RS485/TTL z GME

Vše o nekvalitním materiálu, výrobcích, zboží. Vyslovení vlastního názoru na cokoliv a v mezích slušnosti není nijak v rozporu se zákony této země ani Pravidly EB. Vše ostatní jde automaticky směr koš.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

RS485/TTL z GME

#1 Příspěvek od JirkaZ »

Varuji před převodníkem RS485/TTL z GME (konkrétně viz https://www.gme.cz/modul-sbernice-rs-485 ):

použitý MAX485 je evidentně padělek (vzhled, potisk...) a tomu odpovídá i "funkce": na TTL výstupu jsou pouze jakési úzké jehly v místech náběžných a sestupných hran signálu na diferenciálním páru RS485.

Koupil jsem 3 kusy, zatím testoval jen jeden. Uvidíme u dalších.

Po výměně MAX485 za originál vše funguje (to jen abych předem vyloučil spekulace, že problém je jinde)...

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#2 Příspěvek od termit256 »

Tohle je klasicky prevodnik z ebay kde se prodava za polovinu. Pouzil jsem jich uz cca 20ks a vsechny jedou bez sebemensiho problemu, nektere uz leta.
Asi blbej kousek nebo serie.

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#3 Příspěvek od JirkaZ »

termit256 píše:Tohle je klasicky prevodnik z ebay kde se prodava za polovinu. Pouzil jsem jich uz cca 20ks a vsechny jedou bez sebemensiho problemu, nektere uz leta.
Asi blbej kousek nebo serie.
Jádro problému je (nejen) ve zmíněném případě v použití padělku IO. Vše ostatní je podružné...

Jestli se Číňan při padělání náhodou strefí nebo ne (ve smyslu funkčnosti), to je vážně až na x-tém místě.

Já mám ten "pech", že pamatuju doby, kdy Čína byla nějaká země kdesi daleko a byly od nich čas od času možná tak montérky (námi tehdy nazývané džíny z Číny). No a pokud člověk nějakým zázrakem sehnal západní součástku, tak se mohl spolehnout na to, že ji fakt vyrobili tam, kde byla "doma" a v 99,999% prostě fungovala.

Ale co, víme to snad všichni dříve narození. Ten příspěvek jsem myslel skutečně jako varování před konkrétním zbožím.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#4 Příspěvek od termit256 »

Jako zes cekal ze ve vyrobku ktery stoji na ebay 10kacek i s postovnym z Ciny bude originalni obvod za pajdu?
To jako vazne?
Primo cinsky vyrobce tohle prodava od 2 kacek za kus.
https://www.alibaba.com/product-detail/ ... 213bvt3EJP

Odpovědět

Zpět na „"Čínský" a jiný šmejd“