Nový notebook

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Superpavel
Příspěvky: 374
Registrován: 20 pro 2010, 01:00

Nový notebook

#1 Příspěvek od Superpavel »

Čau. Někde jsem tady četl dotaz jak vybrat notebook do 5000 kč. Já se zeptám jinak. Mám našetřeno 25000 kč. Zato bych si chtěl koupit nový notebook. Sloužit to bude jako archiv souborů PDF a JPG. Připojený to bude i na internet. Hry se na tom mastit nebudou. Byl bych rád kdyby to mělo hliníkové masívní šasí. Pořádný panty. A taky aby to nebylo přehnaně tenký jak je tet zvykem všechno dělat. Operační systém windows 11. Dá se za tuhle cenu něco slušnýho sehnat ?

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#2 Příspěvek od monterjirka »

Pokud bych chtěl mít elektronický archiv, rozhodně bych nespoléhal na disk v notebooku.
To je spíše na nějaké stabilnější úložiště a možností přístupu z jiného zařízení

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#3 Příspěvek od RadekB »

Presne tak. Na tohle spiš nějaké Synology...

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Hubert_79 »

Mít notebook jako archiv? Ne, to není dobrá myšlenka. Spíš NAS, nebo jen prostý externí disk (ideálně dva) a ty připojovat jen při záloze/obnově.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#5 Příspěvek od p32 »

Jak ti píšou, na archívy jedině externí harddisk. Může mít podobu jen externí krabičky připojující se přes USB nebo ten NAS, ale pro tebe ten NAS nebude mít žádný smysl.
V tom případě ti zůstává koupit jen ten NB. Z titulu všech velkých dat, která budou v archívu na externím harddisku, tak můžeš mít menší v NB a samozřejmě SSD. Výběr doporučuji jen z toho, co bude na trhu s nainstalovanými W11. Vše ostatní by při dodatečném doinstalování W11 nemuselo fungovat se zárukou.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Hlinikove su macbooky a je to na hovno. Je to drahe, hrany su ostre a vidiet tam kazdy skrabanec. Kup si nejaky DELL Latitude a na zalohy externy disk.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Hubert_79 »

Osobně zálohuji tak, že mám dva externí disky a k PC je připojuji jen a pouze v době zálohování, nebo když z toho něco potřebuji. Jinak spí odpojené od napájení. Důležité věci mám na obou těch discích.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#8 Příspěvek od Celeron »

Akorát ta "úžasná rychlost" při přesunech dat na externí HDD přes USB2. HP-čka noťasy měly nebo některý možná ještě mají e-SATA štekr. Porovnával jsem na svým HP externí HDD přes USB2 a e-SATA6 a rozdíl rychlosti obrovský. U USB3 to asi nebude tolik ale nemám to na čem zkusit.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Superpavel
Příspěvky: 374
Registrován: 20 pro 2010, 01:00

#9 Příspěvek od Superpavel »

Špatně jsem to napsal. Omlouvám se. Na zálohování mám samozřejmě taky externí disky. A taky dva. Jde mě jen o to abych za ty peníze nekoupil nějakou hračku která se upeče nebo taky zláme.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#10 Příspěvek od termit256 »

I kdyz se tu zas nekdo bude snazit tvrdit opak, 25k je naproste minimum za ktere se da (dalo) poridit notebook aby to nebyla hracka. Konkretni typ ti ale neporadim, u toho cenoveho dna je to vzdy tak trochu sazka do loterie. Zkus projet casopisy typu chip kde byvaji testy.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#11 Příspěvek od p32 »

Celeron píše:Akorát ta "úžasná rychlost" při přesunech dat na externí HDD přes USB2.
Ne, žádná taková není. Nové NB mají už dlouho USB3, SATA3 harddisky v externích krabičkách jedou taky přes USB3, takže rychlost je plně postačující.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#12 Příspěvek od p32 »

termit256 píše:I kdyz se tu zas nekdo bude snazit tvrdit opak, 25k je naproste minimum za ktere se da (dalo) poridit notebook aby to nebyla hracka.
Tak to jsi na omylu. Pokud bude chtít s W11, tak i těch 25 tKč nemusí stačit. Ony W11 na nějakém Celeronu nebo 4 GB paměti moc nepojedou.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#13 Příspěvek od xsc »

Náročnost Windows se od Visty moc nezměnila. Ostatně slavné Win11 mám pro pokus nainstalované na kancelářském AMD A8 (CPU z roku 2014). Jen to nesmí běžet na klasickém disku.

Uživatelský avatar
Ivan_01
Příspěvky: 768
Registrován: 15 zář 2018, 02:00
Bydliště: BB SK

#14 Příspěvek od Ivan_01 »

prečo trváš na Win 11 ?

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#15 Příspěvek od termit256 »

Nezmenila se ani tak narocnost windows jako spis cena low cost notebooku.
Pro BFU nema nic jineho nez win smysl, nikdo z nich se nebude prudit s linuxem a pouzivat nepodporovane systemy je take kravina.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“