LiIon v Hiltě

Tato sekce je určena pro diskusi o dílenském vybavení, tedy o nářadí, pomůckách a přípravcích, převážně tedy povahy mechanické, nikoliv elektrické

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

LiIon v Hiltě

#1 Příspěvek od Celeron »

Kámoš má sklíčidlovou Hiltu SF2-A a bitovou SFD2-A. Obojí má LiIon baterkovej blok označenej B12/2,6, tedy 3S1P.
Netušíte prosím někdo, co v tom je za 18650 2,6Ah a kolik ty baterky musí mít povolenej maximální vybíjecí proud? Jde o to, zda tam dát 20A Samsungy 300 za kus a nebo 35A Murata Konion 420 za kus.
Díky
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Jirko, to tě ještě nikdo nenaučil, že vyšší dovolenej proud baterek je u nářadí vždycky přínos, i když se třeba ne vždycky využije? I kdyby ty původní byly jen 15A, tak bych neváhal a pokud mám možnost, nacpal bych tam ty 35A, i když jsou dražší - něco jinýho by bylo, kdybych byl limitovanej cenou, samozřejmě, ale pokud chci fungovat, tak určitě za mě ty "silnější" - jde tady o ohřev a odolnost proti degradaci článku tím ohřevem - ty "silnější" samozřejmě vydrží při menším než 100% vytížení víc a dýl ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#3 Příspěvek od keemo »

co tomu rekne balancer?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

Tak já bych spolu s článkama měnil i balanc - pokud by byly výrazně odlišný parametry (hlavně ty proudový), rozhodně bych nechtěl, aby mi při používání shořel ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#5 Příspěvek od mi-ro »

Balancer má za úkol balacovat, neboli hlídat stejné napětí na jednotlivých článcích během nabíjení. V případě výměny všech článků to snad nebude ničemu vadit. Jiná věc je, hlídání maximálního proudu do zátěže. Tady už by mohla elektronika (nikoli balancer) zafungovat. PS někdy se pro název balancer používá označení kompletního powermanageru, tedy i proudového a teplotního omezení.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#6 Příspěvek od EKKAR »

mi-ro píše:Balancer má za úkol balacovat, neboli hlídat stejné napětí na jednotlivých článcích během nabíjení.
...
PS někdy se pro název balancer používá označení kompletního powermanageru, tedy i proudového a teplotního omezení.
To jsem měl na mysli i já - protože to hlídá články i při vybíjení a mělo by je to odpojit = omezit vybíjení v momentě, kdy na nich klesne napětí pod nastavenou mez.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#7 Příspěvek od BOBOBO »

Ptej se někoho , kdo nyní články koupil a A v reálu dají . Většina výrobců-prodejců kecá . Když dají půlku , budeš rád .

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#8 Příspěvek od mi-ro »

Zrovna mě tohle "baví". Pořídil jsem si nabíječku na 18650 a tak třídím, přebírám, vyhazuju. Kapacitu to změří, údajně i vnitřní odpor (na jakém principu to změří, zná ho prakticky okamžitě po vložení článku) ale jak se dá určit maximální proud? Možná právě podle toho vnitřního odporu? Údajně se dá odpor zjistit metodou, zatížit na 1A, změřit napětí, zatížit na 2A a znovu změřit napětí. No a pak už jednoduše spočítat. Nebo je to jinak?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#9 Příspěvek od dobrman »

mi-ro píše:.....údajně i vnitřní odpor (na jakém principu to změří, zná ho prakticky okamžitě po vložení článku)....
Mám liitokala lii-500 co to taky "měří"....
To měření je fakt jen hóóódně orientační
dej tam vybitý článek a po nabití ho vlož znovu. Rozdíl jak prase :D

na info o článcích je dost spolehlivý
https://lygte-info.dk/
http://www.dampfakkus.de/
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

Maximalny prud je uvedeny v datasheete.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#11 Příspěvek od BOBOBO »

Jde jenom o to , že články potiskneš čím chceš . Však jsem sem dal odkaz na Enelopy a kolik údajů o fejcích se vyrojilo . Zde je to též . Jak jsem psal , mám objednaný měřák vnitřního odporu . Měří se střídavým napětím 1kHz 4-vodičově .
Z YT vyplývá , vybíjet jakýkoliv článek trvale nad 6A snižuje jeho životnost .
Měření v rozmezí do 2A je informativní . Tedy platný pro proud do těch 2A .
Nejlepší články mají odpor pod 15mΩ/kus . Příště si ten měřák vezmu ssebou do Holic . :lol:

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#12 Příspěvek od Celeron »

Kárl, Kárl, Tebe ještě nikdo nenaučil se kouknout za kolik Hilta prodává sakumprásk novej blok s deskou Powermanageru, třema 18650-kama a futrálem? Ty tři Murata Konion jsou za víc. To by mě kámoš asi prokopnul řiť za takovej repas, koupit novej blok by si uměl zajisté sám.
Pokud tam jsou 20A, tak tam můžu klidně nacpat Powerside za 70 kaček kus vyrubaný z náhradní VTC5 baterky pro Powerside baterkový nářadí. Nevím co jsou zač ale v letecký technice při odběru vyčtený z telemetrie dávají při proudu 18-22A dokonce víc, než mají deklarováno 2Ah. Za teplot nad 20° dokonce 2,1-2,15Ah.
Podle Hota D6 Pro mají vnitřní odpor 16-18 mΩ/článek. Nevím, jak to měří ale po začátku nabíjení to trvá asi 2 minuty, než vymrskne údaje. Vypadá to, že i měří dost dobře, LiPolky GensAce 4S1P 2,6Ah jsem měl ve Fulguru na profi třídící mašině a těch naměřených 3,8-5,5 mΩ mi Hota ukazuje taky.
Je na nich napsáno: SE US18650VTC5A a na dalším řádku G 0415536AD10K
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

Sony/Murata US18650VTC5A: 2600mAh, 35A

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#14 Příspěvek od Celeron »

rnbw píše:Sony/Murata US18650VTC5A: 2600mAh, 35A
Ty jsou v originál Hiltě?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#15 Příspěvek od rnbw »

To su tie tvoje, co si napisal.

Odpovědět

Zpět na „Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky“