Třídění a uskladnění součástek

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#16 Příspěvek od Ruprecht »

1400 odporů po padesátníku a knížka jako bonus, to mi nepřijde zas tak moc :wink:
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#17 Příspěvek od konosuke »

Za ty roky bastlení se nahromadila spousta krabiček jako například
z gramo přenosek a také z různých leků (ibalgin, ibuprofen, vitamíny apod.)
a jsou uskladněny na volné poličce v lednici: polovodiče pak vydrží dýl :wink:
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
pupek
Příspěvky: 10
Registrován: 02 pro 2021, 01:00

#18 Příspěvek od pupek »

Ruprecht: 1500 odporů koupíš za dvě stovky, takže 500 za knížku mi přidá fakt dost.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#19 Příspěvek od Michal22 »

A co si zkusit svařit euroobaly A4?
Odstřihnout část, zbytek svařit na jednotlivé chlívečky?
Nezkoušel jsem to, ale snad by to mohlo jít, ne?
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#20 Příspěvek od samec »

Skúšal som zvárať euroobaly na mince, ale nešlo to tak jednoducho. Buď to nebolo dostatočne zvarené a jednotlivé fólie sa odlepili, alebo to bolo prepálené a trhalo sa to pozdlž zvaru. Nalepší je prerušovaný zvar, kde medzi prepálenými a nezvarenými miestami sa nachádzajú ideálne zvary. Chcelo by to ozubené koliesko so stabilnou teplotou. Ale zatiaľ som nenašiel vhodné kovové ozubené koliesko, ani spôsob, ako ho pribastlť na spájkovačku.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#21 Příspěvek od Michal22 »

Ozubené kolečko by bylo fakt asi nejlepší.
A tak mě napadá, co kolečko z Merkuru?
Jen zabrousit zoubky tak, aby neměly ostré hrany a tím pádem fólii nepropichovaly.
ND Merkur
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
voitano
Příspěvky: 466
Registrován: 02 pro 2009, 01:00

#22 Příspěvek od voitano »

ZIP sáčky, jsou levné. MARS je dobrá, ale na 10-20ks od každého odporu a kondu, to zabere spoustu místa

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#23 Příspěvek od termit256 »

Kdyz na 1 stranu tech pasku nalepis nejakou pevnejsi isolepu, muzes ji proderovat a hodit to do normalniho poradace za par kacek.

Uživatelský avatar
xy1
Příspěvky: 86
Registrován: 28 led 2018, 01:00
Bydliště: Jičín

#24 Příspěvek od xy1 »

sr71 píše: ... U všech těchto skříněk mi vadí, že pokud je šuplík moc plný, kolikrát nejde vyndat, protože se ty věci nahoře vzpříčí o hranu horní příčky nad šuplíkem. To považuji za konstrukční nedostatek. Pokud by spodní plocha vodorovné příčky nad šuplíkem byla hladká bez vystouplé hrany vpředu tak by to bylo ideální.
V práci jsme měli u těch Marsovských skříněk v pohotovosti celuloidové pravítko; ještě lepší byl cca 5 cm široký proužek tužší PVC fólie (tl. cca 0,5 mm), ustřižený z podložky na kreslení. Holt se v těch šuplících nesmí moc syslit.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#25 Příspěvek od ZVUK2000 »

Co se týče odporů tak ty netřídím. Několik set ji mám v krabici a barevný kód znám tak že hledaný odpor najdu v té kupě do třech sekund.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#26 Příspěvek od termit256 »

Ses takova popelka ze. Najit v hromade stovek odporu jeden konkretni do tri sekund, nebo zjistit ze uz ho tam nemas a musis dokoupit...
To spis superman :-) V kazdem pripade pohadka.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#27 Příspěvek od ZVUK2000 »

To bude asi tím že ten barevný kód mám zakódovaný na první pohled. A zároveň se ta kupa doplňuje, to když vím dopředu že potřebují do něčeho x odporů tak koupím o 10 % více a zbytek je už tam.

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#28 Příspěvek od samec »

U metalizovaných rezistorov do troch sekúnd ani len nezistíš, z ktorej strany máš tie prúžky čítať.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#29 Příspěvek od kokun »

pupek píše:V čem máte roztříděné součástky? ...
Jsi tu nový - tudíž bys měl mít "čerstvě načtená" Pravidla!
A v těch se (mj.) dočteš, že než otevřeš nové vlákno, tak máš nejprve prohledat toto fórum.
Bod 5: Nahoře na stránce diskuzního fóra je odkaz Hledat na fóru. Dříve, než položíte dotaz, podívejte se, jestli už někdo před Vámi stejný dotaz nepoložil.
Kdybys to býval udělal, tak bys našel na (téměř) všechny tvé dotazy odpověď ve starých vláknech :o

Např.:
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... E8&start=0
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... sc&start=0
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... E8&start=0
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ky&start=0
...
Zřejmě nejpropracovanější systém ukládání součástek má asi jezevec:

Obrázek

Obrázek
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
petula
Příspěvky: 836
Registrován: 22 kvě 2016, 02:00
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od petula »

Kdysi jsem pro drátové odpory a kondenzátory používal MARS, ale neosvědčily se a skončil v nich nakonec spojovací materiál. Pro drátové odpory a kondenzátory jsem pořídil plastové zásobníky s přepážkami z Hornbachu, určené pro spojový materiál. V jednom zásobníku je vždy jedna řada, např. 2J2, 22J, 220J, 2K2, 22K, 220K.
SMD odpory a kondenzátory mám také v plastových zásobnících s přepážkami. Ty ale neprodává Hornbach. Dají se občas koupit na eBay. Formát A4 je rozdělen na spoustu malých chlívečků :D velkých asi 1.5 x 1.5 cm, spíš o něco méně. Ale do jednoho chlívečku se vejde tak 200 kusů 0800. Dají se také použít zásobníky na korálky, prodávané v Česku. Ty ale mají méně chlívečků a chlívečky jsou větší.
Aktivní součástky mám v sáčcích, buď klasických pladstových nebo antistatických. Každý sáček má identifikační číslo a je v nějaké krabici též s identifikačním číslem.
K tomu mám udělaný program v PHP / MySQL, databáze, do které zapisuju typ součástky, výrobce, pouzdro, počet kusů, nákupní cenu, datum pořízení a přidělím jí kategorii (třeba MOSFET P). Součástka dostane identifikační číslo a sáček putuje do krabice s MOSFET P tranzistory.
Mám takto přes 14 tisíc záznamů, tedy přes 14 tisíc typů součástek a přes 300 krabic. Když pak něco konstruuju, hledám v databázi, zda mám nebo ne, co by se dalo použít. Eliminují se tak opakované nákupy toho co mám skladem.
Program vyhodí při hledání typ součástky, výrobce, popis, počet kusů, ID kód (tedy sáček) a v jaké je krabici. Zbývá najít tu krabici :D

Odpovědět

Zpět na „Součástky“