Záhadný konektor pro tlampače

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Falubii
Příspěvky: 4
Registrován: 05 pro 2021, 01:00

Záhadný konektor pro tlampače

#1 Příspěvek od Falubii »

Ahoj, věděl by někdo, co je tohle za konektor? Nikdy jsem se s tím nesetkal. Je to na tlampači RH CHK-8515P
Přílohy
IMG_20211205_103849.jpg

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

Už jsem ti napsal na FB. Ale zkus to i tady.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Falubii
Příspěvky: 4
Registrován: 05 pro 2021, 01:00

#3 Příspěvek od Falubii »

mi-ro píše:Už jsem ti napsal na FB. Ale zkus to i tady.
Někdo by je mohl mít totiž doma nebo tak něco.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#4 Příspěvek od ZVUK2000 »

V tomto případě ten konektor postrádá smysl. Reproduktor má zapojené jen dva piny. Prostřední je COM. Měl by mít všech pět a pootočením se mění podle odboček 100V trafa jeho výkon. Někdy je jedna odbočka místo 100V ohmická (8Ω).

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#5 Příspěvek od miroja »

Tento reprak zjavne nema moznost pepinania vykonu cez konektor. Niektori to maju riesene cez prepinac (oska ma zarez na plochy skrutkovac), ale ako tu uz bolo spomenute, v tomto pripade ten konektor straca opodstatnenie. Repraky s prepinacom zvyknu mat privod pevny.
Na fotke nevidiet, komplet typovy stitok, tam by sa dalo urcit, ci vyrobca pocital s prepinanim vykonu.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#6 Příspěvek od mi-ro »

Je to jednoznačně nízkoohmová verze. Tedy bez možnosti přepínání výkonu. Tyto se používají pro BOR kde jsou připojený přímo na NF koncové zesilovače.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Falubii
Příspěvky: 4
Registrován: 05 pro 2021, 01:00

#7 Příspěvek od Falubii »

ZVUK2000 píše:V tomto případě ten konektor postrádá smysl. Reproduktor má zapojené jen dva piny. Prostřední je COM. Měl by mít všech pět a pootočením se mění podle odboček 100V trafa jeho výkon. Někdy je jedna odbočka místo 100V ohmická (8Ω).
Bohužel i v reálu je to zapojene pomocí tohoto konektoru, který se mi stále nedaří sehnat.

Uživatelský avatar
Falubii
Příspěvky: 4
Registrován: 05 pro 2021, 01:00

#8 Příspěvek od Falubii »

miroja píše:Tento reprak zjavne nema moznost pepinania vykonu cez konektor. Niektori to maju riesene cez prepinac (oska ma zarez na plochy skrutkovac), ale ako tu uz bolo spomenute, v tomto pripade ten konektor straca opodstatnenie. Repraky s prepinacom zvyknu mat privod pevny.
Na fotke nevidiet, komplet typovy stitok, tam by sa dalo urcit, ci vyrobca pocital s prepinanim vykonu.
Typové označení tlampače je RH CHK-8515P. Je to tlampač dělaný pro bezdrátové obecní rozhlasy. Impedance 8Ohm, 15W, 12V. Nelze výkony přepínat jako u 100V drátových.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“