Rádio s HEX3653

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

Rádio s HEX3653

#1 Příspěvek od Artaban001 »

Hezký večer. U jednoho blíže neurčeného prodejce se znakem mamuta v logu jsem ze zvědavosti zakoupil za 150 KČ stavebnici rádia s HEX3653. Vlastní stavba nečinila problém, jen na oživení je potřeba stáhnout schéma. Součástí je hřebínek s jumperem, kterým se dá konfigurovat typ antény. Při propojení 2. S 3. Se jako antény využívají sluchátka. Rádio hraje stereo. Je to vhodná alternativa, jak provozovat starý rádia pro "lamy", kdy nehrozí rozhašení laděných okruhů. Tohle rádio žádný nemá :wink:
Veškerá úprava se pak vstahuje pouze na připojení na NF část.

Uživatelský avatar
barnodaj
Příspěvky: 665
Registrován: 16 dub 2011, 02:00
Bydliště: Vodňansko

#2 Příspěvek od barnodaj »

Myslíš toto??
Jiný prodejce nabízí za 99 kč
Přílohy
radio.png

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#3 Příspěvek od Artaban001 »

Ano, tohle. Spájel jsem to bez návodu. Pozice a hodnoty jsou napsaný na destičce. Akorát s tou propojkou jsem trochu maturoval. Už jsem myslel, že je vadný šváb, než jsem došel na tu pozici jumperu. Metoda pokus omyl

Uživatelský avatar
barnodaj
Příspěvky: 665
Registrován: 16 dub 2011, 02:00
Bydliště: Vodňansko

#4 Příspěvek od barnodaj »

Jednoho Bratislavského PROGRESSONa jsem předělal na tohle:
Zůstaly původní rozsahy mimo DV
Přílohy
KT0932M.png

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#5 Příspěvek od Artaban001 »

To máš svoji konstrukci, nebo taky nějaký ten kit?
Jinak kdo by chtěl návod k té verzi z úvodu, podrobný návod, byť v AJ je
zde

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#6 Příspěvek od dobrman »

a tady je ta stavebnice dokonce za 89Kč...
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........

Uživatelský avatar
barnodaj
Příspěvky: 665
Registrován: 16 dub 2011, 02:00
Bydliště: Vodňansko

#7 Příspěvek od barnodaj »

Koupil jsem od Vietnamce rádio, zajímalo mě, co je vevnitř. Pro nepoužitelný zvuk jsem rádio rozebral. Vlastní přednes z IO KT0932 není špatný, domrší to až reproduktor. Rádio se ladí půlotáčkovým potenciometrem, v podstatě náhrada otočného kondenzátoru i stejný princip stupnice a náhonu. Pro ladění i pro referenci v IO je použito napětí baterie, tak že jak klesá její napětí, klesá i reference a stanice neutíkají.

Uživatelský avatar
lubos1961
Příspěvky: 324
Registrován: 20 črc 2010, 02:00
Bydliště: Nový Jičín

#8 Příspěvek od lubos1961 »

barnodaj píše: Jiný prodejce nabízí za 99 kč
No a kdyby jsi si v tomhletom obchodě vzal hned tři kusy, tak tě jeden vyjde na 80 Kč s DPH a navrch k tomu návod v češtině.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#9 Příspěvek od Artaban001 »

Barnodaj:
Podobný tuner bude i v tom GPO Brooklyn... Taky máš při ladění stanici jako by 3x za sebou?

Uživatelský avatar
Milan
Příspěvky: 1283
Registrován: 02 dub 2012, 02:00
Bydliště: Vysočina

#10 Příspěvek od Milan »

Mám to tu také asi 2 roky. Základní nevýhodu vidím v tom, že pokud nenechám destičku na napájení , ztratí se informace o naladěné stanici a musím ji znovu po zapnutí napájení pracně hledat. Pokud zůstane napájení
připojeno a vypnuto to tlačítkem zap/vyp , ve většině případů se předtím
nastavená stanice po zapnutí znovu ozve .
Další problém je vazba vstupu na anténu - jen ty kapacity 33p, kapacity diod a vl. kapacita tlumivky "sežerou" většinu signálu. Citlivost je mnohem horší
než třeba u TDA7088 a jeho klonů . Je to důsledek zapojení sluchátek jako antény a nějakého konstrukčního kompromisu, aby to trochu hrálo. Dá se to ale "osamostatněním" vstupu a použitím cca λ/4 drátu jako antény a jednoduchého rez. obvodu vylepšit .
Navíc tedy ovládání tlačítky je třeba pro použití ve starém rádiu naprosto nevhodné - kam s nimi ?

Uživatelský avatar
barnodaj
Příspěvky: 665
Registrován: 16 dub 2011, 02:00
Bydliště: Vodňansko

#11 Příspěvek od barnodaj »

Tohle má jakoby analogové ladění potenciometrem, stanice zůstane naladěná, pokud se s potenciometrem nehne i při změně, poklesu napětí baterie nebo vypnutí rádia. Stanice se vyskytuje vždy jenom jednou, i když ladění vypadá jako analogové, vlastní přijímač je DS procesor, silnější stanice zabírají místo dvou nebo více kanálů, podobně jako na analogovém přijímači. Spíše vadí při ladění lupnutí při přechodu "přes kanál". Ten IC vypadá jako povedenější klon řady Si48** (4831 ap.), jeden IC umí v podstatě všechna pásma od SV po VKV.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#12 Příspěvek od BOBOBO »

O nějaké stavebnici právě s ladícím poťákem nebo kondem by někdo věděl ? Právě , aby zůstalo naladěno .

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#13 Příspěvek od Artaban001 »

BOBOBO píše:O nějaké stavebnici právě s ladícím poťákem nebo kondem by někdo věděl ? Právě , aby zůstalo naladěno .
Někde najdeš od Franzise stavebnice z 7088, kde si můžeš vybrat. Na místo bastldesky to spájíš přímo. Originál je totiž do nepájivého pole, máš několik schémat, pár součástek a modul s 7088. Ten jde ladit trimrem, potenciometrem, nebo tlačítky scan a reset.
Podobný šváb používá i stavebnice, která má navíc i pouzdro a navíc i nějaký klon ZN na příjem AM. Tuším-že jej najdeš na Laskarduino.cz za 129 KČ

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#14 Příspěvek od BOBOBO »

Francis ?

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#15 Příspěvek od Artaban001 »

1. Oprava - ne laskarduino.cz, ale na puhy.cz
2. Myslím, že Franzis. Loni ji prodávali i v Tchibu. Ono to z fotek vypadá bůh ví jak super retropouzdro, ale je to obyč papírová krabička s potiskem a dírama pro reprák a potenciometry. Něco, jako když jsem coby malý kluk lítal okolo baráku s Kijevem v krabici od bomboniery 😉

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“