Bitcoin jak funguje?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#91 Příspěvek od danhard »

SHA256 jsem nelámal, lámal jsem 8-mi bitový klíče a jestli si myslíš, že by jsi to taky uměl, tak Ti nějakej dodám a můžeš to ukázat.
Jinak drž hubu, jelikož umíš hovno.

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#92 Příspěvek od danhard »

Pikofarad píše:Václava mám nejradši,
tomu žádnej nestačí,
Václava mám nejradši,
protože je kus.
:lol:
Ano, jste tu snůška hovad, co umí hovno.
Jesti ne, tak to se projeví jen tím, že něco uděláte, že nějakej klíč zlomíte, nebo cokoliv jiného.
Já se opírám jen o věci, které jsem někdy udělal.
Naposledy upravil(a) danhard dne 20 bře 2018, 23:21, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#93 Příspěvek od rnbw »

Ja ziadne kluce lamat nepotrebujem, pretoze nepouzivam nelegalny SW.

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#94 Příspěvek od danhard »

Ale to není vázané na nelegitimni SW.
Že by to byla klička stranou ? když umím hovno, tak se vymluvím na nějaká pravidla ?

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#95 Příspěvek od PeteBurns »

Danharde, si si isty, ze ti to IQ spadlo iba na 120? :twisted:

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#96 Příspěvek od p32 »

On si někdy plete IQ a krevní tlak. Já mám obvykle tlak 125 a 75, což mi dává dohromady 200, ale IQ to i tak nebude. :lol:

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#97 Příspěvek od FHonza »

Tady se to pěkně zvrhlo :)

V "dřevních" dobách paralelních klíčů, kdy ještě HASP a SENTINEL nebylo jedno a totéž to opravdu šlo. Viz třeba AutoCAD 10, DOSovský Eagle (kam se na klíč přidával autorouter) ... Dnes jsou klíče "odposlechem", emulací a podobnými metodami téměř neprolomitelné. Program je chráněn tak dobře, jak je v něm implementována ochrana. Je jednoduší nahradit komunikaci s klíčem v programu než nahradit klíč.
Ale pořád platí, že v principu může být jakýkoli ochranný systém prolomen. Ani software nemůže být chráněn věčně. Cílem zabezpečení je poskytovat ochranu po rozumnou dobu, minimálně do uvolnění další verze (kde je samozřejmě nutné použít novější verzi ochrany).

Mám k zapůjčení paralelní i USB klíče, můžete dát soutěž kdo přečte obsah paměti :)

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#98 Příspěvek od danhard »

V klíči pro Eagle 2.05 byla v podstatě jen seriová epromka.
Protože to bylo tajemně zalitý, tak jsem si ho nechal prosvítit rentgenem :)
V klíči pro AutoCAD byl jednoduchej sekvencer, dalo se to postavit ze dvou malejch GALů.

Důležité je jak, je ten klíč využit. Když se to ptalo pořád stejně a čekalo to nějakou odezvu, tak stačilo emulovat jenom to odposlechnuté chování.

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#99 Příspěvek od RayeR »

Doba uz pokrocila, soucasne sifrovaci algoritmy jsou dost tuhe, takze se spis utoci na nakou chybu v implementaci sifrovaci knihovny (bugy openssl atd.), pres postranni kanal nebo se patricne pozmeni program aby se to cele obeslo. Ale nekde to nejde, treba takove mikrokody od intelu este nikdo nelousk a obejit to nejde, leda by se nasla cesta pres postranni kanal.

Uživatelský avatar
jirkaproch
Příspěvky: 1
Registrován: 04 črc 2018, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#100 Příspěvek od jirkaproch »

Jsem moc zvědav, jak se bude celý krypto trh vyvíjet a na jakých číslech budeme za 10 let například. Nějaké peníze jsem do toho před pár měsíci vložil a za tu dobu mi to spadlo skoro o 50%, takže žádná slává :D otázka jak to bude dál no, já pořád věřím, že to může pak růst i desítky % za den, stejně jako to bylo v zimě, kdy se bitcoin dostal na 20 tisíc dolarů. Dost sleduji Karla, co o tom píše a pak ještě tenhle web je to finanční magazín o kryptoměnách tam toho mají opravdu dost a to nejen o těch největších ale i o těch menších altcoinech, tam člověk může udělat třeba i 2000 - 3000%, když to správně koupí a vemte si koupít za 10000Kč a kdyby to udělalo i 1000%, tak to není špatný.

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#101 Příspěvek od Pikofarad »

Letadlo bitcoin asi havaruje,propad 30% .Někdo se nabalil,někdo zapláče

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#102 Příspěvek od samec »

Prešiel som to tu celé, ale nejak som sa nedozvedel, ako sa dá bitcoin kúpiť, ak sa nechcem deliť s nejakým priekupníkom.

Uživatelský avatar
Mek7
Příspěvky: 235
Registrován: 31 led 2020, 01:00
Bydliště: Zilina, SR
Kontaktovat uživatele:

#103 Příspěvek od Mek7 »

Priamo od cloveka, co BTC vlastni a je ochotny ti ho predat.
Ak takeho nepoznas, tak potom jedine burza, napr. kraken.com ale bud pripraveny, ze budu chciet fotku obcianskeho a vypis z banky alebo ucet za telefon atd. (odborne sa to vola KYC = know your customer) a je to opatrenie proti praniu spinavych penazi. Z transakcii si samozrejme burza berie poplatocky, ale je to asi menej ako nejaky "priekupnik". Eura si tam mozes poslat cez SEPA platbu, a rovnako ich odtial aj vytiahnut. Nakupene krypto poslat samozrejme na vlastnu penazenku, nedrzat ho na burze.
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat :)
Hras Scrabble? Skus SKREBL.EU - moj novy projekt.
Disclaimer: Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby.
"Failing to plan is planning to fail" (Alan Lakein)

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#104 Příspěvek od samec »

Kde vezmem peňaženku?

Uživatelský avatar
retos
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 21
Registrován: 18 črc 2021, 02:00

#105 Příspěvek od retos »

Priamo od cloveka, co ju vlastni a je ti ochotny ju predat :lol: Ked sa pytas taketo otazky, tak na to radsej zabudni, skor nez dopadnes ako niekolko mojich znamych - dvaja stratili vsetko a su na nule, dalsi sice fyzicky nestratil nic, ale stratil heslo, takze je na tom vo vysledku rovnako ako oni :lol:

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“