ma cca 16GB, mam ho na SSD a i navzdory tomu ma disk zivotnost porad tech 100%. Hledat neco bez indexu je opravdu porod, s indexem naskakuji vysledky okamzite kdyz pises text (nepouzivam to silene vyhledavani z win).

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#43 Příspěvek od lesana87 »

Jo, taky mi starej SSD pořád ukazoval 100% stav i když už delší dobu zapomínal data a byl chvíli před chcípnutím. :D

Uživatelský avatar
jirika
Příspěvky: 132
Registrován: 30 čer 2021, 02:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#44 Příspěvek od jirika »

Mám další poznatek. Do dnešního dne ubyly zase 3%. Vše vypnuté jak jste psali , autodefragmentace vypnuta, uspávání PC zakázáno, atd...
Když se na SSD podívám přes SSD-Z tak vypisuje Status OK- což je v pořádku.
Mám ještě jeden ten samý SSD. Byl zapnut párkrát , má zapsáno 0GB , ale Total write už teď má nesmyslné NUMERO. viz. foto.
Na obou SSD je stejný FW.
Přílohy
IMG_20211108_145409.jpg
(238.2 KiB) Staženo 44 x

Uživatelský avatar
jirika
Příspěvky: 132
Registrován: 30 čer 2021, 02:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#45 Příspěvek od jirika »

Nevím , jestli ten disk je vadný . Už má zase méně % a teplota ukazuje pořád kolem 50 st.C. Pokud tam dám jiná Patriot , ne ten samý typ , tak teplota celou dobu v provozu ukazuje cca 35 st.C. a procenta životnosti neubývají.
Mám ještě jeden ten sámý a dal jsem ho do jiného pc, tam ukazuje taky ihned po zapnutí kolem 45 st.C a ty čísla Write a Read naskakují taky rychle.
Já si myslím, že je vadné počítadlo Smart. Nejde se připojit ani k Patriot Softwaru od výrobce.
Co se stane, až počítadlo dojede do konce. Umře to, nebo to pojede dál, v návaznosti na skutečný stav buněk.
PC jsem přeinstaloval a upravil zápisy dle vašich rad.
Přílohy
IMG_20211208_2035222.jpg

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“