ne555 sweeper

Příspěvky, které svou "duchaplností" přesahují možnosti toho fóra.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Felen3
Příspěvky: 4
Registrován: 24 lis 2021, 01:00

ne555 sweeper

#1 Příspěvek od Felen3 »

zdravim, chci se poradit, mužete mi pomoct s obvodem ne555, používám tohle schema ale nejsem schopen přesně určit součástkama rozsah kmitočtů na výstupu. potřebuji rozsah sweepu od 100khz do maxima co je obvod schopen.sweep potřebuji mít zhruba jednu dvě třetiny sekundy dlouhý. můžete mi pomoci s hodnotami rezistorů a kondenzátorů ? děkuji
Přílohy
F8RPFLIIYV9K7O3.png

Uživatelský avatar
Dikobraz
Příspěvky: 910
Registrován: 17 říj 2004, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od Dikobraz »

Zdravím, třeba by mohlo pomoci tohle: https://ohmslawcalculator.com/555-astable-calculator

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#3 Příspěvek od breta1 »


Uživatelský avatar
Felen3
Příspěvky: 4
Registrován: 24 lis 2021, 01:00

#4 Příspěvek od Felen3 »

vtech vypoctech u 555ky ta střída znamena rozsah ? když by byla frekvence 500khz a střída 50% bude rozsah 250khz az 500khz ? děkuji

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#5 Příspěvek od Hill »


Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#6 Příspěvek od samec »

Hustá schéma. Ako je definované napätie na Pin2?

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od ZdenekHQ »

Na 555 se vykašli a použij VCO z CMOS 4046. Dostaneš se asi na 3MHz, ale s vylepšenýma verzema i daleko výš.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Felen3
Příspěvky: 4
Registrován: 24 lis 2021, 01:00

#8 Příspěvek od Felen3 »

potrebuju to hlavne kvuli sweepovani, mam to jako rusicku ultrazvukoveho pasma jelikoz tu nekde v blihkosti operuje hacker co roznasi ussd kody a viry pres harmonii, z par hz az nejspis pres oscilatory na thz kde ovlivnuje svetepne toky, cervenou zlutou a infra, pouziva ktomu elektricke vedeni a hvezdickovite signaly, zazaznamenal jsem pres vysokou citlivost v kamere a pres ladeni tv analogovy signal, jsou to takove hvezdicky co se toci a dokaze to zarusit jakykoli signal, rozezeneho ho to,jak se ty hvezdicky otaci tak to odhani od sebe vsechno. nabouraval i 855mhz od mobilniho operatora. pouzil jsem sweeper 1-22khz s pwm modulovanim na harmonicky kmitocet kolem 21khz a podarilo se mi cely jeho prubeh zarusit a zdecimovat, dal jsem to na zesilovac a silne vyskace se stredama a basama do elektrickych prodluzek a do site. ultrazvuk byl slyset a videt jak tece primo z elektrickych zasuvek a svetelnych patic. byl smerovany a teklo to na vse kovove. vsechny kovove materialy se tim zmagnetizovaly na dve osy a drzelo to. pusobil hlavne v noci. i telefony mi to nabouralo pres jack to do nich teklo. po zapojeni rusicky jsem zaznamenal pokles 22khz ultrazvuku z asi 21dbi na -21dbi a rozhanim to jeste antenama zapojenyma pouze na plus v zesilovacich, tim jsem smerovy tok ultrazvuku kompletne zasekal ze nema smer ale jde v cyklu tam a zpet. Nyni si zapojuji prave sweeper pres ne555 kde chci dosahnou zarusenim a zasekanim ultrazvukoveho pasma takze potrebuji rozsah nejlepe 44khz az 1mhz sweep. dosahl jsem zapojenim rezistoru 4ohm a 12ohm plus 0.1uF asi kmitoctu 500khz ale nejsem schopem presne zmerit od kolika do tech 500khz to jede. muzete mi presneji nejak poradit ?

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ufff....
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Hvjezdná pjechota“