Otravné hovory ze soukromých (skrytých čísel)

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

Otravné hovory ze soukromých (skrytých čísel)

#1 Příspěvek od Killroy »

Normálně je nezvedám, ale dnes se stalo. Dotaz ze skrytého čísla - zda jsem dostal obsílku k zaplacení pokuty za rychlou jízdu a poté výzva k okamžitému zaplacení. Jakoby nahrávka, na otázky neodpovídá a mele si to svoje. Zavěsil jsem..

Vím že to je podvod, nicméně taky se s tím setkáváte? Musí mi operátor sdělit z jakého čísla to bylo?

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Hubert_79 »

Nesetkávám a myslím, že ti nikdo nic říkat nemusí.

A nejel jsi někde rychle?
Mně zas volalo skryté číslo loni, dvakrát. Jednou, že jsem někoho naboural a nechal lísteček za stěračem no a jak že se k tomu postavím. Podruhé, asi za hodinu, že se někomu připojuju na wifi. Dost možná to byla rádoby vtipná pruda někde z rádia.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#3 Příspěvek od tomasjedno »

Musí jenom orgánům činným v trestním řízení.
Když se operátorovi sejde víc takových hlášení, tak s tím obvykle něco udělá.

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od radioelectrum »

Jeden taky nezvedal neznámá čísla a když dojel na chatu tak se divil že soused seká velký kus okolo chaty. Soused mu řekl že si ten pozemek odkoupil, že mu volali z vojenských lesů a že pokud má zájem o pozemek kolem chaty tak aby dojel že to na místě budou probírat. Větišna chatařů tam dojela. Ten co to nezvedl tak mu pouze prodali pozemek pod jeho chatou. To mu poslali doručenkou.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#5 Příspěvek od Sandal »

Taky jsem jednou nezvedal neznámé číslo, až najednou na dvoře policajti. Chtěli se jen podívat na auto, jelikož vlastním podobné, které bylo spatřeno při krádeži. Když zjistili, že nárazníkem prorůstají kopřivy a korba auta není od krve, ale plná lišejníku, tak zase odjeli :lol:
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#6 Příspěvek od starecd »

Mně se stalo 1x skryté číslo a pak 2 dny po sobě soukromé, měl jsem mobil v jiné místnosti, pak jsem googloval a reklama, telemarketink.A 2x mně kontaktovali nějací co... s tím, jestli chci vzorek prémiového krmiva mám napsat ano, že pošlou, tůdle…..

Uživatelský avatar
milosak
Příspěvky: 425
Registrován: 27 lis 2018, 01:00
Bydliště: Praha zapad

#7 Příspěvek od milosak »

Policajti, FU používají skrytá čísla.

Ve čtvrtek mně volala sociálka ze skrytého čísla, prý jsem jim zapomněl poslat
přehled OSVČ, tak datovkou byla zjednaná náprava :D

Asi je lepší to zvednout, než potom řešit problémy, za mě je to max. jednou za rok.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Hubert_79 »

Policajti asi jak kdy... Se mnou když policajtka řešila nehodu, tak se mnou komunikovala ze soukromého čísla.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#9 Příspěvek od scorpions-cz »

Protože dělám ZK na zbrojní průkazy, tak utajený čísla zvedám. Byl bych sám proti sobě. Kdyby se mi policajti několikrát nedovolali, tak osloví jinýho komisaře.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#10 Příspěvek od Sandal »

milosak píše:Policajti, FU používají skrytá čísla.
Tyhle zrovna ne. Normálka 602 xxx xxx

...a teď jsem koukal a na netu je to číslo pořád stejný. Normální číslo na mobil na služebnu.
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#11 Příspěvek od Yarda1 »

https://debaty.net/discussions/2907077- ... u-k-necemu
https://neviditelnypes.lidovky.cz/doupe ... _doupe_wag
https://www.mesec.cz/clanky/financni-po ... /vlakno/2/

Jednou jsem si něco kupoval v kamenném krámě, celkem solidním. Zrovna to neměli na skladě, že mi zavolají, až jim to přijde.
Upozornili mne, že ten hovor přijde ze skrytého čísla.
Naposledy upravil(a) Yarda1 dne 14 lis 2021, 18:51, celkem upraveno 1 x.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Hubert_79 »

Yarda1 v odkazovaném tématu na jakýchsi debatách píše:Známý má služební mobil (snad pracuje jako řidič firemní dodávky), kdosi mu volal, on to nemohl hned vzít, tak volal zpátky, snad se mu někdo ozval, ale nic nechtěl a ten známý pak zjistil, že z mobilu má vyluxované všechny kontakty.
Hm, tak určitě. Švagrové spolužačky mého známého někdo přes mobil vyjedl lednici :roll:
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#13 Příspěvek od Killroy »

Dokážu pochopit, že ze skrytého čísla může volat nějaký úřad. Nicméně, předpokládám, že se ten člověk představí a zeptá se, zda mluví s tím nebo s kým. Potom řekne o co mu jde a je schopen mi i odpovědět na mou otázku. Ne nějaká nahrávka jakoby se záznamníku, nepřerušovaný monolog. Předpokládám, že takový způsob komunikace určitě nepoužívají.

A protože nepatřím k těm, kteří mají důvod nepřebírat úřední obsílky a ani si nejsem vědom nějakého dopravního přestupku, kašlu na to.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#14 Příspěvek od termit256 »

Maji tam automaty ktere te upozorni na pripadny flastr. Mel sis poznamenat nejakou identifikaci prestupku a radeji si to overit na danem urade. Pokud posta nekde projebala dopis (coz se i u doporucenych obcas stava) pripadne bude tvrdit zes ho odmitl i kdyz se o doruceni ani nepokusili (coz je uplne bezne), pak se o prestupku dozvis az od exekutora.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Hubert_79 »

Jde o to, jestli mu ten automat řekl nějakou identifikaci, třeba město kde k tomu přestupku mělo dojít. Jestli to jen něco mlelo "obecně", tak je to na nic.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“