Stavba zesilovače 150W

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#136 Příspěvek od stepa »

To uz by sis moh rozhodnout sam, po tech informacich co mas tady. Neznam tvoje zapojeni a hrabat se v tomhle 9ti strankovem threadu neminim :) . Zapoj taky svoji hlavicku 8-)

Uživatelský avatar
Pejsvidek
Příspěvky: 200
Registrován: 10 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#137 Příspěvek od Pejsvidek »

Hehe, no tak ja prave premejslim, ale myslim ze by stacil slabsi, pac kazde vetev ma vlastne na starosti "pul vykonu", takze bych tam dal asi 1,5mm. Jenom mi nejni jasny, jak muze cesta na plosnaku utahnout par amper...

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#138 Příspěvek od dred »

Ahoj borci! TWčko som staval niekedy začiatkom 80tych rokov,ešte ako šušeň...našiel som dokonca úpravu,ktorá chodila z pôvodného 2x60w (TW120) na viac ako 2x110w do 4 ohm..a to pri pôvodných súčiastkách,akurát vstupný trand bol PNP a vyššie napätie,ten zosik dodnes funguje a teší sa svojmu využitiu....má príjemný bas a v spojení so 70l trojpásmovou bedňou s Tesla repro 2xARN6608, nejaký stred - 15w,tiež tesla a výšky tuším 2xARVniečo 2x5w(už si to nepamätám...hrá to furt...nerozoberať kým to ide!) a môžem povedať,že v pohode.Schovajú svojim zvukom nejaké plastové vreštiaky ďaleko do pozadia.Bedničky v pohode idú aj na 500w konec a vôbec sa nezajakávajú....pri tom hurhaji sa to aj tak stratí :-) ,hold TESLA na repro nebola TE-chnicky SLA-bšia:-)..ale k tomu zosilovaču, vadilo mi trošku zvlnenie napájacieho napätia pri tichom posluchu.Vyriešil som to pomocou kapacitného násobiča s tranzistorom zo šuplíka a všetko ide v pohode....aj potichu!(bez brumu na 100Hz)...pre lamky vždy vrele doporučím.Je to jednochá konštrukcia,ktorú môžeš hodiť v pohode do nepriateľa a pokiaľ sa ti nejaký drôt neurve,furt to pôjde....Chodím zvučiť verejné akcie s kolegom už niekoľko rokov(cca 4,5kw sinus ,ale sem tam,na nejaký odposluch použijem aj toto kvázi TWčko a môžem povedať,že tie aktívne plasťáky,čo hrajú neprirodzene si určite nekúpime! To radšej zmuchlám niečo podobné a osvedčené na stole....Včera som opravoval Misona 2x400w....ale ten TWčkový sa mi zdal lepší (posluchom)...



Čím menej tam toho dáš,tým menej problémov budeš mať.....

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#139 Příspěvek od dred »

stepa píše:Normalne to napajej na konektory, ale at tam je poradny kontakt bez prechodaku a drzi to.

BTW kdyz se tady resily ty konektory, je pouzitelny tohle? Sice to stoji par supu, ale me to prijde celkem slusny a na mensi vykony(do 50W) by to mohlo stacit. Co na to plenum? :D Ta samice ma perovy kontakt.
Obrázek
Obrázek

Odsudzujete tieto konektory...videli ste už vôbec kontaktnú plochu na Speakone? myslím že XLR má lepší kontakt...ale banán je banán...30A znesie v kľude.(mám to odskúšané na nabíjačke k náklaďáku).len ten prívodný drôt......ale pozri sa na sklopoistku,keď zosikom frčí plný výkon :-) to je lambáda hehehehe a o úbytku na tých pár mm ani nehovorím...ostatné sa potom odvíja od toho...

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#140 Příspěvek od Sendyx »

Hochu zlatej, na kvalitním speakonu je kontaktní plocha jak kráva a 30A vydrží, to si buď jistý. Jestli to posuzuješ podle nějakého shitu... oni jsou profíci fakt idioti, že používají ty speakony a tak dobrý konektor jako DIN nechali ležet ladem.

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#141 Příspěvek od dred »

Sendyx píše:Hochu zlatej, na kvalitním speakonu je kontaktní plocha jak kráva a 30A vydrží, to si buď jistý. Jestli to posuzuješ podle nějakého shitu... oni jsou profíci fakt idioti, že používají ty speakony a tak dobrý konektor jako DIN nechali ležet ladem.
Mám origoš zosik 2x1000w a sú tam speakony..na kilovatový konec by nejaký shit asi dlho nevydržal..lepší by asi bol ten banán...bez urážky...ale stačí ho trochu ponosiť vonku a korózia spraví svoje...prívody k bedniam sú 4x3,15 spojené po dva.Úbytok len na konektore pri plnom výkone je cez 7V=strata viac ako 12w!(merané pri umelej záťaži...kto by zniesol 1KHz sinus na plné gule :-) )

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#142 Příspěvek od Sendyx »

Co to je za "origoš zesák" ?

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#143 Příspěvek od dred »

Ty ..a nerobia tie skúšky náhodou vo vákuu ? hehehhe

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#144 Příspěvek od Sendyx »

Nějak mi nesedí ty počty, jestli máš 2x1000W, čili 1000W/ kanál, kdybych vzal příznivější případ, že je to 1000W/8R, tak pro tento výkon teče ven nějakých 11A... při úbytku 7V je to 77W, a to už by se ten speakon měnil z tekutiny na plyny. Přechoďák je v katalogovém listu, tak bys měl sklouznout z5 k realitě.

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#145 Příspěvek od dred »

Sendyx píše:Co to je za "origoš zesák" ?
no neni to taký,čo sa vyrobí doma na kolene...a ten kilowat na kanál ide celkom reálne,len to treba merať na výstupných svorkách pred záťažou. Ináč je to celkom slúšné monštrum..živá váha 28kg...:-)

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#146 Příspěvek od dred »

Sendyx píše:Nějak mi nesedí ty počty, jestli máš 2x1000W, čili 1000W/ kanál, kdybych vzal příznivější případ, že je to 1000W/8R, tak pro tento výkon teče ven nějakých 11A... při úbytku 7V je to 77W, a to už by se ten speakon měnil z tekutiny na plyny. Přechoďák je v katalogovém listu, tak bys měl sklouznout z5 k realitě.
to si čo za vzorec použil ?

výkon/príkon je asi P=Unadruhú/R
nie?

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#147 Příspěvek od Sendyx »

Tak je to origoš zesák "nie taký čo sa robí na koleně" to je tak přesné označení, že takových mám 938 v černém a 4 růžové a těch se zelenýma puntíkama nepočítaně.
Použil jsem vzorec, co se zove Ohmův zákon.

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#148 Příspěvek od dred »

Sendyx píše:Tak je to origoš zesák "nie taký čo sa robí na koleně" to je tak přesné označení, že takových mám 938 v černém a 4 růžové a těch se zelenýma puntíkama nepočítaně.
Použil jsem vzorec, co se zove Ohmův zákon.
veď práve...nepasuje...

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#149 Příspěvek od dred »

dred píše:
Sendyx píše:Tak je to origoš zesák "nie taký čo sa robí na koleně" to je tak přesné označení, že takových mám 938 v černém a 4 růžové a těch se zelenýma puntíkama nepočítaně.
Použil jsem vzorec, co se zove Ohmův zákon.
veď práve...nepasuje...

asi si sa pomýlil...alebo ja?

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#150 Příspěvek od Sendyx »

Jo, já se spletl, těch černých mám jen 921. Spletly mne tmavě modré.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“