S-VHS Panasonic NV-HS900 - nejde SCART

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

S-VHS Panasonic NV-HS900 - nejde SCART

#1 Příspěvek od rnbw »

PotPalo mi daroval S-VHS video Panasonic NV-HS900, asi od kontajnera. Na pohlad biedny stav - plechovy kryt poskriabany, skrutky chybaju, predny panel nechutne spinavy. Vnutri bola dokonca kazeta s paskou opasanou cez bubon.

Prekvapivo to po pripojeni napajania ozilo, dokonca ani tu pasku nezamotalo. Mechanicky to vyzera funkcne, kazetu natiahne a prehrava. Ale na SCARTe nie je nic - ani obraz ani zvuk. Bargraf na displeji ukazuje, ze tam zvuk je - a cez sluchadovy vystup skutocne funguje. Skusil som aj RF modulator - obraz je zrnity, bez farby (aj pri RF TEST mode), zvuk s rusenim - ale zvuk aj obraz tam je, takze hlavy nie su mrtve.

Mam sa na nieco konkretne zamerat alebo to mam rovno komplet rozobrat a premerat vsetky elyty?

Uživatelský avatar
Ivan_01
Příspěvky: 768
Registrován: 15 zář 2018, 02:00
Bydliště: BB SK

#2 Příspěvek od Ivan_01 »

Na cinch-och signál je ?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Nemal som kabel po ruke, vyskusam neskor.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#4 Příspěvek od Celeron »

Kolik na tom máš Scartů? Já mám NV-HS1000, scarty 2 a na AV1 (Euro AV) výstup jede stále a na AV2 je jen při správným nastavení předvolby kanálu a AV1-AV3. A ještě to záleží na přepínačích na střižně. Už jsem s tím dlouho nedělal, nevím přesně. Bichli od HS1000 někde mám, ta HS900 je jen trochu "okradená" proti HS1000.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Som 🤐, mal som to zapojene do dolneho SCARTu a horny som si nevsimol :D (kratky kabel a pri pohlade zhora vrchny SCART vobec nevidiet). V hornom to funguje. Obraz dobry, akurat sa objavuju "biele komety" (nie je ich vela) - hlavy uz maju asi dost (skusim vycistit).

Tiez ma zmiatol ten chory RF modulator. To bude snad nejaky elyt. Problemov tam bude asi viac...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#6 Příspěvek od Celeron »

Jo, dolní je AV2, tam výstup občas nebývá.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “