Pevná linka za co nejmíň peněz

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

Pevná linka za co nejmíň peněz

#1 Příspěvek od kejki »

Takže někdy v srpnu (účet září) se zvedla cena za pevnou + internet u O2 na 950,-. je to psané na otce, kterému je 85 a tak jsem se ptal bráchy, proč je tam sakra O2 televize, když rodiče platí satelit?
Na o2 ho vyfakovali, že není majitel, tak sehnal plnou moc a navštívil ten kvelb někdy v říjnu.
Prý samotná pevná linka neexistuje (nedává smysl), takže se sníží rychlost internetu a s pronájmem modemu to bude 600-700, tak jim to podepsal.
A teď dělám DPH, místo stříbrného internetu je bronzový, televize je místo bronzové modrá a celkem je částka asi o kačku nižší, takže zase 949,- ve chřtánu molocha.
Koukám na web, televize v ceně internetu, bronzový k nenalezení, všecko nechte nám číslo a my vám zavoláme.
Takže, protože by měla zůstat záloha pro dny, kdy nejde wifi - poraďte nějakou cenově přijatelnější službu. Komunikoval jsem s Nordic telekomem, protože jsem s nimi spokojený, za 350,- by od nich byl internet přes dráty, ale pevnou dělají přes sim O2, který tam má signál podle počasí.
Nevím proč chce máti pevnou linku, když na ní provolá pár minut (já mám za 179,- 150 minut na mobilu) ale tak snad to nemusí stát jak mobil v roce 2000.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#2 Příspěvek od termit256 »

Zkus VOIP. Ja mam u https://www.fayn.cz/voip 4 cisla (pozustatek z ISDN) a nemaji pausal zadny. Jen je podminka, ze musim dobit tusim jednou za pul roku kredit za 2 kila.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#3 Příspěvek od kejki »

Takže linku převést na poskytovatele internetu a pak koupit voip telefon a smlouvu s voip operátorem. Snad tu ztrátu telefonního čísla máti zkousne.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#4 Příspěvek od bu2520 »

mám voip u Havla a normálně přenesené číslo co jsem měl dřív u telecomu

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#5 Příspěvek od termit256 »

Linku prevedes na VOIP operatora = cisla ti zustanou a pokud si poridis VOIP branu, muzes si nechat i stare telefony. Pripadne se mrkni na bazos, tam se prodavaji voip telefony za stokoruny.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Crifodo »

Nepamatujete někdy, v kterém období se začalo říkat (metalické) komutované lince technicky nesprávně pevná? začal s tím patrně nějaký pablb, který okolo toho termínu běžel, aby to odlišil od mobilní.
Pevná linka znamená původně pronajatá skutečně pevná, 24/7 spojující jedno konkrétní místo s druhým.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#7 Příspěvek od p32 »

Taky se můžeš poptat po místním dodavateli internetu,, kterých je všude plno za 3 stovky na měsíc včetně DPH. VOIP bránu si tam můžeš přikoupit a instalovat podle poskytovatele VOIP. Já používám Odorik.cz, kde musíš linku použít aspoň jednou do roka, nabije se např. dvěma stovkami a vydrží to tak klidně 3 roky a víc. Volání je počítáno po první minutě po vteřinách. Pokud voláš protistranu, co je u Ododriku taky, tak je to zdarma bez omezení. Převod čísla je samozřejmý jako dnes všude.
Taky se dá koupit wifi VOIP telefon, co se spáruje s domácí wifi sítí a nemusí být na jednom místě jako ta VOIP brána.

to Crifodo: pevnou každý ujo asi myslí linku, která je na pevno, tzn. že s ní nemůžeš cestovat jako s mobilem a váže se na určité místo.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#8 Příspěvek od Crifodo »

No teď už jo, taky už není důvod si nekomutovanou pronajímat. Kdysi na tom možná běžely nějaký terminálový spoje, nebo to měli ti pánové v černým.
Taky byla jeden čas účastnická linka sice ukončená růžicí na zdi, ale s přenosným aparátem vůči základně, někde na 40 MHz, dalo se s tím chodit po ulici a "krást tón".

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Prenajata pevna linka sa kedysi pouzivala aj na trvale pripojenie na internet, spravidla pre pocitacovu siet. Kedze linka bola analogova, na oboch stranach boli modemy v "leased-line" mode (AT&L1).

U nas Telekom bezne telefonne linky rusi a preraba ich na DSL. Vo firme nam to urobili tiez - vrazili tam vlastny DSL router s VoIP nastaveny tak, ze sa zachovala povodna funkcia linky.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#10 Příspěvek od Crifodo »

Pevný linky byly i na vojně, nevím do jaké míry to bylo odděleno od kabelizace Správy spojů, ale na rozdíl od civilních se vyznačovaly děsnou kvalitou. Chodilo na tom mj. vyčítání cílů pro značkaře - "sklomrdy".
Asi existovaly i linky pro vodohospodáře, dokonce snad i galvanicky průchozí. Pak měli telemetrii někde na 80 MHz.
Edit:
tak ještě v roce 1996 se pevná linka, aspoň u technicky gramotných autorů, prokazatelně od komutované rozlišovala.
https://www.earchiv.cz/a96/a605k202.php3

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od jjilek »

Mám Nordic Telecom, ktarý shltnul Fifejdy. Služby ale proti původním se snaží zhoršit. Po kratším boji jsem zatím na hodnotách, které jsem měl od Fifejdy, jsou výrazně lepší než nyní Nordic Telecom nabízí, uvidím jak dlouho. Na telefonování mám VOIP přes Ceteris (již nejméně 10 roků) k naprosté spokojenosti. Vřele všem doporučuji. Ochota, cena, vše rychle a bez problémů.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od jjilek »

p32 píše:. Já používám Odorik.cz, kde musíš linku ...
Dej mi číslo, ať tě nemusím volat za hříšný peníz od Vodafonu. :D

Uživatelský avatar
palmalsport
Příspěvky: 545
Registrován: 21 pro 2012, 01:00
Bydliště: HK

#13 Příspěvek od palmalsport »

Tak v dřívějších dobách, aspoň co si pamatuju, byli tři samostatné oddíly.
1) Telekomunikace, nebo telecom (jedna kabelová síť)
2) Armáda měla svoji síť
3) Dráha (železnice), měla taktéž svoji síť.
Jak to je dnes nevím.
:)

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#14 Příspěvek od kejki »

Rodiče jsou na samotě kousek od vsi a nejlepší wifi má údajně problém když prší. Tu má brácha vedle v domě. Když už jsem vyřešil, že by jí mohl chytat v kanclu u rodičů, tak mu ta bába nakukala, že pevná bez internetu nejde, tak že to nechá tak, že ta wifi občas při dešti blbne :roll:
Takže podle faktury je tam dsl a voip, v letmých instrukcích od Nordic operátorky bylo, že žádám o dva přenosové kódy (čísla), taže jeden je pro DSL a jeden pro číslo telefonu? A to pak dám každé jinému poskytovateli?
Jedu od 96 na mobilu a wifi, tak musíte být trošku polopatičtí :D

A k Nordicu - volám, že mají na webu lepší cenu.
-Ale k tomu je pronájem přístroje to je jen o 15,-nižší.
-Tak jo, tak mi zlevněte o těch 15,-
-To je jen pro nové zákazníky, váš tarif už stojí o 50,- víc, takže cenu máte dobrou.
zrychlujemeČesko

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#15 Příspěvek od kejki »

Takže postup podle https://odpovedi.usetreno.cz/support/so ... -k%C3%B3d- a to druhé je OKU

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“