TV LG 42LW570S nestartuje

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Lubanec
Příspěvky: 460
Registrován: 08 led 2012, 01:00
Bydliště: Moravská Třebová

#16 Příspěvek od Lubanec »

Reball procesoru a tv by měla jet..toto je tv cca 2011-2012 a určitě nějaké kuličky se odlepily
Jaj..To byla pecka..no joo..Kondenzátor byl nabitý(tudy proud jde)

Uživatelský avatar
Romisek
Příspěvky: 277
Registrován: 26 úno 2008, 01:00
Bydliště: Borkovany
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od Romisek »

jezevec píše:
Romisek píše:...Na napájení podsvitu jsem naměřil cca 9V, to jsem psal již v úvodu. Po vypnutí zmizí jak píšeš.
Vůbec nevíš, jak napájení podsvitu funguje, takže to to jsi naměřil o ničem nevypovídá.
Je pravdou, že nevím, jak je řešeno napájení pro tyto podsvity, nevím jestli se tam snižuje napětí nebo jestli jsou podsvity ovládány PWM. Vezmu si na to dnes osciloskop, ať jsem chytřejší :-) Vím jen že je tam tuším 8 větví a každá je ovládána nějakým výkonovým SMD tranzistorem. Napětí co jsem psal jsem samozřejmě naměřil jen multimetrem.
Romisek

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#18 Příspěvek od mi-ro »

Velmi stručně. Po spuštění televize hlavní zdroj vygeneruje pro sekci podsvitu napětí např. 24-36V. To ale pro napájení podsvitu nestačí. Pro podsvit se povelem BL-ON spustí měnič s proudovým omezením.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Romisek
Příspěvky: 277
Registrován: 26 úno 2008, 01:00
Bydliště: Borkovany
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od Romisek »

Takže můžu říct, že podsvitem jako takovým to není. Všechny diody jsem prošel multimetrem a všech 120 je ok :-) pro jistotu jsem je ještě prosvítil.

Co se týče pinu BL-ON, na desce jsem jej nenašel, pokud není pojmenován jinak. Je zde pouze PWR-ON a DRV-ON. Po zapnutí se na PWR-on objeví 3,5V a pin DRV-ON se po zapnutí ukostří.
Romisek

Uživatelský avatar
Romisek
Příspěvky: 277
Registrován: 26 úno 2008, 01:00
Bydliště: Borkovany
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od Romisek »

Zdravím pánové, včera jsem ještě jednou zkontroloval všechny napájení a podsvity a vše se zdá být v pořádku. Jediné co mne napadá je, že jak psal mi-ro tv asi nenabootuje, nebo bude nějak poškozený firmware.

Je možné TV opět nakopnout pomocí MSTAR ISP?
Romisek

Uživatelský avatar
jirika
Příspěvky: 132
Registrován: 30 čer 2021, 02:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#21 Příspěvek od jirika »

Napětí pro podsvit by mělo po startu TV vylézt asi na 160v st. a pak klesá , až se ustálí. Pokud nemá co svítit ,tak se napětí vypne a stavová led by měla blikat poruchu.
Udělej fotky desek, proměř kondy na zdrojové desce.
Místo podsvitu můžeš připojit obyč žárovku na 230v, bude jen žhavit.

Uživatelský avatar
Romisek
Příspěvky: 277
Registrován: 26 úno 2008, 01:00
Bydliště: Borkovany
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od Romisek »

Podle toho co jsem zjistili, tak je zde napětí které jde na podsvit cca 56V a je řízeno PWM signálem z MB.
Romisek

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“